Karta wędkarska

Podobne podstrony
 
Widzisz wiadomości znalezione dla hasła: Karta wędkarska
Temat: brak karty wędkarskiej podczas kontroli.
Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie karty wędkarskiej (składki mam opłacone). Jak można wyjaśnić sprawę w momencie gdy zapomnę zabrać ze sobą nad wodę karty wędkarskiej. Zdarza się nieraz zapomnieć biletu miesięcznego komunikacji miejskiej czy dokumentów uprawniających do komunikacji samochodem jednak te sprawy można wyjaśnić.
Czy w momencie gdy zapomnę karty wędkarskiej i wypisaniu przez uprawnionych do kontroli mandatu 200PLN za brak stosownego dokumentu mogę sprawę wyjaśnić ( na przykład zgłaszając się do okręgu PZW i okazując iż uprawnienia oraz opłaty wniosłem za wędkowanie.
Co się dzieje w momencie gdy karta wędkarska wraz z książeczką ze znaczkami na przykład wpadnie mi do wody? Czy musze wykupować nowe znaczki, zdawać egzamin oraz kartę wyrabiać od nowa czy po opłatach manipulacyjnych otrzymam drugi komplet dokumentówTemat: Karta wędkarska

takie pytanie jeszcze ile osób może łowić na jedną karte

Ustawa o rybactwie śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985 r. Dz.U. z 1999 r. Nr 66, poz. 750)
Art. 7.
1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ich wędką lub kuszą.
2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski połów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej taką kartę.
4.Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce, posiadający zezwolenie, o którym mowa w ust. 2. Z obowiązku tego zwolnione są także osoby uprawiające amatorski połów ryb w wodach uprawnionej do rybactwa osoby fizycznej, jeżeli uzyskały od niej zezwolenie na połów w tych wodach.

Tak więc widać że są odstępstwa od reguły.


Temat: Ile kosztuje wykup karty wędkarskiej na połowy w Polsce ...
oIO sęk w tym że kol.imprezes pewnie nie posiada Polskiej karty wędkarskiej a ta jest dokumentem niezbędnym do wędkowania na ogólnodostępnych wodach.
Według RAPRu tylko nieletni oraz cudzoziemcy przebywający czasowo w Polsce są zwolnieni z obowiązku posiadania karty wędkarskiej , jeśli kol.imprezes jest obywatelem Polskim i ma polski paszport jest traktowany jako "swojak"i musi mieć kartę.
Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Nawet wykupienie składek dla niezrzeszonych nic mu nie da bo pszy kontroli jest wymagana karta wędkarska+opłata na zagospodarowanie i ochronę wód.Temat: 1

a ja mam do was pytanie ------czy państwowa straż rybacka kontrolując wędkarza może wystawić mu mandat za przekroczony limit np . ma dwa sumy.bo ostatni mieliśmy zawzięta dyskusje na ten temat ,jedni mówią ,ze PSR kontroluje wędkarzy zgodnie z ustawa o rybactwie śródlądowym a tam nie ma limitów ryb i oni mogą tylko sprawę skierować do kolegium kola lub okręgu.a druga sprawa która była poruszana to czy nasza karta wędkarska ta z opłatami(w której są znaczki) jest zezwoleniem na połów ryb -bo o co chodzi nigdzie w tej książeczce nie pisze ze jest to zezwolenie na połów ryb.ktoś się dopatrzył w przepisach ,ze tak być nie powinno i już u nas w okręgu robi się dym,mówią ,ze powinny być oddzielne zezwolenia na połów.coś w rodzaju jak sa teraz jednodniówki bo tam jest wyraźnie napisane.
Postaram się udzielić odpowiedzi na Twoje pytania Jacku.
A więc co do pierwszego Twojego pytania odpowiem że PSR kontroluje wędkarzy nie tylko zgodnie z ustawą ale też sprawdza zgodność z RAPR gdyby tylko sprawdzali pod kątem ustawy niemieli by prawa żądać od wędkarzy pokazywania opłat za wędkowanie na wodach PZW tylko sprawdzali by czy posiadasz Kartę Wędkarską bo to jest dokument który Cię uprawnia do wędkowania.
Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie odpowiedziałem tez na drugie ale i tą odpowiedź postaram się rozwinąć.
Jacku książeczka z opłatami nie jest Kartą Wędkarską a jest to tylko legitymacja członkowska PZW i posiadając tylko tą legitymację niewolno Ci wędkować.
Uprawnieniem do wędkowania jest Karta Wędkarska którą wydaje Starostwo Powiatowe.Temat: 1
Sądzę, że nie Bartek, prawdopodobnie takiego pozwolenia nie otrzyma ponieważ nie posiada karty. Wyjątki opisałem powyżej.
Zrzeszonym jest człowiek, który kartę posiada i zapisał się do PZW natomiast niezrzeszonym może być człowiek, który kartę posiada jak również człowiek, który jej nie posiada.
RAPR oraz "Ustawa o rybactwie śródlądowym" wyraźnie mówi kto jest uprawniony do wędkowania i nie przynależność do PZW się tu liczy a posiadanie karty wędkarskiej, którą wydaje inny organ niż PZW.

Cytat z "ustawy o rybactwie śródlądowym"

Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarska" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

Czyli człowiek który nie jest cudzoziemcem lub zameldowanym na stałe za granicą Polakiem a ma ukończone 14 lat, kartę wędkarską posiadać musi bo to jest warunkiem upoważniającym do amatorskiego połowu ryb w Polsce.Temat: Karta wędkarska
Mam pytanie odnosnie karty wędkarskiej. Jak mi wiadomo do 16 roku życia mogę łapać przy osobie majacej karte bez żadnych problemów i tu zaczyna sie mój problem bo mam 20 lat i przez ostatnie 3 lata prowadziłem celibat albo łapałem na stawach hodowlanych. myślałem o karcie ale tata zawsze mi mówił ze mi się ona wogóle nie opłaca bo na wakacje to troche za drogo jak na ten okres czasu. I tu mam pytanie!!! Ile kosztuje karta wędkarska???? I czy jest możliwośc kupienia karty na okres wakacji lub na pół roku czy tylko na rok. Jesli tak to jaka jest w przyblizeniu jej cena czy jest jednakowa dla wszystkich okręgów czy każde koło ustala swój cennik?Temat: Wędkarstwo

zgadza się ewentualnie połów tam gdzie karty nie trzeba - dzikie stawy

I tu błąd ! Kartę wędkarską trzba wszędzie mieć, nie musisz mieć opłaconych składek w PZW ale Karta Wędkarska jest OBOWIĄZKOWA.
Bez katry wędkarskiej mogą łowić tylko cudzoziemcy po opłaceniu stosownych składek czasowych u właściciela lub dzierżawcy wody oraz dzieci do lat 14 pod opieką osoby posiadającej kartę wędkarską.Temat: 1
Nie ma sprawy ale to logiczne. Pierwszą rzeczą o jaką pyta PSR w czasie kontroli jest właśnie karta wędkarska - bez tego ani rusz, później dopiero pozwolenia.

Łowiąc na wodach PGRyb też chyba potrzebna jest karta ale już niepotrzebna jest przynależność do PZW bo to nie ich wody. O tym mówi ten zapis Ustawy o rybactwie /tłusta czcionka/:

Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarska" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

Ponadto więc oprócz karty wędkarskiej.Temat: Ile kosztuje wykup karty wędkarskiej na połowy w Polsce ...
imprezes, "VisPass" nie jest karta wędkarską w znaczeniu Polskim ani Europejskim jest to tylko zezwolenie na połów ryb na kanałach , nawet w Holandii jeżeli będziesz chciał łowić na innych wodach niż kanały musisz wyrobić kartę. Tak jak już ktoś wspomniał możesz opłacić jako nie zrzeszony , ale to też jest wymagana karta wędkarska.Temat: Pytania:-)

1.Czy jeżeli mój kolega posiada legitymacje wędkarską a ja posiadam karte wędkarską to czy kolega może wędkować razem ze mna i z jego prawami?

[b]2.Czy opłacając składki na wody górskie mozna wedkowac rowniez na wodach nizinnych?

Prosze o szybkie odpowiedzi na te pytania.

Pozdrawiam
Ahorex[/b]


Jeżeli jest tak jak piszesz, to żaden z was nie może wędkować.
Sama karta wędkarska (biały dokument wydany przez starostę lub PM) upoważnia do łowienia ryb w wodach skarbu państwa przez nikogo nie dzierzawionych (jest jak pozwolenie na broń możesz nosić, nie możesz strzelać ).
Legitymacja PZW jest dowodem na opłacenie składek człokowskiej i na zagospodarowanie.
Na wodach PZW sama Legitymacja nie wystarczy. By łowić musisz mieć również kartę wędkarską.Temat: karta
Nie to co jest na zdjęciu jest to pozwolenie wydawane przez urząd morski na wędkowaniu w morzu i rzekach wpadających do morza ale w obrębie portów a nie jest to karta wędkarska. Karty wędkarskie wydawane są przez starostów a urząd morski wydaje tylko pozwolenia na wędkowanie.
Pozatym pozwolenie jest wykupywane tylko na rok więc chcąc łowić dalej na wodach morskich musisz po nowym roku wykupić następne zezwolenie a jeśli chcesz łowić w wodach innych musisz wyrobić sobie kartę wędkarską.Temat: Przebłyski pamięci - Dzieciństwo w Olsztynie
Karta wędkarska. Ile miałem wtedy lat? Nie pamiętam. Może dziesięć? Mniej lub więcej.
Jedziemy naszą sarenką 104 nad Wadąg.Tata i ja. Wysiadam tuż za mostem. Tata wraca do domu a ja zostaję sam. Moja pierwsza samodzielna i legalna (!) wyprawa na ryby. Serducho rozpiera szczęcie ze schowanej w kieszeni flanelowej koszuli niedawno otrzymanej karty wędkarskiej. Schowanej? Mało! Specjalnie zabezpieczonej woreczkiem foliowym (bo wszystko się może zdarzyć!). I...kurka! Nagle tuż za plecami zajętego łapaniem uklejek i jazgarzy małego carka pojawia się Bardzo Ważny Strażnik. Sprawdził mnie! Na mojej pierwszej, legalnej...! Skąd on wiedział? Anioł Stróż ?
Jak to bym dziś powiedział ? - O.K! Spoko, luzik proszę pana! Karta wędkarska? Jest! A co?!
Ty zawsze przy mnie stój. Tato!

Pozdrawiam!Temat: Karta wedkarska
Karta wędkarska jest dokumentem uprawniającym do uprawiania amatorskiego połowu ryb. Na połów ryb w wodach uprawnionego do rybactwa należy otrzymać ponadto zezwolenie (art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie srodladowym - Dz. U. Nr 21, 91 z póĄń. zmianami). Prawo do samodzielnego wędkowania uzyskuje wędkarz, który ukończył 14 lat, młodzieży do 16 lat nie zezwala się na wędkowanie nocą bez opieki osoby pełnoletniej. Członek PZW do 14 lat może wędkować w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilosciowym i wagowym, wyłącznie pod opieka osoby uprawnionej do wędkowania. W czasie wędkowania wędkarz musi mieć przy sobie: kartę wędkarska, legitymację PZW z potwierdzeniem zapłaconych należnych składek lub ważne zezwolenie uprawniajace do wędkowania na danym łowisku.
Temat: Wędkarstwo

Wolff ale są stawy prywatne gdzie np płaci się 4zł od wędki i łowisz Złowioną rybę albo puszczasz albo ważą ci i kupujesz po cenie sklepowej.

