karpacz-wodospady

Podobne podstrony
 
Widzisz wiadomości znalezione dla hasła: karpacz-wodospady
Temat: Nuuuuuudy......a może by tak fotogra?
a ja proszę o zdjęcie Keiry Knightley z filmu 'Duma i uprzedzenie" razem z Matthew MacFayden'emTemat: Wyjazdowa Impreza w Karpaczu:))
Karpacz
26/27 czerwca 2007
Pensjonat nieopodal wodospadu

Fajna imprezka:)

w planach: ognisko, zjazdy na KOLOROWEJ, wyjście w góry, popijawka, współne gotowanie, integrowanie )

ważne
Musicie zapłacić tylko za nocleg 25 zł polskich .
jedzonko we własnym zakresie, alkohol również
należy zabrać spiworki:)) lub 5 zł na posciel z poszewkami:))

strona pensjonatu

Zaprszamy serdecznie:)

wyjazd we wtorek ok godziny 15 .00
powrót w srodę wieczorem lub w czwartek z rana

liczba miejsc ograniczona : zapisy pod adresem mailowym : karolinanawojka@gmail.com
czekamy do konca tygodnia:))

Temat: Coś co było, a już nie ma

No, myślę, że zestawienie tych wszystkich domów kiedyś-teraz byłoby ciekawe. Jeszcze trochę pomyszkuję...
A co do zdjęć nierozszyfrowanych, to np. to: gdzie to jest? Brotbaude?


Według mnie zdjęcie zrobione jest gdzieś ze stoku pomiędzy Zorzą a ul. Droga do Wodospadu - w kierunku Karpacza. Gdyby ujęcie było o 1/3 'szersze' w lewo to zobaczylibyśmy 'Grażynę'.

Co do skoczni narciarskiej - widziałem już kiedyś to zdjęcie i uważam że nie jest to Przesieka. Zarys gór i ich wysokość względna są inne niż w Przesiece. Gęstość i kubatura widocznej zabudowy również całkowicie 'nieprzesiecka' w mojej opinii.Temat: Karkonosze
Rozpoczęły się letnie remonty na karkonoskich szlakach

Mariusz Junik 2008-07-07, aktualizacja: 2008-07-07 17:41:36

Naprawiana jest nawierzchnia granicznego szlaku czerwonego - od Spalonej Strażnicy do grupy skał Słonecznik. Ale trasa jest dostępna dla turystów.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wędrówek - ostrzega Przemysław Tołoknow, wicedyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego

Remont trwa też na trasie z Dzikiego Wodospadu w Karpaczu, przez Polanę, krawędzią Kotła Wielkiego Stawu i dalej do granicy. Ten ostatni odcinek jest zamknięty, a obejście poprowadzono żółtym szlakiem przez Pielgrzymy. Naprawiane są również barierki zabezpieczające punkty widokowe nad Śnieżnymi Kotłami.
- W naszych górach odnawiamy najbardziej zniszczone oznakowanie szlaków - informuje p.o. dyrektora Parku Narodowego Gór Stołowych Jerzy Benedyktowicz. Wymienione zostaną wyblakłe tablice i połamane drogowskazy.

http://polskatimes.pl/gazetawroclawska/ ... .html.htmlTemat: A może tak w Karkonosze:) ??
Na temat Karkonoszy znajdziesz ciekawy opis trasy w GPI na tym forum. Osobiście uwielbiam Kakronosze. Polecam odwiedzić Karpacz i Szklarską Porębę. Zależy ile dni masz zamiar poświęcić na to pasmo Sudetów. Jeśli masz kilka dni to polecam przejście od Szrenicy (start w Szkalskiej), gdzie przy okazji zobaczysz wodospad Szlarka i Kamieńczyk aż po Śnieżkę lub dalej na Przełęcz Okraj. Idziesz praktycznie cały czas graniami, podziwiając z góry Wielki i Mały Staw, do których możesz zejść, by przejrzeć się lustrze zielono-lazurowej tafli. Ze Szrenicy szlak prowadzi przez Śnieżne kotły - również warte zobaczenia. Mijasz schroniska: Na hali Szrenickiej, Samotnię (niesamowite położenie), Strzechę Akademicką, Dom Śląski, na Śnieżce. Generalnie schronisk jest w Karkonoszach sporo, więc jest gdzie się zatrzymać. Gdybyś planował jednodniową trasę to polecam Karpacz. Start od Świątyni Wang (Karpacz Górny), następnie przez Pielgrzymy w kierunku Śnieżki. Możesz pójść przez Wielki Staw, potem Mały i Samotnię, Strzechę i na Śnieżkę. Wracasz tym samym, lub od Kopy w dół pod wyciągiem do Karpacza. Możliwości jest dużo. Trasa jest umiarkowanie męcząca, ale widoki przepiękne. Gdybyś chciał nocować w pensjonacie - polecam w Karpaczu pensjonat "Skała". Tu masz link: http://www.skala.nocuj.com.pl/
Świetnie urządzony i w spokojnej okolicy.
Karkonosze są piękne...Temat: Obóz Aikido w Borowicach k. Karpacza. 20-29.VII.2007
Tegoroczny obóz zostanie zorganizowany w ośrodku wczasowo-kolonijnym "Hottur" w Borowicach oddalonych o 5 km od Karpacza. Borowice znajdują się w Dolinie Pięciu Potoków, przez którą prowadzi wiele szlaków turystycznych, w tym jeden do przejścia granicznego Borowice - Spindlerowy Młyn. Na terenie ośrodka znajdują się: sala treningowa, boiska do gier zespołowych, dwa baseny, miejsce na ognisko, plac zabaw i liczne świetlice.