Osobiście znam takie dwa stawy jeden za Toszkiem drugi przed Częstochową


Jeżeli dobrze wczytasz się w ustawę "O Rybactwie Śródlądowym", "Prawo Wodne" to nawet na takich stawach obowiązuje Cię Karta Wędkarska.
Karta Wędkarska jest dokumentem państwowym czymś na wzór "pozwolenia na broń", lub "prawa jazdy". Oczywiście są pewne kruczki prawne ale na upartego to możesz zostać ukarany za brak Karty Wędkarskiej nawet jak łowisz ryby w swoim oczku wodnym na własnej działce lub w ogródku przy domu.Temat: Kurs na kartę wędkarską

"Aby łowić na polskich wodach, konieczna jest karta wędkarska. Jest to dokument ważny dożywotnio, wydawany dorosłym i młodzieży od lat 14 przez właściwe dla miejsca zamieszkania starostwo powiatowe. Aby go otrzymać, należy zdać egzamin z przepisów dotyczących wędkowania."

Piotrek, jesteś pewny? Ja ręki sobie uciąć nie dam...

Skad ten tekst? Z tego co wiem, karta wedkarska jest wymagana od 14 roku zycia, ale z tego nie wynika, ze nie mozna jej miec wczesniej. Bylo kiedys wyjasnienie prawnika w WW na ten temat.Temat: Wędkarstwo
Zeby zrobić kartę wędkarską potrzebna jest przynależność do jakiegoś związku. 90% wód w kraju jest dzierżawione przez PZW (Polski Związek Wędkarski) Jest w Zabrzu kilka kół tego związku i tam należy się udać. Siedzibą jednego z kół jest sklep wędkarski Leszcz na ul 3-go Maja w oficynie po przeciwnej stronie byłego kina Apollo a późniejszego klubu/dyskoteki Top 2000 - w tej chwili nie wiem co tam się znajduje czynne raz w tygodniu w godzinach popołudniowych, tylko że nie jestem pewien dnia tygodnia czy to w czwartki czy wtorki.
Drugie koło ma siedzibę w sklepie wędkarskim Szuwarek w centrum.
Wszelkie info na temat formalności związanych z kartą wędkarską można tam usyskać codziennie w godzinach otwarcia sklepów.Temat: Idealne podebranie czyli zalety teleskopowego podbieraka:))
Witam.byłem dzisiaj na rybach a raczej na swiezym powietrzu.nic nie bralo wiec postanowilem zrobić przemeblowanie w kieszeniach.i tak w jednej kieszeni znalazla sie moja karta wedkarska i kluczyki od auta z dwoma długimi brelokami (Nici czy jak to sie tam nazywa i rzeźba z drewna).i tak sobie mysle: przeloze kluczyki od auta do zapinanej na zamek kieszeni.wyciagam kluczyki i karta leci prosto do wody!!a ze brzeg wysoki to chwile leciała.odruchowo chwyciłem za mój teleskopowy podbierak i zanim karta zdążyła wpaść do wody wpadła do podbieraka...Co jest jeszcze śmieszniejsze- podbierak był skręcony tzn głowka z kijem ale nie był rozłożony i jak go skierowałem w strone wody wysunął się na idealną długość i karta zatrzymała sie w podbieraku.Kabaret miałem naprawdę dobry.i jednego jestem pewien: takiego podebrania to juz nie bede mial w zyciu!!AHa i oczywiscie nic nie zlapalem orpocz karty wedkarskiej:))
Pozdrawiam i prosze o komentarze.Temat: karta wedkarska
Tu jest cennik składek dla okręgu mazowieckiego PZW, obejmującego nasze koła:

http://www.pzwokregmazowsze.icenter.pl/skladki/index.html#top

Załóżmy, że osoba chcąca wyrobic kartę jest pełnoletnia. Musi więc co roku uiścić opłatę za składkę członkowską (56zł) oraz opłatę za połów na wodach nizinnych (94zł). Wód górskich nie opłaca się opłacać, bo takich u nas praktycznie nie ma. Przy wyrabianiu karty, należy zapłacić jeszcze 25 zł wpisowego i 5 zł za legitymację członkowską (w niej wklejane sa znaczki potwierdzające uiszczenie składek, bez niej karta wędkarska nie ma sensu istnienia, chyba że łowi się na wodach objętych innych regulaminem). Razem mamy więc 180zł początkowej opłaty. Potem co roku płaci się 150zł. Należy pamiętać, że skłądki powinno się uiszczać do końca marca (lub kwietnia, nie pamiętam), bo po przekroczeniu tego terminu należy jako karę za spóźnienie opłacić także wpisowe (25zł) nawet jeśli kartę mamy parę lat. Istnieje zniżka na składki, jej wysokość oraz osoby, którym przysługuje, podane sa na stronie w powyższym linku. Nie słyszałem o dodatkowej opłacie za egzamin.Temat: Pytanie o opłaty

... Mam karte wedkarska (ze skladka czlonkowska na 2006 r.). I tu moje pytanie, wiem ze w sklepie wedkarskim mozna kupic "pozwolenie" na lowienie tam na dzien albo na tydzien (nie wiem dokładnie) i wlasnie chcialem sie dowiedziec czy jest w tym juz wliczona oplata czlonkowska czy musze ja oplacac osobno. Dzieki z gory za odpowiedz!

scigal


Takie opłaty wnoszone w sklepach czy na poczcie, upoważniają do wędkowania na danej wodzie tylko w połączeniu z ważną kartą wędkarską. Nie mają jednak nic wspólnego z opłatami członkowskimi uiszczanymi na rzecz PZW. Tak więc jeśli nie opłacisz składek na ten rok, nie będziesz mógł wędkować, nawet jeśli ktoś sprzeda Ci pozwolenie nie sprawdzając legitymacji wędkarskiej.
W Twoim przypadku, mowa nie tylko o składce członkowskiej. Teraz musisz raz jeszcze opłacać wpisowe, a kto wie czy nie potrzebny Ci będzie znaczek na wody górskie.

PozdrawiamTemat: Zasady wędkowania

Aby zgodnie z prawem móc łowić ryby w Polsce osoba która ukończyła 14 lat musi posiadać Kartę wędkarską

Ej. Nie ma tak prosto.
Na wodach ogólnych (państwowych/PZW) jest wymagana karta wędkarska i opłacona na dany rok składka. Na stawach/zbiornikach prywatnych wystarczy zgoda właściciela (np. agrowczasy).
Niektóre koła PZW organizują turnieje z okazji dnia dziecka. Wtedy dzieci/młodzież bez karty mogą łowić na wydzierżawionych łowiskach w ramach turnieju (koło 1 czerwca).

Osobiście mam kartę ale składek nie opłacam już z 14 lat.Temat: karta wędkarska
Karta wędkarska kosztuje:
*zniżka 75% - około 60zł
*zniżka 50% - około 100zł
*bez zniżki - około 200zł

Z każdym rokiem wykupienie składek drożeje. Aha, to co napisałem, to koszty składek. Jeśli chcesz sobie dopiero wyrobić kartę, musisz dodatkowo zapłacić za wyrobienie legitymacji członkowskiej, karty i zapłacić wpisowe. Do tego 3 zdjęcia - takie do dowodu - musisz przynieść. To chyba wszystkoTemat: Zasady wędkowania
Aby zgodnie z prawem móc łowić ryby w Polsce osoba która ukończyła 14 lat musi posiadać Kartę wędkarską

Jest to dokument państwowy stwierdzający, że jej posiadacz zna przepisy ustawy o rybactwie śródlądowym i zdał stosowny egzamin.

Drugim warunkiem legalności połowów jest uzyskanie pozwolenia od użytkownika (właściciela) wody. Największym użytkownikiem wód w Polsce jest Polski Związek Wędkarski. Zgoda PZW polega na posiadaniu aktualnych opłat za łowienie w danym łowisku. Najczęściej trzeba się zapisać do jakiegoś koła PZW wnieść opłaty i otrzymuje się wtedy Legitymację Członkowską PZW - to nie jest to samo co karta wędkarska.
W Polsce są też inni użytkownicy wód, obowiązek co do upewnienia się kto jest "właścicielem" łowiska i uzyskaniu stosownego pozwolenia na wędkowanie spoczywa na wędkującym.

Przytoczony w pierwszym poście regulamin amatorskiego połowu ryb dotyczy tylko wód PZW u innych może być inny.ale zawsze zgodny z ustawą która jest aktem nadrzędnymTemat: Kontrola 14.04.2007
Ma, wynika to z URŚ

Art. 5. Osoba dokonująca połowu ryb na rzecz uprawnionego do rybactwa jest zobowiązana posiadać i okazywać na żądanie dokument stwierdzający upoważnienie uprawnionego do połowu ryb.

Art. 7. 1. Za amatorski potów ryb uważa się pozyskiwanie ich wędką lub kuszą.
2. Amatorski potów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

Karta wędkarska

Legitymacja członkowska i wypełniony rejestr połowu, który jest obowiązkowym dokumentem wystawionym przez uprawnionego do rybactwa.Temat: Belony
Szuwaks napisał-karta wędkarska niema nic do rzeczy .A jednak ma przy bosmanacie jest inspektorat i on wydaje licencje zgadza się ale na podstawie białej karty wędkarskiej poda tobie nr konta na ktury należy wplacić gotówkę i z kwitem spowrotem do niego dopiero wtedy wystawi kartę morską A doslownie - Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w ............. Sportowe zezwolenie polowowe dla osoby fizycznej.

przynęty błyszczące cristal mylard.i na takie tandemy http://www.percysflies.co.../TandemStreamerTemat: Spot na CP 11 - 08 - 2007

"
Jadąc nad Rabę do Myślenic czy Wisłę MUSISZ mieć kartę? Raczej nie sądzę.


No to byś się zdziwił, gdyby w Reklincu odmówiono Ci sprzedaży licencji w sytuacji, gdybyś nie okazał karty wędkarskiej.
Jakoś nie może dotrzeć do świadomości ludzi rzecz -wydawałoby się - oczywista, że
karta wędkarska jest dokumentem podstawowym uprawniającym do nabycia zezwolenia na połów ryb. Oczywiście nie dotyczy to cudzoziemca. I nie dotyczy "łowisk specjalnych'' mających status obrębów hodowlanych, ale to już inna bajka...
Temat: Karta Wedkarska
Witam zdawałem na kartę wędkarska będąc na wakacjach a to koło gdzie zdawałem nie należy do naszego okręgu i zaświadczenie teraz jest ale zdawane w innym okręgu i mam takie pytanie czy jeśli pójdę do starostwa wyrobić kartę będzie jakiś problem z wyrobieniem dlatego ze zdawałem w innym okręgu a nie w okręgu kaliskimTemat: Karta wędkarska w Izraelu
W Polsce istnieje coś takiego jak Polski Związek Wędkarski.rganizacja ta zajmuje się zarybianiem i ochroną łowisk.Utrzymuje się z opłat za karty wędkarskie i pozwolenia na łowienie.Czy istnieje odpowienik PZW w Izraelu?Czy dopuszczalne jest w Erec polowanie na ryby za pomocą podwodnej kuszy tak jak w Chorwacji.A tak wogóle to wogóle dużo jest tam łowisk?Wprawdzie chyba nie można zaliczyć do łowisk morza martwego ale na pewno istnieją jakieś inne zbiorniki wodne.Jakie w Izraelu są popularne gatunki ryb?Domyślam się że raczej nie można wybrać się tam na szczupaka .Czy akweny wodne są w większości czyste czy raczej nie.Temat: karta wędkarska

Ej a j mam pytanko mozze nie na TEMAT ile kosztuje wykupienie karty rybackiej?