W planie obozu znajdują się oprócz treningów:

* wycieczka do Wrocławia
* całodzienna wycieczka do Pragi
* wycieczka Pętlą Jeleniogórską (Szklarska Poręba, Jelenia Góra, zamek Chojnik)
* wycieczki piesze: do Przesieki, Karpacza, Muzeum Zabawek i Lalek, Muzeum Sportu i Turystyki, Kościoła Wang, Szwedzkich Skał, Kaskad, Wodospadu Podgórnej, Kaplicy Św. Anny, Dobrego Źródła, wjazd wyciągiem na Śnieżkę (dla osób pełnoletnich), Czech i wiele innych
* dyskoteki oraz ogniskaTemat: Wspólne zimowisko młodzieży ze Zgorzelca i Avion
W ramach partnerskiej współpracy pomiędzy miastami Zgorzelec i Avion w dniach 12.02. – 25. 02.2006r. przebywała w Polsce 40 osobowa grupa młodzieży z Avion. W drugim tygodniu pobytu do gości z Francji dołączyła 35 osobowa grupa gimnazjalistów ze Zgorzelca. Uczniowie wytypowani zostali przez Rady Pedagogiczne za najlepsze wyniki w nauce za I semestr.
Przebywająca w Karpaczu w Ośrodku Wczasowym „Złoty Potok” młodzież zwiedziła zamek Chojnik, wodospady: Szklarka i Kamieńczyk, Park Miniatur i Sztolnie w Kowarach oraz Jelenią Górę i okolice.
Zorganizowane zostały dwie wycieczki do Wrocławia i Pragi Czeskiej. Niewątpliwe wrażenie na uczestnikach zimowiska wywarł program pobytu w „Cyrkolandzie” w Miłkowie – był kulig, przejażdżki na koniach i wielbłądzie, a na koniec pokaz iluzjonisty.
Ogromną atrakcją były zjazdy na nartach i zabawy na śniegu
W ostatnim dniu pobytu wszyscy uczestnicy na pożegnanie otrzymali pamiątkowe zdjęcie i upominki. Po obiedzie pełna wrażeń i zadowolenia z pobytu w Karpaczu młodzież udała się w drogę powrotną do domu.

Bartosz Konieczny
Wydział Promocji i Informacji UM ZgorzelecTemat: Moja "wyrypa" w Karkonosze 1-4.08.2007

Fajny plan
A na wtorek może Strzecha - Pielgrzymy - Odrodzenie (zielonym szlakiem) - Strzecha (powrót górą czerwonym) ?

Taką mniej więcej trasę mam zaplanowaną na sobotę razem z grupą:Karpacz-Polana-Samotnia-Luczni Bouda-Dul Bileho Labe-Holmanka-Przełęcz Karkonoska-Pielgrzymy(zielonym z Przełęczy)-Polana i w tym momencie oni wracają do Karpacza a ja do Strzechy.Myślę sobie więc, że na wtorek interesująca byłaby ta trasa do Wodospadu Podgórnej przez Borowice .Zobaczymy na ile mi starczy sił i chęci .
Temat: MTB Maraton Karpacz

http://www.tmxnet.pl/%7Edlavich/cms//uploads/agalery/karpacz07a/big/DSCF0763.JPG
a to zjeździk z asaltu w Przysiece do wodospadu, no chyba ze źle kojarze.

Tereny Karpacza uwazam za super. nie mam porownania z innymi, ale jak bede mial okazje to wyskocze w tym roku na tyle ile sie daTemat: Góry
Ostatnie wakacje spędziłam w Karpaczu. Typowo rodzinne góry, wg mnie.Najbardziej polecam np.trasę na Śnieżkę od Świątyni Wang niebieskim szlakiem zaliczając schroniska Samotnia, i Strzecha Akademicka(szczególnie Samotnia i okolice-malutki substytut Moka) Powrót koniecznie czerwonym szlakiem przez schronisko Nad Łomniczką,a co ważniejsze,przez symboliczny cmentarzyk ofiar gór.Robi wrażenie.Tak ogólnie to trochę trzeba się naszukać po lasach początku szlaku,po uprzednim przedreptaniu b.długiego miasta-irytujące. :aciu: Jeśli ktoś lubi wieczorne klimaty rodem z Zakopca-to raczej się zawiedzie.Jak już będziecie w okolicach Karpacza to koniecznie proszę się wybrać do czeskiego Skalnego Miasta.Byłam tam już dwa razy i jeśli w dalekiej przyszłości będę miała okazję to pojadę trzeci raz Jak już będziecie w Czechach to koniecznie Praga! Godne polecenia są Góry Stołowe-Szczeliniec Wielki, Jaskinia Niedzwiedzia w Kletnie, Ogród Bajek i Wodospad Wilczki w Międzygórzu.Nie pomińcie też Wambierzyc.Na Słowacji polecam jaskinię w Tatrzańskiej Kotlinie. Jeśli chodzi o marzenia,to marzą mi się Dolomity i Alpy.Może kiedyś...Zapomniałabym zareklamować swoich sąsiadów. :gwizd: Na Kaszubach polecam wzniesienie z wieżą widokową we Wieżycy.Całe 329 npm .Temat: Pierwszy raz w Karkonoszach
O tak. Omlety w Chatce warte są wysiłku dotarcia tam o każdej porze roku. Ja zawsze zasuwam tam na biegówkach... eh, ślinka mi aż cieknie na samą myśl :)
Z Karpacza do Przesieki polecam jednak trasę nie żółtym, a drogą Chomontową - wspaniałe widoki na Borowice, Kotlinę Jeleniogórską i kawał Sudetów. Po zejściu do Drogi Sudeckiej należy ją przeciąć i iść nieoznakowaną leśną drogą prosto, aż do skrzyżowania ze szlakiem żółtym (na szlaku w lewo). Tuż przed Przesieką warto oczywiście odbić na chwilę w prawo, w dół do wodospadu Podgórnej... co ja piszę - warto - należy odbić! :)
Szlak żółty z Karpacza do Przesieki jest najpierw błotnisty (między Rówienką a Drogą Chomontową) a potem bardzo stromy i kamienisty do Borowic (w dół oczywiście). Dlatego za nim nie przepadam, ale może wynika to ze "skrzywienia rowerowego", w którym błoto odgrywa nieco większą rolę negatywną niż w wędrówkach pieszych :)Temat: Szklarska Poręba-Pod Klonem
Sobotni poranek rozpoczął nasza dobrą passę pogodową. Raniutko było zaledwie 6 stopni ale słoneczko świeciło na lazurowym niebie a widoczność była wręcz niesamowita.
Wreszcie można było ruszyć na wędrówkę.
W sobotę zaliczyliśmy rejon Karpacza.
Dojechaliśmy tam samochodem pozostawiając go w pobliżu kolejki na Kopę,jednak udając się w jej kierunku pieszo przez kocioł Łomniczki, gdzie zobaczyliśmy uroczy wodospad Łomniczki. Podczas poprzedniego pobytu w tym miejscu słyszeliśmy tylko jego szum bo był ukryty w gęstej mgle.
Pod „Dom Śląski” na Równi pod Sniezką dotarliśmy spotykając na szlaku zaledwie kilka osób. Jednak tutaj pojawiło się zwiększone zagęszczenie ludzkie bo dochodziły tłumy leniwców które wjechały na Kopę kolejką.
Weszliśmy na Snieżkę gdzie lodowaty wiatr chciał nam urwać głowy albo przynajmniej pozbawić włosów. I dalej: powrót na Równię -Strzecha Akademicka-Samotnia. Tam trochę dłuższy postój przy Małym Stawie po czym przez Strzechę Akademicką ponowne wejście na górę żeby tym razem z góry popatrzeć na Kocioł Małego Stawu i na Samotnię. Idąc dalej spoglądając z góry na Kocioł Wielkiego Stawu doszliśmy do Słoneczników potem Pielgrzymów i wróciliśmy na obolałych nogach do czekającego w Karpaczu autka. W głowie było już tylko jedno dojechać do Szklarskiej gdzie w lodówce przyczepy czekało piweczko.
Po takiej wędrówce przydałby się dzień przerwy. Ale niedziela była naszym ostatnim dniem pobytu a w okolicy Szklarskiej również miałem zaplanowaną wędrówkę. cdn...Temat: wycieczka
ej bo jest sprawa...
skoro juz na 96% jedziemy do Karpacza to musimy pomyslec co chcemy tam zwiedzac zebysmy sami sobie mniej wiecej plan zrobili ( co wy na to )
wiec ja proponowalabym jeden dzien poswiecic na Prage- w koncu z Karpacza to daleko nie jest a Praga jest cudowna no i co tam jeszcze... zaliczamy śnieżkę? albo Kamieńczyk i Szklarke (wodospady)... no i chyba w tamtych okolicach jest miasto skalne (czy mi się kierunki pomieszały ) no to tyle... a z panem W to wszystko jest na dobrej drodze i chyba juz go przekabacilam na nasza strone tzn on mowi ze na 90% pojedzie z nami ale jeszcze 10% zostaje na male "ale" [ale jestem dobra z matmy no nie ]... no to tyle z mojej strony a teraz co wy o tym myslicie? aha i Gosiu zadzwon do tej willi zeby nas nie zrobili w c**ja...Temat: Karpacz
Pytasz co bym zaproponowała o to moje propozycje(ja tam bylam zaledwie trzy dni takze polecę to co widziałam):
- na poczatek proponuje śnieżke, zaraz za tym domkiem znajduje sie szlak turystyczny na nią, także jest to dodatkowy plus tego miejsca

- Schronisko Samotnia

- Rynna saneczkowa( osobiscie z niej nie korzystałam pogoda akurat nam na to nie pozwoliła ale słyszłam, że jest to fajna zabawa)

- Krucze skały( małe ale fajnie jest sie na nie powspinać)

- Miejskie Muzeum Zabawek( zależy co kogo interesuje.
Fajne zabawki;-))

- Dziki wodospad(no niewiem czy taki dziki ale ładny)

- Kościółek Wang( bedziecie go mijac jak bedziecie schodzic, ze Śnieżki)

-Miasteczko Western City( świetna sprawa bardzo nam sie podobało warto tam zagladnąć )

Jesli jedziecie na dłużej to proponuje także abyście sobie zwiedzili Szklarską porębę znajdującą sie niedalego Karpacza(nam niestety na nia brakło czasu )
Temat: Pierwszy raz w Karkonoszach
Ale zamiast wchodzić na żółty w Jagniątkowie można iść dalej zielonym - przez Grzybowiec do Michałowic, zajrzeć na Złoty Widok - i pójść dalej do Szklarskiej. A odcinek wzdłuż Kamiennej jest malowniczy. I od razu można zobaczyć wodospad Szklarki i tu zmienić szlak na czarny, bo zielonym dalej się nie da.
info-KPN
W związku z osunięciem się dużego bloku skalnego i mozliwością osunięcia się następnych bloków skalnych zostaje zamknięty do odwołania szlak zielony do wodospadu Szklarki na odcinku od "Bazy pod Ponurą Małpą" do mostu nad rzeką Kamienna.

A odcinek Karpacz-Przesieka można przejść żółtym - wg mnie na tym odcinku jest ciekawszy niż zielony.

A w Górach Izerskich polecam Chatkę Górzystów i omlety oraz Orle i racuchyTemat: MTB Maraton Karpacz

[
a to zjeździk z asaltu w Przysiece do wodospadu, no chyba ze źle kojarze.