Karta wędkarska - tabela składek:
http://www.pzw.org.pl/hom...omosc&pozycja=0Temat: Karta wędkarska - gdzie? jak ?
cześć.
ul. Kazimierz Wielkiego pierwsze piętro, najlepiej w poniedziałek od 15 do
17. Jest kilka kół wędkarskich, które egzaminują.  podstawowa wiedza
gazetowa.
tam zdajesz "egzamin" robisz opłaty za egazmin i chyba wpisowe,  -
kilkadziesiąt złoty. z potwierdzeniem zdanego egzaminu idziesz na ul.
Michalczyka (boczna Długiej) UM i tam jest wyrabiana karta wędkarska. opłaty
za wędkowanie najlepiej na Kazimierza Wielkiego

pozdrawiam
gretzky

Temat: Podałem żywe rybki
Mój tato ma karte wędkarską a ja ide w jego ślady (na powiatowych zawodach byłam w pierwszej dziesiątce -ide w jego ślady ) łapiemy oczywiscie sposobem połowu jaki zezwala okreslony teren Narazie jak jechac na ryby to tylko z osoba z kartą wędkarską
Hehe czyli mamy wędkarzy na forum
BTW smuci mnie ilość słonecznic...kiedyś były ich setki (oczywiscie nie lapałam ich bo są już w Czerwonej Księdze Zwierzat) a teraz można je na palcach policzyć heh odbiegam od tematuTemat: na rybki moi drodzy
karta wędkarska kosztuje ok 130 zł - 5 kg karp 35 zł (nie liczę wstępu na zbiornik komercyjny) czyli niecałe 4 takie karpie to karta wędkarska na wszystkie zbiorniki PZW przez cały rok - dochodzi jeszcze tylko kwestia kto jak często jeździ na ryby, bo jeśli jest to 3-5razy w roku to może i rzeczywiście się nie opłaca
no i w naszych rzekach nie pływają tylko cierniki - można złowić naprawdę piękne okazy - ale to już kwestia wiedzy i umiejętności smiles20Temat: Być czy mieć?
To jest majątek, przeliczalny na kasę, no i podatki gruntowe, spadkowe, szczepieni krowy, kolczykowanie.
Wiem - ale ja pisałem o tym w kontekście "zdechnięcia z głodu bez kasy", a nie w kontekście samego tematu. Taki mały OT.
wędka , karta wędkarska
Wędkę także można odziedziczyć, a na kartę wędkarską się dostaje (chyba, że to też kosztuje).Temat: Wy pytacie,ja odpowiadam :-D
Ja jestem za wprowadzaniem legitymacji mimo ze narazie nie naleze do PSF-u ale nie mozesz mylic poj???? w celu porownania takich rzeczy jak karta wedkarska i legitymacja PSF-u Jezeli nie masz karty wedkarskiej to jestes pociagniety do odpowiedzialnosci karnej za klusownictwo a jezeli nie masz legitki to poprostu znajda Cie na liscie. Musisz podawac lepsze przykÂlady No ale to dobry pomysÂl PozdrovTemat: Karta wędkarska
Mylisz tu pojęcia.
Karta wędkarska to tzw Licencja upoważniająca nas do wędkowania. Ten dokument potwierdza, że znamy zsady wędkowania i humanitarnego obchodzenia się ze złowioną rybą.
To tak jak z prawem jazdy. Możesz prowadzić auto ale wjeżdżając na autostradę musisz zapłacić.
Ten dokument nie zezwala jednak na wędkowanie na wodach PZW ani na innych wodach komercyjnych czy prywatnych.
Aby móc łowić, musisz opłacić składki na zagospodarowanie wód oraz na wody na jakich chcesz łapać a także opłacasz składkę członkowską (w PZW) a na innych wodach komercyjnych płacisz ekstra ich właścicielowi lub dzierżawcy.
Co do okresów zezwoleń to można opłaćić składkę na 1 dzień lub na rok.Temat: Wiek juniora

wydaję mi się to bardzo śmieszne, kartę wędkarską można sobie wyrabiać chyba od 14lat ( może się mylę) to w świetle prawa mam tylko dwa lata żeby się przygotować do walki z seniorami,....

Mylisz dwa pojęcia :
1/ Karta wędkarska - dokument upowazniająca do samodzielnego wędkowania, uzyskiwana jest po zdanym egzaminie.
2/ legitymacja członkowska - ważna po opłaceniu składek (tu nie ma limitu wieku)

Kadet posiadający legitymację członka uczestnika jest pełnoprawnym członkiem koła.
Temat: Wiek juniora
może źle to rozumiem, ale skoro mamy na przykład 12 lat, nie mamy karty wędkarskiej (czyli zezwolenia na gospodarstwo rybackie, gdzie mieszkam) nie mogę tam łowić ryb! a co z tym idzie nie mogę trenować, więc do 14 roku życia, muszą mi wystarczyć zawody dwa razy w roku? ( oczywiście już jestem poza tym wiekiem, ale dla młodszych jest to pewien problem) Zawody koła i cała liga będzie organizowana na wodach właśnie gospodarstwa rybackiego gdzie do zezwolenia wymagana jest karta wędkarska (czyli minimum 14lat), więc wydaję mi się że jednak cała sprawa jest co najmniej dziwna, wiadomo że niektóre koła rządzą się swoimi dziwnymi prawami, ale z czysto LUDZKIEGO punktu widzenia postanowienia że junior jest do 16 lat, jest dziwne i śmieszne.
pozdrowienia szpako92
Temat: Zasady wędkowania
Zazwyczaj kupowałem "sportowe zezwolenie połowowe dla osoby fizycznej" wydawane przez okręgowy inspektorat rybołówstwa, nikt nigdy nie pytał o kartę wędkarską, ale też nikt nigdy mnie nie kontrolował nad zbiornikiem. Do tego potrzebna jest karta wędkarska, czy wystarczy samo zezwolenie?Temat: Karta Wedkarska
Witam mam pytanie i w tym również prośbę. Czy nie chciałby może ktoś kupić ode mnie moich pierwszych much może nie są perfekcyjne ale nie mam za bardzo skad wziac pieniążki na kartę wędkarską a rodzice nie pomogą bo nie maja, na razie potrafię robić brazki ale i to nie wiem czy są dobre pokaże zdjęcia może znajdzie się ktoś chętny i może mi pomóc
Temat: Kurs na kartę wędkarską
"Aby łowić na polskich wodach, konieczna jest karta wędkarska. Jest to dokument ważny dożywotnio, wydawany dorosłym i młodzieży od lat 14 przez właściwe dla miejsca zamieszkania starostwo powiatowe. Aby go otrzymać, należy zdać egzamin z przepisów dotyczących wędkowania."

Piotrek, jesteś pewny? Ja ręki sobie uciąć nie dam...Temat: Rudawa

Czytam i czytam i bierze mnie obrzydzenie.

Mnie też bierze obrzydzenie jak widzę jak ktoś nie wnosi nic do tematu...

Biała karta wędkarska zobowiązuje wędkarza łowiącego na danym łowisku do przestrzegania sposobu połowu ryby, przestrzegania limitu dziennego oraz wymiarów ochronnych. To tak jakby ktoś nie wiedział... Kto posiada kartę wedkarską zobowiązany jest do przestrzegania powyższych zasad, w innym wypadku jest zwykłym kłusownikiem którego ściga się z ramienia prawa...Temat: 1
Witam otóż pokrótce wyjaśnię problem:

Jestem z Zabrza i tu mieszkam. Kartę wędkarską wyrobiłem już 10 lat temu z tym, że w okręgu zielonogórskim i też za ten "rejon" opłacałem składki (przez 3 lata - ostatni raz w 1999r - więc już sporo czasu minęło). Oficjalnie przynależę do koła w Żaganiu (okręg Zielona Góra). W związku z tym, że baaaardzo rzadko ostatnio tam jeżdżę, chciałbym zmienić przynależność na jakieś zabrzańskie koło (i przede wszystkim połowić w rejonie). wiem także, że jest już trochę "późno" jak na opłaty - być może opłacę dopiero następny rok...

i teraz sedno sprawy. wiem, że karta wędkarska jest wydawana bezterminowo więc nie ma to znaczenia gdzie została wydana, natomiast zastanawia mnie sprawa zmiany przynależności do koła... jak taka sprawa wygląda, czy nie będzie problemów i czy wiąże się to z jakimiś dodatkowymi (większymi) kosztami? (poza składką członkowską, wpisowym oraz opłatą za łowienie, które to trzeba będzie uiścić).

z góry dzięki za odp. :-)Temat: Zezwolenia, Uprawnienia itp.
Najpierw trzeba zdać na kartę wędkarską.
Potem zapisać się do PZW do jakiegoś miejscowego koła.
Uiścić opłaty członkowskie, za wody nizinne, za połów z łodzi itd za kwotę ok. 170 zł/rok (w zależnoci od zakresu wybranych opcji).
I to wystarczy za wody ogólnodostępne, ale ich w naszej okolicy nie ma chyba, więc trzeba jeszcze wykupić zezwolenie za ok 250 zł/rok na wszystkie okoliczne jeziora.
Na kanałach mogą łowić tylko dzieci i młodzież (z kartą wędkarską) do lat 16.

Z łodzi można łowić od maja do końca października, ale to jeszcze zależy na którym jeziorze.

Nie na wszystkich jeziorach można łowić cały rok (na Dominickim można).

Być może coś przekręciłem więc niech mnie ktoś poprawi.
Temat: 1
Witam , więc tak przy zestawie

Legitymacja i Karta Wędkarska z naklejką uczestnik , zawsze sądziłem, że mogę łapać na jedną wędka [oprócz spiningu]...Ale wczoraj rozmawiając z wujkiem on powiedział mi, że przy zestawie:
Legitymacja i Karta Wędkarska z naklejką uczestnik mogę łapać na 2-wędki [prócz spiningu]

Może mi ktoś wytłumaczyć w końcu jak to jest ?
PozdrawiamTemat: karty wędkarskie i ich ceny ?
Witam. Chciałbym poruszyć temat cennika za składki i zezwolenia, chciałbym sie dowiedzieć ile by mnie to wyniosło mieszkam na (żuławach wiślanych) i chciał bym wykupić
zezwolenie na rzekę MOTŁAWĘ to znaczy (karta wędkarska+motława+legitymacja)
bardzo proszę o pomoc
myśle ze innym tez sie to przyda

Poprawiłem błędy ortograficzne, dodałem polskie znaki i usunąłem nadmiar uśmieszków, następnym razem pisz staranniej - adminTemat: Prosze o Pomoc Specjalisty
A wiec .
Mieszkam za granica , i bardzo bym chcial miec karte wedkarska zeby legalnie moc lowic ryby , ogolnie nie mam zbyt duzo czasu , bo pracuje ale bardzo lubie ten sport i z mila checia bym polowil rybki na wekkend .A wiec moje pytanie brzmi tak:
Czy jest jakas taka karta wedkarska ktora zezwala na lowienie ryb na terenie Unni czy cos w tym stylu ktory bym mogl dostac w polsce ? czy musze sie skierowac do wladz mojego panstwa zamieszkania ?Temat: Karta wędkarska, co i jak (Nowy Sącz)?
Witam, to jest mój pierwszy post i nie wiem czy założyłem go w odpowiednim temacie ale jeśli tak to proszę o przeniesienie. To tak chcę wyrobić kartę wędkarska tylko nie wiem od czego zacząć, może skontaktować się telefonicznie pod ten adres:http://www.pzw.org.pl/36/ i tam mi powiedzą co i jak? Jakie są opłaty? Ile wyrobienie i początkowe opłacenie? Czy muszę zakupić jakąś książeczkę do egzaminu (czy jest w internecie) i jak ten egzamin wygląda teraz? Z góry dziękuje za odpowiedz.Temat: Jak to jest dokładnie z kartą wędkarską??
Jako że jestem nowy na forum to najpierw się przywitam.

Nigdy nie wędkowałem jakoś szczególnie często, raczej były to dzikie wypady ze znajomymi na małe rzeki i łapanie głównie okoni. Teraz z racji skończonych studiów i większej ilości wolnego czasu postanowiłem zacząć wędkować profesjonalnie. Chciałbym uzyskać informacje, gdzie w okolicach Łasku mogę wyrobić kartę wędkarską, jak to dokładnie wygląda, jaka jest składka członkowska do PZW, i czy po zdaniu egzaminu, od razu zostaje członkiem PZW??

I drugie moje pytanie brzmi, jak to jest z tymi okręgami??Czy opłacając na dany okręg mogę wędkować na wszystkich zbiornikach danego okręgu, i czy wyjeżdżając poza swój okręg, muszę dodatkowo opłacać jakieś pozwolenia jeśli chcę wędkować w innym okręgu? Jeśli tak to jaka jest kwota takiej dopłaty.

Dziękuję z góry za odpowiedź, tematy tego typu pewnie były gdzieś już poruszane, ale nie mogłem znaleźć dokładnych odpowiedzi na moje pytania.Temat: 1
A co by sie stało gdybym podszedł do takiego gościa nad ZZ i powiedział "dzień dobry! kontrola karty wędkarskiej!", a przed nosem przejechał mu moją legitymacją członkowską, albo kartą wędkarską? Ma obowiązek sie wylegitymować? Bo skoro chociażby teoretycznie posiadam takie uprawnienia, to trzeba z nich korzystaćTemat: Kłusownictwo na Podlasiu
Poczekaj niech Ci ludzie siatami wyciągną ryby z wody to zobaczymy ile przyjemnosci będziesz miał ze swojego wędkowania - z tym sklepem rybnym napisałem dlatego że jak tak dalej pójdzie to tylko tam będzie można spotkać ryby bo rzeki spustoszeją jak takie akcje będą stale odstawiane. Nienormalnym tutaj jest to że takie incydenty są.. wszyscy o tym doskonale wiedzą a jednak przynależność do związku powinna dawać każdemu posiadaczowi karty wędkarskiej równe szanse na połowy i na cieszenie się z nich na to aby każdy mógł trafić na jakiś okaz a nie liczyć na cud że może nie założyli sieci i będzie ryba. A za co dostałem ostrzeżenie to doskonale wiem bo zostałem o tym poinformowany. Ty jednak nie wiesz chyba co znaczy ironia i aluzja która miała miejsce w moim poście w którym chciałem przekazać że karta wędkarska i członkostwo w PZW do czegoś nas zobowiązuje..do przestrzegania zasad.. wymiarów.. okresów ochronnych i wielu innych rzeczy, ale członkostwo w PZW też powinno nam dawać to że pobierając opłaty za członkostwo i różne licencje dają nam pewność że będziemy łowić na terenach zarybianych gdzie są ryby i gdzie nie dopuszcza się czegoś takiego jak kłusownictwo. A na moderatora to Ty najwidoczniej sie nie nadajesz, chociażby przez swoje okrojone spojrzenie na sytuacje i problem i tok rozumowania.Temat: 1
Jeżeli chodzi o krótkie jednorazowe pozwolenia to wszystko zalezy gdzie będzie się wędkować:
co do zasady najlepiej jednak opłaca się karta wędkarska. Okreg do którego nalezy osoba ma pozawierane porozumienia z niektórymi innnymi Okregami PZW - akceptuja swoje opłaty i mozna na ich wodach łowic na podstawie opłaty ze swojego okregu.
Gdy będziemy wędkowac na wodzie innego Okregu, który nie jest objety takim porozumieniem to tez musimy dokonac opłaty - ale dla członka PZW jest ona znacznie niższa niż dla osoby nie należacej do PZW. Dlatego jak pisałem powyżej najlepiej jest być posidaczem karty wędkarskiej.
Natomiast gdy chcemy łowic na wodach prywatnych (przykładowo gospodarsto rybackie, niektóre Parki Narodowe) i tak koniecznym jest wykupienie odrebnych pozwoleń, czasami sa upusty dla zrzeszonych w PZW, ale niezawsze.Temat: Grzyby w lasach okolic Warszawy


podstołecznych lasach jest zakazane ! - wszystkie lasy to rezerwaty --


Daleko nie wszystkie.


poza tym słyszałem taką plotkę że wkrótce ze względu na wejście
Polski do Unii Europejskiej przepisy dotyczące zbierania grzybów
zmienią się i trzeba będzie zdawać egzamin na Kartę Grzybiarza ( coś
podobnego jak karta wędkarska ) i będzie się płacić roczną składkę
aby można było zbierać grzyby


Oj, przeciez to dowcip byl. To w PRL trzeba bylo miec papier na
wszystko (karte rowerowa, karte plywacka) - w normalnych krajach
niczego takiego nie ma.

  MJ

Temat: Karta wędkarska
Chciałem zapytac jak to jest z otrzymaniem karty. wiem że odbiera się ją w starostwie, ale chciałem wiedziec czy moge iść do starostwa i odebrac karte przed egzaminem czy dopiero po?? bo jak wiadomo sama karta nic nie daje, dopiero odpowiednie składki w kole uprawniaja do wędkowania. to jak z tym jest?Temat: Belony
Bede sie kłócił Karta wedkarska nie ma nic do rzeczy. Wiem z pewnego źródła ponieważ sam te zezwolenia wydawałem Poza tym dysponuje rozporządzeniem ministra odnośnie sportowych połowów w morzu. Nie ma tam ani słowa o karcie. Jednak trzeba by to dokładniej sprawdzić jeszcze w jakiejś ustawie. Najprościej jednak zapytać się w inspektoracie pytającym o karty o podstawę prawną ich działaniaTemat: Narie - uprawnienia
wykupic pozwolenie no i wzasadzie powinna byc karta wedkarska ale ostatnio mialem tez tylko pozwolenie bez karty i mialem kontrol bylo to 1 maja spytano o karte i powiedzialem ze nie mam i nic nie zrobili ale zasugerowano lepiej zeby byla ,ale nie przejmuj sie sa wyrozumiali straznicy na Narie.Na odwrocie zezwolenia jest regulamin.Pozdrawiam-Narie to puste jezioro jak wszedzie.Temat: Zezwolenia wędkarskie

Czy konieczne jest posiadanie karty PZW na wszytskich jeziorach czy może sa jakieś na szlaku wielich jezior akweny gdzie wystarczy opłacić licencje czy coś w tym styu.

Niestety. Zgodnie z prawem KW jest wymagana. Takie jest 'zbujeckie' prawo. Więcej info znajdziesz w czarterowym faq.

Podobny problem stanowi koniecznosc wykupienia osobnego zezwolenia na rozne jeziora (szczegóły). Od wielu lat dzierzawcy nie moga sie dogadac w sprawie zezwolen-karnetow na wszystkie jeziora na szlaku. Z tego powodu m.in. wielu zeglarzy łowi nielegalnie.


Jeżeli na wszytskich jeziorach wymagana jest karta wędkarska to może ktoś byłby tak uprzejmy i poleciłby miejce gdzie mozna połowić rybki wieczorem na łowisku specjalnym ale tak żeby dało sie jak najbliżej podpłynąc jachtem ( chodzi o to żeby nie szukać transportu z keji na łowisko tylo żeby dało sie dojśc piechotką do jakiegoś prywatnego jeziora....)

Prywatne jezioro w gospodarstwie agroturystycznym w Ogonkach
Jezioro Wiartel - na końcu Nidzkiego.Temat: Archeolog aresztowany!!!

Czy zwykły hobbysta pracujący 6 dni w tygodniu i chcący w niedzielę pochodzić z wykrywką po polu zaprzyjaźnionego rolnika będzie miał czas o staranie się o koncesje , chodzić na spotkania w elitarnych klubach?
Nie wiem. Sam pracuję 7 dni w tygodniu.
Staram się znaleźć proste porównania.
Może karta wędkarska? Podobnie łowić może każdy kto zna prawo związane z łowieniem ryb i uiści roczną składkę (ewentualnie dodatkowe opłaty dla wybranych akwenów). Najważniejsze że zna prawo (bo kartę otrzymał na podstawie sprawdzonej wiedzy z tego zakresu) i umie odpowiednio stosować się do "metodyki" wędkarskiej (bo patrz pierwszy nawias). Takie uregulowania pozwalały by też rozwijać się dziedzinom związanym z poszukiwaniami i historią - np. właściciele terenów za opłatą mogli by zezwalać na poszukiwania na swoim terenie (jak odłów karpi w prywatnym stawie), organizować nawet parazawody w tej dziedzinie (jak poszukiwania złota w Złotoryi), czy targi fantami. Same plusy.
Tak więc podobny system przy poszukiwaniach nie byłby chyba kłopotliwy dla poszukiwaczy. Ot podobnie mają paralotniarze, płetwonurkowie, taternicy, grotołazi, szybownicy, itd. itp. Stowarzyszenia takie jak wasze mogło by udzielać takich "koncesji" swoim członkom, więc problem formalny byłby mało kłopotliwy.
Sądzę natomiast, że przyniosło by to chyba wymierne rezultaty (oczywiście gdyby prawo było akceptowane i przestrzegane - niestety w Polsce często bywa inaczej).
Tyle, że tkwienie w tzw. szarej strefie, czyli tuż za granicą prawa dla wielu może być bardziej atrakcyjne niż legalne działanie.Temat: Zezwolenia wędkarskie
Witam

Chciałbym zadac jedno pytanko, widziałem że pojawiło się przy tym wątku ale nikt nie odpowiedział na nie pytającemu.....
Wybieram sie z rodziną na żagle w tym roku, chciałbym sprawic ojcu prezent i dać mu szanse połowienia wieczorami ryb na jeziorach na których będziemy pływali ...
Czy konieczne jest posiadanie karty PZW na wszytskich jeziorach czy może sa jakieś na szlaku wielich jezior akweny gdzie wystarczy opłacić licencje czy coś w tym styu.
Być może dla jednych wydaje sie kuriozalne to pytanie i pomyśla jak można pytac o coś takiego mi wydaje sie dziwne opłacanie składek ok 200 zł i zdawanie egzaminu po to żeby zarzucić 4 razy wędkę z brzegu raz w roku .....
Jeżeli na wszytskich jeziorach wymagana jest karta wędkarska to może ktoś byłby tak uprzejmy i poleciłby miejce gdzie mozna połowić rybki wieczorem na łowisku specjalnym ale tak żeby dało sie jak najbliżej podpłynąc jachtem ( chodzi o to żeby nie szukać transportu z keji na łowisko tylo żeby dało sie dojśc piechotką do jakiegoś prywatnego jeziora....)

Z góry dziekuje za wyrozumiałość i pomoc
PozdrawiamTemat: Kącik wędkarski....