Tereny Karpacza uwazam za super. nie mam porownania z innymi, ale jak bede mial okazje to wyskocze w tym roku na tyle ile sie da


Zjeździk sie zgadza. Natomiast co do terenów to moim zdaniem Kotlina Kłodzka bije wszystko na głowę. No i trzeba pamiętać o gliniastych i stromych, których nie lubię.Temat: Remonty i przebudowy
Proponuję umieszczać tu informacje o istotnych dla turystów remontach i przebudowach w Karkonoszach.
Na początek informacja od KPNu:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień dobry Państwu,
Karkonoski Park Narodowy informuje, że rozpoczęły się prace remontowe nawierzchni szlaku turystycznego (zielonego) prowadzącego z Karpacza (okolice Dzikiego Wodospadu), przez Polanę, krawędzią Kotła Wielkiego Stawu, do granicznego szlaku czerwonego. Prace remontowe szlaku prowadzone będą do końca września 2008 roku. W 2007 roku remontem zostanie objęty odcinek: Karpacz - Polana. Pomimo prowadzonych prac szlak będzie udostępniony dla ruchu turystycznego. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wędrówki opisana trasą.
Za wszelkie niedogodności PRZEPRASZAMY.

Z poważaniem
Barbara Wieniawska-Raj - adiunkt ds. turystyki w KPN
------------------------------------------------------------------------------------------------Temat: Szklarska Poreba i okolice
Witam; cieszę się bardzo,że znalazł się ktoś (Łysy Yeti)zainteresowany Szkl.Porębą.W Szklarskiej czeka na Ciebie ok. 100 km pieszych szlaków.Kilka miejsc mogę Ci polecić,Śnieżne Kotły,Hala Szrenicka,Wodospad Kamieńczyka,Wodospad Szklarki.Ciekawym miejscem jest kilka głazów,lażących na sobie,tego najwyższego można rozkołysać dlatego nosi nazwę Chybotek.To wszysko o czym napisałem zwiedzisz,ale wcześniej kup mapę Szklarskiej Poręby.Nie będziesz się za każdym razem pytał (miejscowych) o szlak.Zimą zapraszam na wspaniały (napewno są wspanialsze)kompleks narciarski Skiarena Szrenica z najdłuższą trasą Lolobrygida 4444 m.Na Skiarenę jeżdżę od kilku lat.Co do tras rowerowych to też jest tego sporo,ja rowerem nie poruszałem się po szlakach.Za to 3 lata temu pokonaliśmy z żoną pieszo trasę Karpacz-Szklarska Poręba:na całej długości szlaku spotykaliśmy rowerzystów.Temat: Sudety
Wodospad Podgórnej - trzeci co do wysokości wodospad Karkonoszy, znajduje się koło Przesieki, na pewno nie ma tam tylu turystów.

Jeżeli chodzi o naparstnicę, to nie chce ona być żółta, bo to naparstnica purpurowa - Digitalis purpurea, która może też mieć białe kwiaty.

Dla kogoś kto będzie w Karpaczu, to proponuję zignorować wyciąg na Kopę i wybrać się tam czerwonym szlakiem przez Kocioł Łomniczki, trasa trudna, ale PRZEPIĘKNA. Po drodze sympatyczne schronisko "Nad Łomniczką". A u podnóża Kaskad Łomniczki widać ślady fundamentów schroniska, które chociaż zostało wybudowane, to nie przyjęło ani jednego gościa. Krótka historia: schronisko zostało wybudowane w 1901r., przez zimę stało puste, w marcu 1902r. przed samym otwarciem, ze zboczy Kopy zeszła lawina, która całkowicie zniszczyła budynek. Podobno była to największa lawina w tym rejonie.

Wiele ciekawostek można znaleźć w przewodniku z 1965r. Tadeusza Stecia "Sudety Zachodnie" część 1. Kolejne się nie ukazały. Większość nowych przewodników powiela tylko informacje z tamtego.Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
Niedziela, 19 sierpnia 2007

Inwestorzy podbijają kurort

W Karpaczu powstaje kolejny ośrodek wczasowo-sanatoryjny

Sieć Sandra po nadmorskiej Pogorzelicy zacznie działać pod Śnieżką.
Wybuduje zespół obiektów usytuowany na powierzchni 3 ha z hotelem na 550 miejsc w 260 komfortowych pokojach, centrum odnowy biologicznej, bazą zabiegów rehabilitacyjnych, kompleksem basenowo-rekreacyjnym. Będą tam solanki, jacuzzi w gorącej wodzie, sztuczna fala, wodospad i aż sześć niecek, niektóre o trzech poziomach wody.

To nowoczesny kompleks, który oferuje wypoczynek, relaks i zdrowie dzięki wodzie. Posiada kompleks basenów termalnych, saunę suchą z koloroterapią, łaźnię błotną, parową, natrysk doznań z mgłą polarną i deszczem tropikalnym, grotę lodową, solną oraz wypoczywalnię ze stanowiskami do tlenoterapii i słoneczną łąkę. Dzięki temu przeprowadza się skuteczną odnowę biologiczną z zabiegami upiększającymi i zwalczającymi otyłość.

Dech zapierają te rewelacje dotyczące rozwoju Karpacza pod względem atrakcji szykowanych dla turystów oraz mieszkańców miasta i regionu. Emocje biorą się stąd, że pod Śnieżką przecież powstaje jeszcze potężniejszy kompleks hotelowo-usługowy firmy Gołębiewski.
Ponadto również do podobnego przedsięwzięcia szykuje się firma byłego rajdowca Sobiesława Zasady, która zbuduje nieduży ośrodek wypoczynkowo-rozrywkowy za hotelem Skalny.

jelonka.comTemat: Karkonosze
Było już o różnych polskich zakamarkach, warto wybrać się w Karkonosze.
Niestety, latem trochę zadeptane przez turystów, ale mają swoje urokliwe miejsca.
Zamieszczam kilka zdjęć: Wodospad Podgórnej
(ciekawe czy się ostanie, gdyż jakieś plany powstają budowy tamy, a wówczas zniknie),
Pielgrzymy, oczywiście Śnieżka. I moje ulubione miejsce,
które staram się odwiedzić, kiedy tam jestem - Kocioł Łomniczki i cmentarz ofiar gór.
A dla tych, którzy niekoniecznie chcą się wspinać, można polecić
samą świątynię Wang w Karpaczu, Dom Hauptmanna (noblisty) w Jagniątkowie
czy Domek Norweski w Cieplicach.


wodospad Podgórnej


przy świątyni Wang


świątynia Wang


cmentarz ofiar gór

To kilka zdjęć, może z czasem pojawią się następne...Temat: Kowary 2009

Wodospad Kamieńczyca: na szlaku ze Szklarskiej Poręby na Szczernicę

Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać .

Wodospad: Nie Kamieńczyca, a Kamieńczyka (to od nazwiska takiego gościa), polecam bardzo ładny, ale nie wiem, czy zimą Was wpuszczą 'na dół".

I Nie Szczernicę, tylko Szrenicę (to jest nazwa takiej górki, są tam dwa schroniska, jedno na hali Szrenicznej, a drugie na Szrenicy - to drugie strasznie drogie. Ogólnie dużo narciarzy tam jest, wiec średnio polecam tam chodzić, chyba że chcecie iść dalej na Słowację na tanie piwo, lub do Karpacza szczytami, bardzo ładna trasa ;). Ale ciężka.

Pozdrawiam, i życzę miłego wyjazdu, jak coś to mam gdzieś jeszcze jakąś starą mapę tych okolic, w razie potrzeby ;).Temat: Ciekawe miejsca

Z ciekawych miejsc w których byłem,a znajduje się blisko od granicy Polskiej to Skalne Miasto w Czechach.
Również polecam!
Byłem tam 3 lata temu i wrażenia niesamowite

A krzyczałeś do wodospadu?

Ja na pewno jeszcze się kiedyś wybiorę do Czech i Austrii Skalne Miasto, Praga, Wiedeń (i granica czesko-austriacka - superowa ). Polecam każdemu tamte rejony

A w Polsce polecam Kudowę Zdrój, Karpacz, Duszniki Zdrój, Kłodzko i te okoliceTemat: Gdzie na weekend z dziewczyna?
Kiedys w Szklarskiej bylem w jednym pensjonacie...hym...wlasnie dosc nice
byl ten pensjonat , niedaleko wsumie do wodospadu Szklarka, doba kosztowala
ze sniadaniem jakos 250zl ale to bylo jakies 4 lata temu...jak mi sie
dzisiaj przypomni to dopisze adres jakis...


gdzie wpoblizu wroclawia mozna sie wybrac z dziewczyna,aby byla fajna
okolica, pensjonat, hotel z jacuzzi, sauna ,basenem, moze byc szklarska,
karpacz, prosze coc polecic


Temat: Kotlina Kłodzka (łikend majowy)
Wstępnie ja i Trapod planujemy uderzyć dookoła Kotliny Kłodzkiej.
Traska jak najwięcej szlakami, plecak, nocleg w schroniskach lub u gospodarzy...

Traska: start w Bardo, potem Górami Bardzkimi do Lądka Zdrój, nast. wjazd w Góry Bialskie i szczyt Czernica 1083m. i zjazd na nocleg. Next wjazd na Czarną Górę od Siennej, wjazd na Śnieżnik - zjazd do Międzygórza na wodospad Wilczki i ogień przez Bystrzyce Kłodzką w Góry Bystrzyckie do Zieleńca i zjazd w okolice Dusznik Zdrój na nocleg. Potem Góry Stołowe czyli Błędne Skały, co sie da przy Strzelińcu zawalczyć i lecimy przez Nową Rude na przełęcz Jugowską i zaliczamy Wielką Sowę lub najpierw nocleg. Stamtąd to do ustalenia temat bo można wrócić Sowimi do Bardo lub skoczyć na Wałbrzych przez zbiornik w Zagórzu Śl. i zamek Grodno (wole 2 opcje, Sowie były rok temu zawalone wiatrołomami)

Chcemy zaliczyć wszystkie główne szczyty, jechać dużo szlakami, nieważne czy to piesze czy rowerowe, czy trzeba bedzie czasem wejść kawałek, ZERO MARUDZENIA. Większy plecak na plecy i ogień.

KTOŚ CHĘTNY? (pisać konkrety beż "skoczyłbym ale...blabla") wiem że część ekipy jedzie na maraton do Szklarskiej/Karpacza.Temat: dyskoteka w Karpaczu
witam
czy pamiętają jeszcze Ci którzy uczestniczyli w tej wyprawie od restauracji "Nad Wodospadem" (Saja próbował wejść za pomocą ładunku ćwiczebnego i przestawienia Malucha) do "Białego Jaru"
a później powrót środkami transportu WSW
odezwijcie się
Temat: Sudety
1. Miasta położone w masywach górskich są wysoko zurbanizowane ponieważ większość ludzi którzy mieszkają w górach utrzymują się z turystyki i dlatego właśnie miasta górskie są tak rozbudowane. Dużo ludzi mieszka w górach ze względu na to że w dużych skupiskach miejskich ludzie mają większe szanse na znalezienie pracy itp. Obszary są dobrze zorganizowane ponieważ obszary górskie mają małą powierzchnię użytkową. Mam nadzieje że odpowiedź jest wyczerpująca
2. Karpacz, Kudowa Zdrój, Szklarska Poręba, Świeradów Zdrój, Polanica Zdrój, Ząbkowice Śląskie.
3. Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich, Pijalnia wód mineralnych w Polanicy Zdrój, Kaplica Czaszek w Czermnej, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Wodospad Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie, Śnieżka najwyższy szczyt Karkonoszy, Góra Szrenica zwana perłą Szklarskiej Poręby
4. Podczas orogenezy alpejskiej- grube i sztywne warstwy skorupy ziemskiej nie sfałdowały się lecz potrzaskane zostały na kilkanaście części a każda z nich została wyniesiona na inną wysokość.Temat: Podróże
Kolka kobieta biedna i skanera nie ma wiec zdjęć nie zobaczycie ale ja tęsknie też za Karpaczem. Chociaż tam w sezonie turystów masa więc polecam szczególnie jesieni? i wiosn?... chociaż nie ma to jak letnia burza kiedy własnie wchodzi się na ?nieżkę (miłe to to nie było ). Ogólnie to uwielbiam góry.