Popieram wróć do wedkarstwa jest to sport na odprężenie po całym tygodniu pracy-ja się odprężam już od 40 lat

Zgadza się -pamiętam ile to frajdy przynosiło ( moczenie kija w Zalewie Koronowskim) . Niestety po włamsku jak straciłem cały sprzęt jakoś zarzuciłem wędkowanie . Było to ładnych parę lat temu , także karta wędkarska poszła w zapomnienie i nie wyobrażam sobie teraz zdawać na kartęTemat: wedkarstwo
Z tego co się oriętuję, to zgadzam się ze strazakiem 1967 że karta wędkarska kosztuje 130 Dkk, ale jest to karta do połowu ryb w wodach Państwowych. Natomiast połów ryb w innych wodach jest uzależniony od właściciela i kształtuje się w zależności od 70 Dkk nawet do 300 Dkk za dzień. Nie jestem pewien, ale z tego co mi mówił Dun zrozumiałem że wodami Państwowymi są brzegi morskie, natomiast pozostałe wody: jeziora, stawy, rzeki itp są albo prywatne, albo należą do Związku Wędkarskiego. Należałoby to sprawdzić lub jeśli ktoś dokładnie wie to niech mnie sprostuje.
Pozdrawiam - hanTemat: Jak wyrobić tą karte
Nikt Ci karty nie wyda jeśli nie będziesz miał zaświadczenia o zdanym egzaminie.
Musisz pójść do tego pana niech Ci takie zaświadczenie wyda. Jeśli będzie trzeba to będziesz musiał zdać egzamin choć po tym co napisałeś szczerze w to wątpię.
Dopiero jak je będziesz miał możesz iść do starostwa.
Domyślam się, że masz ukończone 14 lat więc karta wędkarska już Cię obowiązuje.

Aaa, i proszę, pisz staranniejTemat: Kontrola 14.04.2007
Cytat 1 z u.r.ś. (w nawiasach moje dopiski).
Art. 5. Osoba dokonująca połowu ryb na rzecz uprawnionego do rybactwa (urawnionym do rybactwa jest PZW, a człnek PZW dokonuje połowu na jego rzecz) jest zobowiązana posiadać i okazywać na żądanie dokument stwierdzający upoważnienie uprawnionego do połowu ryb.

Cytat 1 z u.r.ś. (w nawiasach moje dopiski).
Art. 7. 1. Za amatorski potów ryb uważa się pozyskiwanie ich wędką lub kuszą.
2. Amatorski potów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.
(Z tego wynika, że skoro jest taki zapis w u.r.ś. odnoszący się do zezwoleń wydawanych przez uprawnionego do rybactwa w tym także PZW, zarówno PSR jak i SSR ma obowiązek to sprawdzać. A ponieważ posiadanie i wypełnianie rejestru jest wymagane przez uprawnionego do rybactwa więc i te dokumenty należy też kontrolować.)

Cytat 1 z r.a.p.r. (w nawiasach moje dopiski).
3. Naruszenie niniejszego Regulaminu przez wędkarza pociąga za sobą konsekwencje wynikające z ustawy o rybactwie śródlądowym i Statutu PZW.

Ale ja nie jestem prawnikiem ani sędzią.

Jeśli macie inne zdanie, zapraszam do dyskusji.Temat: kłusownicy na rabie
Art. 7. 1. Za amatorski potów ryb uważa się pozyskiwanie ich wędką lub kuszą. 2. Amatorski potów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie. Czyli po ludzku mówiąc rejestr połowu i opłaty (rejestru nie miał). Nawet gdyby miał obowiązuje go zgodnie z tym punktem wewnętrzny regulamin (RAPR) uprawnionego do rybactwa (w tym przypadku ZO PZW Słupsk) oraz informator wód górskich. Jak nie to sąd grodzki, to zawsze pomaga
A podstawa prawna:
Art. 27. 1. Kto:
1) dokonuje amatorskiego połowu ryb bez posiadania dokumentów lub zezwolenia,o których mowa w art. 7 ust. 2, uprawniających do takiego połowu,
- podlega karze grzywny. Oczywiści U.R.Ś. I do boju!Temat: Rowy -kanał
[quote="Teodor"]Mówimy Kanał, ale to jest Łupawa. Odcinek od mostu do granic Parku jest we władaniu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, obowiązuje tylko karta wędkarska, tak jak piszesz "biała".
Świetnie bo nie wiedziałem myslałem ze na tym małym odcinku należy miec opłaty morskie. Sama karta hehehe dlatego tylu tam zawsze siedzi:):).Temat: ZAWODY PODLODLODOWE 2009
KOMUNIKAT nr 2

Teren zawodów (zatoka Łękwka)
Zbiórka, Pensjonat Rybak Oczków Godz 8.00
Zapisy, 8.00 -8.30
Losowanie 8.30-9.00
Dojście na stanowiska 9.00-930
Wejście na stanowiska
wiercenie otworów nęcenie 9.30-10.00
Zawody 10.00-14.00
Ważenie ryb 14.00-14.30
Dotarcie na miejsce zbiórki (obiad) 14.30-15.30
Ogłoszenie wyników 15.30-15.45
Wręczenie nagród oraz pucharów 15.45-16.00
Zakończenie 16.00

Warunkiem dopuszczenia do zawodów jest opłacona karta wędkarska na rok 2009.
Obowiązkowo linka długości 10mtr
Wiertło sr 10-20cm
łowimy tylko na mormyszkę zgodnie z regulaminem (nowym)
W trakcie zawodów wiercenie nowych otworów zabronione.

Ps.Wszystkiego najlepszego w nowym roku,sukcesów w życiu osobistym oraz wędkarskim,zdrowia szczęścia i radości życzę wszystkim wędkarzom w imieniu swoim jak i członków klubu Pilsko w Jeleśni.Temat: karta
Masz 2 linki, 1 adres koła nr 21 w Radomsku : http://www.pzw.org.pl/630/dane_podmiotu , a 2 masz tu opisane co i jak z kartą wędkarską: http://old.pzw.org.pl/630...=indexg&ids=616 , powinno Ci to pomócTemat: Jezioro Stęszewskie. koło Tuczna
wiecie może czy aby łowić na tym łowisku trzeba unieść jakaś opłatę. czy wystarczy karta wędkarska i legitymacja członkowska z opłaconymi składkami również na wody nizinne PZW ?

chciał bym się tam wybrec ponieważ widoki i ukształtowanie jeziora są niesamowite.( są bardzo fajne miejsca z brzegu.)

dlatego z tad te pytanie. czy muszę coś zapłacić czy wystarczy karta+legitymacja członkowska ?Temat: POMOCY
Wyrobic na nowo karte napewno można ponieważ jesteś wpisany w swoim kole PZW w komputer i tam są też twoje dane Jedyne o co bym się matwił to o to że karta wędkarska ma podpis prezydenta miasta a co za tym idzie jest dokumentem tożsamości tak samo jak dwód czy prawko Więc najlepiej odrazu iśc do PZW dowiedziec sie co zrobicTemat: DANIA
I oto swieżutkie info z danii. Panowie karta wędkarska w danii kosztuje 135 koron na rok co w przeliczeniu na pln-y daje jakieś 67,50-83,70 w zależności od kursu. Kupic można w sklepach wędkarskich, na poczcie i w biurach podróży. Wędkowac można prawie wszędzie: rzeki,jeziora,zalewy no i oczywiście morze. Dozwolone jest wędkowanie z łodzi.(wszystko za 135 koron )wyjątkiem są wody prywatne na które trzeba wykupic dodatkowe pozwolenie, które kosztuje 35 koron za dzień i 90 koron za tydzień. Narazie tyle jak będę wiedział coś więcej to dam znac, jak coś złowię to się pochwalę.Temat: Wędkarz całoroczny?
No trochę źle mnie zrozumieliście, albo może źle się wyraziłem. Co do przeszkód, które wymieniłem, to dodam jeszcze, że w zimie nie potrafiłbym wędkować. Jestem typowo ciepłolubny i po prostu nie cierpię zimna, dla mnie to nie przyjemność stać z kijek gdy na dworze mróz, a co dopiero czerpanie z tego przyjemności Osobiście oczywiście nic nie mam do wędkarzy wędkujących w zimie, nawet ich podziwiam. Co do tego, kiedy się kończy sezon wędkarski, to wszyscy wiemy, że trwa cały rok, ale trzeba spełnić warunki. Mieć czas i nie zważać na pogodę. Dla tych, którzy tych warunków nie potrafią spełnić, sezon trwa krócej. Ot, tyle powiem Dla mnie trwa wiosna-lato-wczesna jesień, dla innego cały rok. Niektórzy to "niedzielni wędkarze".
Myślę, że prawdziwy wędkarz to ten, który po prostu czerpie przyjemność z wędkowania, a nie "siedzi tylko nad wodą z piwem w ręku i kartą wędkarską w kieszeni", jak ktoś powiedział. I to chciałem wam przekazać.Temat: Grzyby - karta zabieracza.
Co do tematu to bzdura. A dla jej twórców proponuję zastanowić się nad opłatą za śpiew ptaków w lesie albo za szkodliwe dla komarów bo biedaczki nie wiedzą jaką i z czym krew piją. Liga nonsensów.
Karta wędkarska obowiązuje i po opłaceniu składki rocznej upoważnia do amatorskiego połowu ryb. To o czym piszesz Borodzieju to rejestr połowu, który także jest obowiązujący( nie wiem tylko czy we wszystkich okręgach) i służy jako zasłona dymna dla fikcyjnej gospodarki rybnej PZW.Temat: Czemu banki nie akceptują prawa jazdy jako dokumentu tożsamości?
Dnia 2007-03-28 04:39,  kjvirtual stwierdził, że:


Narazie w żadnym banku nie mogłem wypłacić gotówki, ani nie chcieli ze mną
rozmawiać, jeśli nie legitymowałem się tym komunistycznym tworem - dowodem
osobistym (paszport to już wogóle przy przepychankach akceptowali).


Prawo jazdy jest dokumentem uprawniającym do prowadzenia pojazdów, a nie
dokumentem tożsamości. Próbowałeś legitymować się kartą wędkarską?


Tak samo w MultiBanku czy BZ WBK nie chcą akceptować ich kredytówki ze zdjęciem
jako stwierdzenie tożsamości do sprawdzenia salda nawet.


A karta płatnicza jest dokumentem?

Temat: Zakaz biwakowania
Jako wędkarz z woj.ślaskiego też jestem dotknięty tym chorym zakazem. Na rybki staram się jeździć z rodziną, jednak nocna zasiadka bez namiotu nie wchodzi w rachube. Żona i małe dziecko jednak lepiej żeby spało w namiocie niż na parkingu w aucie, tak na marginesie, na parkingu oddalonym o jakieś 200-300 m. kolejna paranoja.Ta sama sytuacja z polami namiotowymi, bez komentarza.

Tak jak koledzy wcześniej pisali, PZW powinno bardziej precyzować co to jest według nich: biwakowanie a wędkowanie, wędkowanie i spanie w namiocie, biwakowanie gril muzyka i spanie w namiocie. Zakładają że to jedno i to samo, to tylko pokazuje lekceważące podejście do sprawy.

Może powinny powtać jakieś reguły pozwalające oddzielenie biwakowania od wędkowania z możliwością rozbicia namiotu. Myśle że karta wędkarska+opłacone składki+ograniczenia powierzchni namiotu np. 2x2m powinny być wystarczającym argumentem do wyłączenia wędkarzy z zakazu.

Nie wiem napiszmy może jakąś petycje do pzw, niech cos postanowią w tej sprawie. W kupie siła, jak nie to blokada dróg

Zagadka, co to jest :

Namiot bez podłogi, z trzema łóżkami polowymi, bez grila, ogniska, muzyki itp. ?

biwakowanie, namiot wędkarski, namiot rozkoszy ?Temat: Czy u Was bywa kontrola KART itp ???
wędkuje od 12 lat i w życiu miałem 5 kontroli.