A wracj?c do Bieszczad do szczególnie Solinka (nie Solina tylko Solinka!)... jedno miejsce zachwyvcaj?ce z tak? malutk? kapliczk? a zaraz z tyłu wielki w?wóz z rzek? na dnie i wodospadami. Strasznie klimatycznie szczególnie wieczorem. W Bieszczadach podoba mi się jeszcze to, że przyjeżdżaj? tam ludzie naprawdę kochaj?cy te góry i chc?cy pobyć z natur?, a nie chmary turystów (turystek) w miniówach my?l?cych o tym jak wyrwać przewodnika. Bieszczady to taka ostoja prawdziwej nieskomercjalizowanej górsko?ci (je?li tak to mozna nazwać).Temat: Międzygórze Powerade MTB Maraton / Bielawa Scandia MTB M
Dzisiaj jednak nie pojechalismy do Bielawy. Dzi?ki temu powrót do domu by? szybki i po 5 godzinach z ma?ym haczykiem bylismy w Warszawie. Mi?dzygórze to fantastyczne miejsce na weekend. To poniemieckie letnisko z ma?? ilo?ci? domów w stylu tyrolskim. A jak si? okaza?o nasz hotel by? powy?ej ponad 10-cio metrowego wodospadu. Co do maratonu to po Karpaczu trudno b?dzie zadowolic towarzystwo. W Mi?dzygórzu trasa by?a niestety dosy? monotonna a pogoda powodowa?a, ?e nie by?o najprzyjemniej. Co chwila co? pada?o albo jechali?my w chmurach. Proste d?ugie i bardzo d?ugie podjazdy. Wjazd na ?nie?nik jecha?o si? ponad godzin?. Proste i bardzo szybkie ( 50-60 km/h ) zjazdy i tak prawie przez ca?y czas. By?y tylko ze 2 czy 3 krótkie techniczne zjazdy daj?ce troch? przyjemno?ci. Trening by? wy?mienity ale dzisiaj pojecha?em po po?udniu do Kampinosu, ?eby troche poszale? po singlach bo tego niestety wczoraj zabrak?o.Temat: W góry z dziećmi
Ja mojego syna oswajałem z górami w takich miejscach(zwykle było to wózkiem lub w nosidle):
- asfaltem na Izerski Stóg
- Chojnik zamek
- z Karpacza do schroniska w kotle Łomniczki
- asfaltem na Pradziada
- rowerem na Biskupią Kopę - od schroniska na nogach

Paweł ma dziś 5 lat i w tym sezonie trzeba spróbować już spacerów po górach. Myślę że najważniejsze żeby dziecko się nie nudziło. Można wykorzystać wyciągi, a trasa musi przebiegać przez schronisko. Trzeba też myśleć o innych atrakcjach - wodospad, jaskinia, wieża widokowa. W Beskidzie Śląskim, Żywieckim, Małym gdzie mam najbliżej takich miejsc jest pełno.Temat: Slow kilka o tych co mieszkaja w gor bliskosci...
Jeżeli ktoś nie potrzebuje skalnego podłoża pod nogami żeby uznać, że jest się w górach, to i tak gdańszczanie mają lepiej niż ci, dla których jedyną nierównością terenu mogą być tylko koleiny i Pałac Kultury. Ja mieszkam we Wrocławiu. Trzy lata po studiach spędziłem w Szklarskiej Porębie, teściowie mieszkają w Ząbkowicach, grób rodziców teściowej jest na cmentarzu niedaleko Kłodzka. Sudety mam zdeptane i nie fascynują mnie jako masyw. Nie muszę, idąc ze Szklarskiej do Karpacza, za każdym razem zejść do Wodospadu Kamieńczyka, zatrzymać się na Hali Szrenickiej, na Szrenicy i Końskich Łbach. Dlatego mogę sobie pozwolić w Sudetach i na bieganie i na chodzenieTemat: Jakie znacie fajne miejsca na wypoczynek?
Polecam polskie góry. Jak blisko na kilka dni to Sudety. Karpacz i Szklarska to już przepełnione kurorty. Polecam Międzygórze i pensjonat-hotel "Nad Wodospadem" Wilczki. Cudowne miejsca do chodzenia i zwiedzania. Iludzi nie za dużo. Piękna okolica Senny z Czarną Górą, Kletno z Jaskiną Niedzwiedzią, Złoty Stok. Jak dalej na dłużej polecam Beskid Żywiecki i okolice Babiej Góry. Nad morze jadę we wrześniu lub październiku na Hel. Cudowna sprawa z każdej strony wieje.Temat: Pieluchowe (i nie tylko) pogawędki cz. I karnawałowa!
Jeśli chodzi o bazę, to zasadniczo nie ma z tym większych problemów (jeśli nie liczyć sporej ilości... Rosjan!), a spróbuję się dowiedzieć, które pensjonaty nastawione sa na wypoczynek z małymi dziećmi.
A jeśli chodzi o atrakcje turystyczne - to teraz narzuca się samo: śnieg je determinuje. Latem - powiem tak: wszystko zależy od mocy nosiłkowego i wytrzymałości noszonego... Oraz braku lęku wysokości, bo mozna spokojnie wjechać na sam grzbiet Karkonoszy czy to ze Szklarskiej, czy to z Karpacza. Osobiście wolę Szklarską - tu juz zupełnie fantastyczne są rodzinne spacery nad wodospady Szklarki i Kamieńczyka.
Ech, mógłbym pisać trzy noce i jeszcze by mało...Temat: Koniec LATA w Karkonoszach
Witam serdecznie stałych bywalców.
W Sudetach nie byłem od czasu studiów, czyli ponad 15 lat.
Wybieram się 18-22. Zamierzam pokazać małżoncę Sudety w pigułce.
Czyli 1 dnia Szklarska Poręba, Wodospad Kamieńczyk, Szrenica.
Drugiego Dnia przejście do Przełęczy Karkonoskiej.
Trzeciego na Śnieżkę i nocleg w schronisku Strzecha Akademicka.
Czwartego Mały Staw - Schronisko Samotnia, Karpacz - Swiatynia Wang.
Wiem tempo ślamazarne, nieambitny plan grzbietowy.
Ale od czegoś trzeba zacząć.

Z tego co śledzę to LATA już nie ma. Momentami padać będzie nawet śnieg. Na Szrenicy -1, na Śnieżce -3
Takie oblodzone kamienie to chyba nawet gorsze niż warstwa śniegu.
Czy myślicie że jednak nie powinniśmy się pchać w góry w takich warunkach?
Ale z drugiej strony parę lat namawiania ukochanej połówki na wyjazd w góry i zrezygnować po trochę zaczeło padać i zimno?
Z góry dziękuję za podpowiedź.
MariuszTemat: Majowe TDS w górach, co Ty na to?
Ja również jestem za tym wyjazdem. Właściwie to obojętnie mi gdzie, cieszę się, że w góry i tyle:) Ale chyba wolałabym do Szklarskiej niż do Karpacza, bo byłam tam chyba tylko raz i z tego pamiętam tylko wodospad, nic więcej

Poza tym jeszcze nie udało mi się załatwić sprawy ślubu, o której Wam wspominałam ostatnio, ale jestem dobrej myśli i sądzę, że bez większych problemów będę mogła jechać.
Całuję!!
Temat: Pogaduchy
Leba nad morzem- najwieksze w PL wydmy, ruchome z reszta!J.Gardno i inne.Port rybacki.

Karkonosze-Karpacz z zabytkowym Kosciolkiem Wang, Sniezka (1602 m.n.p.m.).Szklarska Poreba z wodospadem Kamienczyk i masywem Szrenica.Kowary, Jelenia Gora.

Na Ziemii Lubuskiej polecam Lagow Lub. Malownicze lasy i jeziora ((J.Lagowskie, J.Trzesniowskie (I kl.czystosci wody!) zwane inaczej J.Ciecz) oraz kilka innych.Zabytkowa, sredniowieczny zamek z baszta w centrum.W poblizu Miedzyrzecki Rejon Umocniony (podziemne korytarze ciagnace sie wiele kilometrow z najwiekszym w Europie centralno-wschodniej siedziskiem nietoperzy)

Lagow Lub. nazywany jest bardzo czesto Perla Ziemii Lubuskiej.
Dodac moge, ze zaplecze turystyczne jest OK.Sporo wypozyczalni sprzetu wodnego, osrodki wypoczynkowe.W poblizu Swiebodzin.Ciekawostka moze okazac sie wierza radiowo-telwizyjna w pobliskim Jelomowie a tazke corocznie odbywajace sie w czerwcu Lubuskie Lato Filmowe z plejada znanych polskich i zagranicznych aktorow.Zloty motocyklowe i miejscowe imprezy.To wszystko podczas Dni Lagowa.Polecam!
Temat: Gdzie w Sudety?
Bena - ja bym zrobił tak : przyjazd na kwaterę do Szklarskiej Poręby.Zaczynasz więc od Karkonoszy -
- dojazd do Karpacza - Śnieżka(wyciągiem na Kopę),zejście przez Strzechę Akademicką,Samotnię do Świątyni Wang(zwiedzanie)
- przez Wodospad Kamieńczyka,Halę Szrenicką,Szrenicę,Śnieżne Kotły,Rezerwat Ś.Kotłów,Schr.Pod Łabskim Szczytem do Szklarskiej
- teraz na rowerach i na zachód : przez Jakuszyce,Orle,chwilę wzdłuż pięknej Izery,Chatkę Górzystów do schroniska na Stogu Izerskim,a spowrotem przez wąwóz Jagnięcego Potoku do kopalni kwarcu na Izerskich Garbach i dopiero do Jakuszyc

(chyba nic nie poplątałem?)

Mając dobrą pogodę można "zrobić w pigułce" Karkonosze i Izery w trzy dni.

A pozostałe 7 dni - Góry Wałbrzyskie,Sowie,Stołowe.....i tak zabraknie urlopu.Ale od czegoś trzeba zacząć.Pewnie jesteś z daleka?
pozdrawiam - udanego urlopu !
andrzej s.Temat: Sudety
swego czasu z kolegami zrobilismy sobie mala wycieczke po Sudetach (w sumie Sudety zwiedzilam nie raz i nie dwa ale te wspominam najmilej). o 5 rano w Karpaczu, piwko, potem przez Łomniczkę na Równię pod Śnieżką (deszcz nam padał prawie równolegle do ziemi ), z Równi przeszliśmy po czeskiej stronie do Lucni Boudy (drewnianym szlakiem przez torfowisko)..Dolina |Białej Łaby...ech.. i przez Szrenicę i Halę Szrenicką koło Wodospadu Kamieńczyka do Szklarskiej.. na miejscu byliśmy o 18:00. Prawie 40 km w 13 godzin z przerwami. może tempo nie było zabójcze ale wycieczka niesamowita. koledzy trenowali przed Przejściem Kotliny w przyszłym roku i ja mam zamiar się na Przejście wybrać