Miejskie planty SSR
zalew Gołuchów SSR
glinianki Kowalew PSR
Warta Pyzdry SSR
zbiornik Szałe(kalisz) PSR+SSR+Policja - ta kontrol była najdziwniejsza bo około godziny 2 w nocy złożyłem sprzęt i poszedłem do samochodu spać aż tu nagle ktoś stuka w szybę i świeci latarką do tego sen , który sie nałożył z sytuacją haha i nie wiedziałem czy to mi sie śni czy real . Koleś w czapce marynarza tak natrętnie walił latarką w szybę że sie obudziłem no i wszystkie dokumenty do kontroli moje + samochód +karta wędkarska i obowiązkowo bagażnik do kontroli oczywiście przeczepali mi całe auto i doczepili sie ze mam 2 kije w bagażniku i dlaczego śpię w samochodzie . Co za typyTemat: Kwestia rejestracji jachtów

Dziękuję za odpowiedź. Znalazłem takie rozporządzenie: http://www.pya.org.pl/pzz/page.php?action=1022

Jeśli tylko rozmiary Twojego jachtu (długość * szerokośc) nie przekraczają 20mkw, a moc silnika 20kW, i nie zamierasz startować nim w regatach pod egidą jedynie słusznego Związku - zlej to równo, i zarejestruj jacht w Starostwie Powiatowym, jako łódź do amatorskiego połowu ryb. Zapłacisz jednorazowo 16 PLN zamiast około 100 PLN rocznie, uwolnisz się od inspektorskich przeglądów, nie będziesz musiał dziargać żagli naszywając numery (wystarczą numery na burtach, wysokości min. 10cm). Żeby było jescze ciekawiej - nie istnieje przepis wymagający posiadania tzw. uprawnień do prowadzenia takiej łodzi. Nieprawdę jest jakoby nie wolno bylo żeglować pod wędkarskimi numerami (takie pogłoski szerzą inspektorzy PZŻ) - takiego przepisu również nie ma. Oczywiście, nie ma obowiązku wędkowania, karta wędkarska też nie jest wtedy wymagana.
A przy okazji - pokażesz leśnym dziadkom z PZŻ co o nich myślisz i gdzie masz ich ukazy.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski
armator "Oriona" MA-WAR-5550A "Leśny Dziadek"Temat: Wędkowanie - Zgorzelec i okolice
Karta wędkarska to nie jest taki duży koszt. A wedkarstwo powinno uspokajać. A łowienie bez karty to wieczny stres. Idzie straż rybacka czy nie idzie. Ale fajowo, że pojawią się fotki. Ustalę z adminem w jakiej formie będziemy je zamieszczać. Może nawet jakiś konkursik za wyniki osiągnięte na łowiskach : :idea: [/url]Temat: Karta wędkarska - gdzie? jak ?
Witam,
kiedyś "za smarkacza" bawiłem się w wędkowanie. Teraz pomyślałem, że bym do
tego wrócił - ale oczywiście
chcę przestrzegać reguł - więc zapytuję.....gdzie we Wrocławiu trzeba by się
udać, żeby "posiąść" kartę :)?
Z pewnością ktoś z Was wędkuje ?

pozdr
kf

Temat: Grzyby - karta zabieracza.

Marfu napisał/a:
Wiesz ile osob ginie rocznie po zjedzeniu jagód?

Marna ironia. Czytywałem już lepsze. Po za tym wilcze jagody nie są aż tak często spotykane. Trujące grzyby znajdziesz wszędzie.


Marny znawco lasu Troche sie przyrody poduczyc, albo czytac forum leśne... Wiekszosc pewnie wie, ze chodzi o tasiemca bablowca - rok temu na Mazurach spore kilkadziesiat przypadkow smierci, w zdecydowanej wiekszosci po jagodach. Wiec co - pozwalamy ludziom umierac??

Przyznam szczerze, ze przeraza mnie stopien skomunizowania naszego spoleczenstwa. Dlaczego niezgoda na ograniczanie wolnosci ma byc wada??? Moim zdaniem ograniczac wolnosc jednego czlowieka mozna wtedy (i tylko wtedy ), kiedy organicza ona analogicznie pojmowana wolnosc innego czlowieka. A wiec, jezeli sprzedaje grzyby trujace, powinienem isc do wiezienia za usilowaniew morderstwa. Ale jezeli sam je sobie jem?? Moja sprawa...

Porownanie z karta wedkarska nie jest najlepsze - wedkarze maja ograniczenia w polowie prawie kazdej ryby, zajmuja sie tez zarybianiem, a to kosztuje...Temat: WEDKARSTWO
Lew!
Zeby nie gdybac (sam jestem "niedzielnym" wedkarzem) od strony formalnej (karta wedkarska, oplaty, itp) najlepiej chyba sprawdzic pod:
http://www.pzwokregmazowsze.icenter.pl
sporo jest tez na:
http://wedkarstwo.onet.pl
Jesli chodzi o sprzet to polecam przyjaciol ze Wschodu - 3 sezon uzywam sprzetu kupionego od nich i jak dla amatora wystarczy.
Za ok. 40-60 zl kupisz teleskop ok. 4 m (zwroc uwage czy przelotki sa dobrze przymocowane)
Kolejne 40 zl to kolowrotek (najlepiej 4 lozyskowy, raczej nie nalezy wierzyc w bajki o 6-ciu lozyskach w tej cenie).
Warto od nich tez kupowac podporki, siatki, ciezarki itp. osprzet.
Nie mam zdania nt. zylek, haczykow i przyponow bo te kupilem w hurtowni.
No i oczywiscie TARGUJ SIE!
PS. Sam lowie "na lewo" lub z kumplem ktory ma karte, czasami tez wykupuje pozwolenie na dany akwen.
Pozdro!Temat: Grzyby w lasach okolic Warszawy

a tak na poważnie to jak może o tym nie wiesz zbieranie grzybów w
podstołecznych lasach jest zakazane ! - wszystkie lasy to rezerwaty --


To jest dla mnie ciekawostka - dziękuje sprawdzę

poza tym słyszałem taką plotkę że wkrótce ze względu na wejście Polski do
Unii Europejskiej przepisy dotyczące zbierania grzybów zmienią się i trzeba
będzie zdawać egzamin na Kartę Grzybiarza ( coś podobnego jak karta
wędkarska ) i będzie się płacić roczną składkę aby można było zbierać grzyby
!!!


Co do tej plotki to jest żart Radiowej Trójki... ale nie powiedziane że od
takich żartów zaczynają się prawdziwe fakty... myślę że do tego nie dojdzie.
Na chwilę obecną wprowadzono nową listę gatunków grzybów będących pod ochroną -
jedyny problem w tym że mało kto zna się na grzybach a zwłaszcza na tak rzadko
spotykanych... lista jest tylko nie pokazuje się jak one wyglądają...
Polecam http://212.14.33.2/~gory/GALERIE/konkurs2004/grzyby_felieton.jpg
Pozdrawiam
Dziękuje za informacje i proszę o dalsze...

Zenit

Temat: Grzybne lasy w okolicach Warszawy?


| Jak w temacie proszę o podpowiedzi w jakie miejsca warto pojechać na

grzyby.

| Dziękuje za podpowiedzi.

najlepsze są maślaki

i to nie potrzeba daleko ich szukać :)

a tak na poważnie to jak może o tym nie wiesz zbieranie grzybów w
podstołecznych lasach jest zakazane ! - wszystkie lasy to rezerwaty --

poza tym słyszałem taką plotkę że wkrótce ze względu na wejście Polski do
Unii Europejskiej przepisy dotyczące zbierania grzybów zmienią się i trzeba
będzie zdawać egzamin na Kartę Grzybiarza ( coś podobnego jak karta
wędkarska ) i będzie się płacić roczną składkę aby można było zbierać grzyby


dzis w 3 byl na ten temat. Wiec w skrocie : grzyby dostaja certyfikat
wazny 24 g. Bez tego certyfikatu sprzedaz grzybow jest nielegalna.
Sluchalem jednym uchem wiec moglem cos pokrecic

maciek

Temat: Grzybne lasy w okolicach Warszawy?


Jak w temacie proszę o podpowiedzi w jakie miejsca warto pojechać na
grzyby.
Dziękuje za podpowiedzi.


najlepsze są maślaki

i to nie potrzeba daleko ich szukać :)

a tak na poważnie to jak może o tym nie wiesz zbieranie grzybów w
podstołecznych lasach jest zakazane ! - wszystkie lasy to rezerwaty --

poza tym słyszałem taką plotkę że wkrótce ze względu na wejście Polski do
Unii Europejskiej przepisy dotyczące zbierania grzybów zmienią się i trzeba
będzie zdawać egzamin na Kartę Grzybiarza ( coś podobnego jak karta
wędkarska ) i będzie się płacić roczną składkę aby można było zbierać grzyby
!!!

pozdrawiam

Temat: Zaczynam przygode i mam kilka pytań :)
chyba ,ze ktos jest z Plocka bo tu karta wedkarska cala opcja ma kosztowac w 2009r 392zl ...niezle co?ma to pomoc naszemu okregowi wyjsc za 3lata z dlugow jakie juz ma,prawie wszystko sprzedali i teraz musza podniesc koszty wedkowania.ale gospodarke mamy az sie plakac chce.a mlody niech sobie kupi teleskop z kolowrotkiem na bazarze za 100zl i mu wystarczy.Temat: Prosze o Pomoc Specjalisty
Przepisy dotyczące wędkowania, w każdym kraju są odrębne i tylko uprawnienia opłacone w danym kraju są podstawą do możliwości uprawiania wędkarstwa. Żadne prawo wspólnotowe nie reguluje tych kwestii. Tak więc chcąc łowić trzeba każdorazowo w danym kraju wykupić zezwolenie na wędkowanie. Na terenie RP takim zezwoleniem jest karta wędkarska, która uprawnia po wniesieniu stosownych opłat na wędkowanie tylko w Polsce.Temat: 1
W Angli niema czegoś takiego jak karta wędkarska a są pozwolenia na wędkowanie wykupywane na poczcie lub przez internet. Pozwolenie kosztuje 24 Funty jeśli się nie mylę i jest ważne od kwietnia do marca. Na pozwolenie możesz wędkować na wodach ogólnie dostępnych głównie rzeki. Chcąc wędkować na jakimś zbiorniku trzeba się upewnić że nie wymaga on dodatkowej opłaty.Temat: Worm.Netsky.Q


Czy mogłabym prosić o kilka słów komentarza jak usunąć to paskudstwo? Z góry
dziękuję


Wędka:
<http://www.google.pl/search?q=Worm.Netsky.Q

Karta wędkarska:
<http://evil.pl/pip

Przepustka na wody USENET:
<http://evil.pl/pip/OE.html

Temat: Co mozna tanio zwiedzić w Birmingham i okolicach?
wiecej info w sprawie wypozyczenia barki (canal boat). nie jest wymagane zadne pozwolenie, karta wedkarska, patent sternika, zaswiadczenie z parafii czy sprawnosc czolgisty. na poczatku jest 5minutowe szkolenie i podpisuje sie kartke ze sie zostalo przeszkolonym. nasze dzieci 12 i 14 lat swietnie sobie radzily z prowadzeniem lodki.

http://www.coptheathwharf.co.uk/

my wypozyczalismy tuataj. 60F za pol dnia. za lodke 5-6 osob. maja tez wieksza na 1dniowe wycieczki i wielka na dluzsze wypady. taka w ktorej moze spac 8 osob kosztuje 440 za 3 dni/2noce. ale mozna sie zrzucic w 2 czy 3 rodziny.

pozdr
peTemat: Worm.Netsky.Q


Wędka:
<http://www.google.pl/search?q=Worm.Netsky.Q

Karta wędkarska:
<http://evil.pl/pip

Przepustka na wody USENET:
<http://evil.pl/pip/OE.html


[OT]

To moze zlikwidujmy ta grupe, bo wszystkiego mozna
sie dowiedziec z google czy evil.pl.
Po co ona w koncu jest, skoro wiekszosc odpowiedzi
na pytania sprowadza sie do odeslania delikwenta
do google czy innych stron.