Co do samej Śnieżki, troche mi obrzydła po tym jak spędziłam tydzień na Drodze Jubileuszowej, biorąc udział w akcji "Z motyką na synantropy" ale zainteresowanie ludzi tym co robimy i ich reakcje - bezcenneTemat: Karkonosze
Zgadzam sie z Jarkiem , ze jednym z najciekawszych miejsc w Karkonoszach są Śnieżne Kotły i dlatego proponuję obejrzeć je z góry a potem zejść w ich dół ( lub odwrotnie ) . Jeśli wybierasz się na Śnieżkę to polecam szlak przez Kocioł Łomniczki - po drodze jest bardzo urokliwe schronisko Nad Łomniczką które mnie osobiście klimatem ciut przypomina Roztokę . Obowiązkowo trzeba pójść do Samotni i tu proponowałabym zanocować . Uważam to miejsce za najbardziej urokliwe w całych Karkonoszach . Natomiast zupełnie nie polecam noclegu w Odrodzeniu na Przełęczy Karkonoskiej . Gdyby jednak zaszła taka potrzeba to parę metrów od granicy jest schronisko czeskie o bardzo zbliżonych cenach ale wszystko jest tam o niebo fajniejsze. W Karpaczu Górnym wart jest obejrzenia Kościółek Wang zaś w okolicach Szklarskiej wodospad Kamieńczyka . W pogodny dzień panoramę całych Karkonoszy możesz zobaczyć albo z Zakrętu Śmierci albo z parkingu - tarasu widokowego mniej wiecej w połowie drogi z Jeleniej do Szklarskiej jadąc tzw.Promenadą SŁońca . Po Tatrach jednak wszystko jednak wygląda bardzo skromnie .
Pozdrawiam i życzę udanego pobytu
inkaTemat: Karkonosze - weekend sierpniowy "06
Wróciliśmy w niedzielę z Kiniasz i z Ukaszem z małego "spaceru" po Karkonoszach. Tzn. ja samotnie w sobotę ruszyłem z Szklarskiej czerwonym szlakiem na wschód (przez wodospad Kamieńczyka, Szrenicę, Śnieżne i przeł. Karkonoską) i zszedłem z niego dopiero do Samotni, gdzie spałem. Następnego dnia, czyli w niedzielę z Karpacza dotachali się Kiniasz z Ukaszem. I przynieśli ze sobą deszcz i chmury, bo o ile w sobotę nic nie spadło z nieba, to w niedzielę padało od rana. Z Samotni nie było widać kotła Małego Stawu. Nie zważając na pogodę ruszyliśmy czerwonym szlakiem na Śnieżkę i dalej do przełęczy Okraj, gdzie nawet się rozpogodziło. Z Okraju zielonym szlakiem dotarliśmy do pozostawionego przez Leszniczan samochodu. Żeby nudno nie było, to kawałek przed samochodem zmoczyło nas nieco - ponownie. Prawda, że głośno krzyczałem?

Jako iż byłem leniwy z pierwszego dnia zdjęć nie ma. Natomiast w niedzielę zrobiliśmy sobie dużo pijackih fotek. Teraz musimy poczekać, aż Kiniasz się wybudzi, co by obejrzeć, jak bylo. A momentyyyy - były!

W związku z faktem, iż były to jednocześnie wakacje i długi weekend pełno było ludków - odcinek od Szrenicy po Przełęcz pod Śmielcem wyglądał jak przysłowiowe Krupówki. W niedzielę, pewnie dzięki pogodzie ruch na wschód od Śnieżki był raczej nikły - nie musiałem przeklinać tak jak dzień wcześniej.Temat: Petrova Bouda
No więc biegnę od Szklarskiej po wodospad Kamieńczyka a dalej czerwonym szlakiem na Szrenicę no i kończyć dzień chciałem w Petrovej, bo moja towarzyszka i jej na pewno ciężki plecak tam już będą chcieli się zatrzymać. A ogólnie to idziemy do Karpacza. Trasa na 1 dzień, no ale cóż...Temat: karmienie w miejscach publicznych
karmień poza domem u mnie ciąg dalszy
na wczasach w karpaczu karmiłyśmy się koło wodospadu, przy kościółku wang i w trakcie naszego obiadu w knajpie

we wrocławiu standardem jest że Ala zaczyna być niemiłosiernie głodna na spacerku na ogródkach działkowych. Zaliczyłyśmy już chyba wszystkie ławki. Ostatnio domagała się swojej porcji jedzenia na stołówce studenckiej. Dostała.
W podręcznym plecaczku oprócz pampersów, chusteczek i zasypki wkaładam zawsze mały kocyk żeby móc się zakryć i dwie tetry. Jedną do bekania a drugą żeby zakryć pierś.Temat: Sylwester 2007

a tam sa jakies stoki? fajne gorki?atrakcje turystyczne?
Propozycja bardzo interesujaca


Miejscówka jest bardzo, bardzo przyjemna, a dwa lata temu kuchnia Pani Marii dogadzała nam wystarczająco Co do górek - aż nadto, Przesieka znajduje się w środkowej części Karkonoszy - u podnóża i na niedobór możliwości wycieczek piesych nie można narzekać, są super tereny do narciarstwa biegowego(ścieżki pod reglami, wiele, wiele dróg leśnych),
słowem super. A 2 lata temu mielismy w dodatku zimę tzw. przynajmniej dziesięciolecia.

Stoki - jest całkiem całkiem w pobliskim Borowcu taki na 600m dla tych, którzy już się nauczyli jeździć na nartach, a nie mają jeszcze potrzeby zabijać się na arenie pod Szrenicą:) A dla tych drugich pozostaje transport samochodowo-busowy i Karpacz vs Szklarska lub któraś z czeskich miejscowości po drugiej stronie gór.

Atrakcje turystyczne - JESZCZE Wodospad Podgórnej.

Pozdrawiam, jakiś czas temu wrzuciłem na forum mocno spóźnioną(przechowywaną w czeluściach mojego dysku relację)

http://stk.ae.poznan.pl/forum/viewtopic.