Temat: Wnioski SSR
Ja miałem 9/10 - pomyliłem się przy pytaniu, jakie dokumenty powinna posiadać osoba dokonująca połowu na prywatnych wodach należących do danego podmiotu... myślałem, że karta wędkarska jest zawsze potrzebna a tu się okazało, że wystarczy ustne zezwolenie właściciela akwenu , ale najważniejsze, że egzamin zdany. Brat okazał się doskonały: 10/10Temat: Tłok na jeziorach ?

od razu widać, że ryb nie łowisz Bardzo bym chciał, tylko nie chce mi się.
Nie chce mi się biegać za kartą wędkarską.
Nie chce mi się biegać za zezwoleniami, na każde niemal jezioro gdzie indziej.
A jak kłusowałem przez 10 dni na Mazurach, lat temu ze dwa, nic nie wykłusowałem. Znaczy nie mam talentu do tego.

Szkoda, bo uwielbiam wprost świeże rybki, na masełku, na patelni.Temat: łowisko specjalne san
Popieram pomysł otwarcia łowiska dla wszystkich wędkarzy zrzeszonych w Okręgu PZW Krosno. Pan Piotr K. dyrektor, którego tak chwalicie wydaje się jakby był właścicielem tego łowiska i zdaje sie zapominać kogo reprezentuje. Opłaty specjalne za łowienie w wysokosci 1200 zł/rok może sobie wprowadzać, ale jako niezależny, odrębny od PZW podmiot gospodarczy, który wygrał przetarg na ochonę i zagospodarowanie tej wody, dla wszystkich, którzy chcą sobie połowić, niekoniecznie legitymujących sie kartą wędkarską. Powinien raczej zająć się zarybianiem wszystkich wód (nie tylko dla niego priorytetowych) i ich ochroną, a nie gromadzić piniądze na koncie Związku i pokazywać ile to PZW zarobiło. PZW to nie podmiot gospodarczy nastawiony na generowanie zysków, tylko zrzeszenie wędkarzy, którzy za opłacane składki powinni mieć dostęp do każdej (rybnej) wody, bez dodatkowych opłat.
Pozdrawiam autora postu i Gościa wyżejTemat: jezioro Sumin
W tym roku tam nie byłem, ale wcześniej co Koluchów połapałem to moje, są też ładne okonie (ok. 30cm). Na spina trafił mi się niemowlak Sandacza. Na to jeziorko wystarczy Karta wędkarska, wskazane pływadełko, chociaż z pomostu też można. Sandaczyki czepiały się na prawo od pomostu, Okonie na lewo, a Koluchy (te większe)pod przeciwległym brzegiem. Nigdy nie mogłem się zebrać na lewą część jeziora, tam pachnie Szczupakiem. A tak trochę odbiegając to jedno z moich ulubionych łowisk.Temat: Garbaci wedkarze!


ja takze!!! wstyd mi bardzo bo od jakis 2 latek znaczka nie kupilem :-((( ,
tak mi jakos z glowy wylecialo ze istnieje jeszcze cosik takiego jak karta
wedkarska!!!!

dzieki za przypomnienie,

czbrioman poznan - vw 1303 ls cabrio


No wlasnie!
Ja juz chyba 3 lata nie place skladki i nie wiem czy nie bede mial
klopotow z tego powodu :-(

A tak przy okazji, zeby nie bylo calkiem OT :-))), to moznaby
montowac wedki do garba w taki sam sposob, jak narty :-)

Pozdr., Mat.

MAUSZ
Garbus 1500'68 (o\_!_/o)
Ogór 1973 [o/o]

602-772-498  tel./32/2912006    GG 2487047

Temat: Garbaci wedkarze!
ja takze!!! wstyd mi bardzo bo od jakis 2 latek znaczka nie kupilem :-((( ,
tak mi jakos z glowy wylecialo ze istnieje jeszcze cosik takiego jak karta
wedkarska!!!!

dzieki za przypomnienie,

czbrioman poznan - vw 1303 ls cabrio

JA!!!!!!!!!!

Pozdrawiam
Hicnar


Temat: Opłaty Morskie
Tak ja na innych wodach, na Morze trzeba mieć opłaconą licencję. Opłaty wynoszą odpowiednio:

- na okres jednego miesiąca - 16 zł
- na okres roku - 49 zł, wydawane rencistom, emerytom, młodzieży szkolnej do lat 24 lat - 31 zł.

Okres obowiązywania pozwolenia liczy się od momentu wyrobienia, np. na rok wykupujemy 15.04.2009 to pozwolenie jest ważne do 15.04.2010.

Aby wędkować nie jest potrzebna karta wędkarska, wystarczy dowód osobisty, lub inny dokument tożsamości.

I teraz taka jest kolej załatwienia sprawy(przykład na wybrzeże środkowe):

Opłatę wpłacamy przelewem na konto Urzędu Miejskiego w Słupsku i z potwierdzeniem wpłaty udajemy się do Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu - ul. Węgorzowa 6c i dostaniemy na miejscu Pozwolenie na sportowy połów ryb na wędkę.

Pozwolenie jest ważne na całe wybrzeże Bałtyku. Za wyjątkiem miejsc gdzie są wprowadzone zakazy wędkowania przez Urząd Morski. Pozwolenie ważne jest nie tylko na plaże ale również na środki pływające.

Wiem, że można wykupić także w Darłowie, ale dałem przykład wykupu w Kołobrzegu bo tam ja wykupywałem.

pozdr
Artur

EDIT: Bank Polska Kasa Opieki SA
nr 59 1240 3770 1111 0000 4069 0746
Urząd Miejski w Słupsku.
A najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć telefonicznie podadzą konto.

Mam nadzieję, że komuś pomogłem!!!!Temat: Rowy -kanał
Mówimy Kanał, ale to jest Łupawa. Odcinek od mostu do granic Parku jest we władaniu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, obowiązuje tylko karta wędkarska, tak jak piszesz "biała". Wystąpiliśmy o ten odcinek. Dostaliśmy odpowiedź negatywną. Słyszałem, że Park również wystąpił. Narazie RZGW nie odpowiedziało pozytywnie. Pozdrawiam.Temat: PZŻ w odwrocie
Cytat, Zwracając się do przedstawicieli PZŻ minister Giersz stwierdził, iż ich działalność będzie dotyczyła tylko zapewnienia bezpieczeństwa w działalności sportowej w zakresie organizowanych przez PZŻ imprez!!!

Doskonale, zupełnie nie rozumiem, dlaczego jeżeli patenty są w Polsce obowiązkowe, to wydaje je PZŻ !!! Organizacja NIE rządowa. Wszelkie prawnie narzucone dokumenty (np prawo jazdy, czy karta wędkarska) są wydawane przez administracje rządową. Ma nadzieję, że doczekamy się czasów braku obowiazkowości praw jazdy na wodę. Otworzy to drogę do uzyskiwania patentów kompetencji, ale dobrowolnych.Temat: Patenty i uprawnienia nieżeglarskie.
Wiem i bardzo dobrze, że chociaż do 7,5m mozna żeglowac bez uprawnień. Jednak tochę mieszane uczucia mam bo jednak to już jest kawał jachtu... Mam nadzije, ze ktoś kto nie ma pojęcia o żeglowaniu nie będzie czarterował jachtu...Ale dobra bo się off robi.

A przecież karta wędkarska też jest rodzajem patentu.Temat: Nasze początki z wędkarstwem
Trzyczęściowy bambus + karta wędkarska to był prezent na 10 urodziny. Był to początek lat osiemdziesiątych i nasza kochana Krzna wyglądała jak kolektor zrzutowy z wielkiej aglomeracji. Można tu było złowić wszystko tylko nie rybę. Ale ja się nie poddawałem. Pobudzany opowieściami ojca o wielkich szczupakach, które kiedyś zamieszkiwały tę rzekę zapuszczałem się coraz dalej i dalej. Trwało to chyba ze dwa lata. Aż pewnego dnia dotarłem do ujścia małej rzeczki gdzie na czerwonego robaczka złowiłem okonia. Była to moja pierwsza ryba. Po dwóch bezowocnych latach wreszcie się udało. Teraz po ponad 20 latach w naszej Krznie są nawet raki. Ja jednak chętnie wracam nad tamtą małą rzeczkę, szczególnie wiosną, gdy u jej ujścia grupują się płocie, jazie i oczywiście okonie

PozdrawiamTemat: Kłusownictwo na Podlasiu
Bo jak to się mówi - najciemniej pod latarnią. Najlepiej czepnąć się młodziaka z wędką gdzie jest pana karta wędkarska a samemu łamać przepisy i naginać z siatą przez rzekę. Tam gdzie rzeki szerokie może nie stosuje się takich akcji jak tutaj..ale tu gdzie wąska rzeka założą siatkę po całej szerokości rzeki i mają i większe leszcze i szczupaki i innego gatunku ryb. Dlatego wierzcie - nie ma czego tu zazdrościć. Tutaj przesiedzisz cały dzień łowiąc na grunt i jak złapiesz 4 leszcze 20-30cm to będzie dobrze.. wywalisz zanęty.. robaków.. i inne przynęty i jak Ci wędka pod czymś sensownym się ugnie to wtedy jesteś zadowolony. Ale tak jak mówie - za dużo takich fajnych wrażeń nie ma. Często sie słucha nad wodą przekłamanych historii na temat łowienia przez rybaków. Jakich to oni sztuk nie złapali, ale tyle w tym tej prawdy co i ryb w rzece.Temat: jezioro Łukcze na pojezierzu łęczynsko-włodawskim
Potrzebuję wszelkich informacji nt. Jeziora łukcze na pojezierzu łęczynsko-włodawskim.

Interesuje mnie przede wszystkim sprawa pozwoleń. łukcze chyba nie jest wodą PZW, więc zwykła karta wędkarska tam nie obowiązuje. Gdzie można nabyc zezwolenia jeśli takie w ogóle są !?

I jeśli chodzi o samo wędkowanie:

Jaka metoda połowu jest najskuteczniejsza??
Jakie przynęty??
Jakich ryb mogę się spodziewać??

Wszystkie informacje będą mi potrzebne, więc z góry serdecznie dziękuję!Temat: Szukam łowiska komercyjnego z noclegiem
Ja również witam wędkarza-kobietę Bardzo miło mi bo mało jest Was kobiet wędkujących ale wracając do tematu:
W Janowie Lubelskim nad Zalewem byłem jakieś 8 lat temu. Prawie na pewno było to łowisko PZW ale wymagane było dodatkowe zezwolenie chyba 25 złotych za tydzień. Mówię prawie na pewno bo to było dawno i nie pamiętam czy karta wędkarska była wymagana. Tak mi się tylko wydaje. Dziś próbowałem odszukać jakieś informacje o tym łowisku w googlach ale bezskutecznie. Podobnie na stronie PZW. Tak więc możliwe, że jest to aktualnie łowisko komercyjne. Jedyne co znalazłem to informacja o ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym, gdzie jest info o atrakcjach m.in wędkarstwo (płatne). Jest też telefon 015 872 28 80. Najlepiej zadzwonić i zapytać o to i o noclegi. Ośrodków jest kilka, pokoje i domki. Jeszcze lepiej zadzwonić do Okręgu PZW Lublin (chyba to lubelski Okręg) tel 081 745-66-60 i zapytać o Zalew w Janowie Lub.Temat: 1
a ja mam do was pytanie ------czy państwowa straż rybacka kontrolując wędkarza może wystawić mu mandat za przekroczony limit np . ma dwa sumy.bo ostatni mieliśmy zawzięta dyskusje na ten temat ,jedni mówią ,ze PSR kontroluje wędkarzy zgodnie z ustawa o rybactwie śródlądowym a tam nie ma limitów ryb i oni mogą tylko sprawę skierować do kolegium kola lub okręgu.a druga sprawa która była poruszana to czy nasza karta wędkarska ta z opłatami(w której są znaczki) jest zezwoleniem na połów ryb -bo o co chodzi nigdzie w tej książeczce nie pisze ze jest to zezwolenie na połów ryb.ktoś się dopatrzył w przepisach ,ze tak być nie powinno i już u nas w okręgu robi się dym,mówią ,ze powinny być oddzielne zezwolenia na połów.coś w rodzaju jak są teraz jednodniówki bo tam jest wyraźnie napisane.Temat: nowy salon w?dkarski w Szczecinie
Rozmawiałem z właścicielem.
Nie będzie żadnego dampingu cenowego. Będzie wszystko w dobrej cenie. Ceny będą po prostu atrakcyjne a nie "zdołowane".

Sklep nie będzie zdobywał klientów cenami tylko ofertą = wyborem towaru z półki, który do tej pory był dla szczecińskich wędkarzy dostępny jedynie z katalogu lub internetu.
W NEMO będziesz mógł obejrzeć, dotknąć, pomacać, spróbować, pomachać, przymierzyć i dopasować aby wybrać to co tobie się podoba.

pozdrawiam

P.S.
Na otwarcie 13 kwietnia rabat 10% na wędki i kołowrotki dla wszystkich z kartą wędkarską.
Temat: Tak nie łowimy
No, Panowie spokojnie!!! Bo ostrzeżenia sie posypia

Co do winy to należy popatrzeć na nasza polska skrzywiona mentalność. Powiedzcie mi dlaczego burako-polaki tu w Holandii zabierają ryby których nie wolno zabierać (Karp, Szczupak, Węgorz)? Zabierają nie
dlatego, ze ich nie stać (zarabiając ~ 10E/h i pracując ~ 10h dziennie = 100E/dzien) a dlatego bo w naszej popierdzielonej polskiej mentalności nie zrozumiale jest, ze złowionych ryb sie nie zabiera. Często słyszę (sam kiedyś tak mówiłem)

- Ty, a Ci Holendrzy to są mocno pier...ci, ze ryb nie zabierają.

Odp. Nie pier...ci a najbardziej normalni i odpowiedzialni za stan swoich wód. Karta wędkarska w Holandii, jak na Europe zachodnia jest bardzo tania (28E/ rok). Jest taka tania bo nie trzeba co roku zarybiać zbiorników kilkoma tysiącami ryb! Z tego co wiem dopuszcza sie tutaj tylko Karpi, do naprawdę dużych i głębokich jezior ze względu na ogromna popularność - Karpiowania.

Co tu dożo mówić, tak zostaliśmy wychowani i już. Cała nadzieja w młodym pokoleniu...
Temat: Ryby
o ile mi wiadomo to nie ma czegos takiego jak karta wedkarska ani limitow na polowy czy tez wymiar rybki. sam juz lowie od dluzszego czasu w wolnych chwialch i jakos nie mialem nigdy dziwnych przygod jak to bywalo w polsce w postaci dziwnych kontroli. generalnie wszystko jest tutaj wyluzowane wiec nie ma czym sie przejmowac. wielkiej wiec ryby zycze i pozdrawiamTemat: wedkarstwo
Witam, w Angli nie ma czegos takiego jak karta wedkarska, lowienie na morzu i w rzekach w bliskiej odleglosci od morza jest za darmo ( dokladnie nie wiem jaka jest ta odleglosc) natomiast rzeki w glab ladu i jeziora sa platne, aby lowic na powyzszych akwenach musisz wykupic licencje na poczcie i tyle.Temat: Nie wiem gdzie zarejestrować łódź?

Dyskusja nie ma najmniejszego sensu gdyz rozporzadzenie wyraznie okresla co kto moze i na jakich zasadach.
PZMiNW i jego podejście do sprawy jest rozbrające - odradzam. Dowód rejestracyjny wydawany przez nich wygląda jak stara karta wędkarska.

Biuro Żeglugi Śródlądowej wieje komuną i papier [wyglądający jak świadectwo maturalne ] jest tylko w j. polskim - odradzam.

Najlepszym rozwiązaniem jest rejestracja w PZŻ, gdzie nie ma najmniejszego problemu z rejestracją łodzi motorowych. Dostajecie numer POL przypisany do nazwy łodzi oraz jej armatora. Do rejestracji nie jest wymagana inspekcja, tylko komplet poprawnie zebranych i wypełnionych dokumentów. Certyfikat Jachtowy wydawany przez PZŻ jest bardzo ładnie wyglądającym dokumentem w j. polskim i j. angielskim, zawierającym wszystkie dane techniczne łodzi, dane silnika oraz właściciela. Po co szukać więcej i dawać pieniądze starym urzędnikom za nic. Certyfikat jest akceptowany na Chorwacji, we Włoszech i Francji. W innych krajach nie sprawdzałem. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy z rejestracją to pomogę - > PW

Płacenie za PRS kwot 1.000 PLN i w góre było żałosne. Inspektor spisywał dane z CE i katalogu łodzi i min. 1000 w plecy. Nigdy w życiu nie widziałem, żeby inspektor zwodował łódź i badał jej przechyły, zanurzenie etc.

pzdr

Z rejest


Witaj
I jest problem w PZż, dzisiaj dzwoniłem do KOZż z zapytaniem
o rejestrację łodzi motorowej w związku i miła Pani odpowiedziała
mi, że niestety nie ma mozliwości zarejestrowania motorówki.
łodzie żaglowe TAK - motorówki NIE !!!

Jak przeskoczyłeś ten temat ?

pzdr.JarekTemat: Ciekawe miejsca
Jeśli chcesz mieć pewną rybkę (w sensie, że na pewno coś złapiesz) i nie przeszkadza Ci to, że trzeba za tą "przyjemność" zapłacić, to wybierz się do Gospodarstwa Agroturystycznego
"Kardynał" w Klukach - czyli tzw. "Groble". Karta wędkarska nie jest wymagana, ale za to co złapiesz trzeba zapłacić. Mi osobiście takie wędkowanie się nie podoba bo jest to pójście na łatwiznę, ale może niektórzy będą zadowoleniTemat: Propozycja zlociku-spotkania
Jeżeli mówimy o ośrodku HS Jarosław to ja wiem gdzie. Patentem st.j. dysponuję, kartą wędkarską też... Mak 666 jeszcze pływa??
Kobita też pływająca, więc wyjazd z rodziną zapewniony...
Mnie możesz wstępnie pisać (3 osoby, a właściwie 2+1+kot, bo nie mam z kim zostawić zwierzątka)
Pozdrawiam- Misiek
PS. Jako istruktor żeglarstwa umiejętności też wam mogę podciągnąć...
Temat: Dzienny rekord zużycia śrutu

na ryby jadę
no to tam pewnie pójdzie trochę, biorę 10 paczek śrutu

Ciekawe? :? , ja jeszcze z wiatrówki ryb nie łowiłem.
Podobno w Polsce jest zakaz polawania z pneumatyków.
Czy wtedy też obowiązuje karta wędkarska skoro sie nie używa wędki?Temat: BOWFISHING - czyli wędkarstwo z łukiem
Polować z wykorzystaniem łuku*- drobne sprostowanie ;P

Być może łowiłeś w miejscach, gdzie karta wędkarska jest niewymagana :) Znam takie nieduże jeziorko u nas na Śląsku, gdzie trzeba po prostu zapłacić jakąś kwotę (bodajże 30-40 zł) i można łowić do woli, poza 2-3 gatunkami, które trzeba wypuszczać z powrotem. Także Twoje niesłyszenie o niej jest zrozumiałeTemat: Wędkarze na forum

Te wędzone w sklepach zupełnie inaczej wyglądają i są takie małe

Lucynko. Makrele to dwumetrowe drapieżniki. Te w naszych sklepach to drobnica z morza północnego. Na południu Atlantyku łowi się nawet dłuższe niż 2m.
Przepraszam, że się wymądrzam, ale akurat interesuję się żyjątkami morskimi. I jestem wędkarzem ( z kartą wędkarską) już 51 lat. POWAŻNIE! :-D

A to dla Ciebie na Święta.Temat: Belony
Zezwolenie w Okręgowym Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego. Można kupić albo miesięczne (ok 20 zł) albo roczne na rok bieżący czyly 365 dni (ok 50 zł), z tego co wiem trzebawpłacić najpierw na konto i z kwitkiem udać sie do inspektoratu po wydanie licencji. Karta wędkarska ani składki PZW nie mają tam nic do rzeczy. Licencja jest dla wszystkich. Jak coś chętnie pomogę.

Jeśli chodzi o belonke czekajcie na rzepak! Jak zakwitnie to trzeba ruszać!Temat: ŁOWIENIE RYB

hmm.. mój starszy co rok musi wykupywać pozwolenie od PZW by moc wędkować...
Ale wędkować gdzie? Na "barkach"?

Barki to nie jest woda PZW. Obowiązuje tam tylko karta wędkarska. Nie trzeba być członkiem PZW i mieć wniesionych składek. Co innego rzeka Reda.Temat: mundurówka zniżki
Żołnierz jak każdy inny zawód jest zawodem rozwojowym, gdy ma się do tego studia, zarabia się dobrze, jak w każdej innej pracy gdzie ceni się wiedzę człowieka.
Każdy kto zazdrości może się uczyć, wstąpić do armii ( oczywiście jak zaliczy wszystkie testy, w tym sprawnościowe) a dla wielu to bariera nie do przeskoczenia.
Poza tym żołnierz to nie policjant, mimo że oboje noszą mundury. Naprawdę zachęcam Vasyla i Cinka do służenia krajowi w wojsku zawodowym, jak wyżej pisał Kocur, wszystkie dodatki za misje zagraniczne najczęściej są wypłacane ze specjalnych funduszy ONZ, SFOR,IFOR etc, więc PRAWO I SPRAWIEDLIWIE, nie ma o marudzić .

Co do zniżek to przecież karta wędkarska jest już obrzydliwie TANIA, ale za to wody PZW są obrzydliwie PUSTE . Jeżeli ktoś chce wydawać mniej, bo łowi mało, lub więcej bo chce łowić więcej ryb to łowiska komercyjne zapraszają.

ZA DARMO UMARŁO - to motto dzisiejszych czasów.Temat: Być czy mieć?
Niekoniecznie - bo np. gdybyś, załóżmy, odziedziczył gospodarstwo, a w nim krowę, która by Ci dawała mleko
To jest majątek, przeliczalny na kasę, no i podatki gruntowe, spadkowe, szczepieni krowy, kolczykowanie.

a blisko by było jezioro pełne ryb, które byś mógł łowić
wędka , karta wędkarskaTemat: WEDKARSTWO
Kto z Was wedkuje ?
Ja kiedys to robilem ale gdy musialem zabic 98 karasi, ktorych zreszta ponad polowe wypuscilem z zalu do jeziora, a ze zbieglo sie to z kradzierza mojego sprzetu tak wiec odpuscilem sobie na dlugi okres te zabawe.
Od jakeigos jednak czasu coraz bardziej chce wedkowac. Kto mi powie, czy potrzebna jest karta wedkarska, czy wystarczy wykupic pozwolenie na dany akwen itp itd.
No i za ile mozna kupic tani i jaki. Nie cche zeby to bylo cacko ale cos taniego co jednak pozwoli wedkowac, a nie sie z tym uzerac.
Moze z kims z Was bym sie wybral na lowy Tylko raczej wolalbym z takim osobnikiem, ktory nie zrobi afery jak kichne nad woda Ja to raczej lajcikowo i rozrywkowo do tego podchodze

Strona 1 z 2 • Wyszukano 209 wypowiedzi • 1, 2
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates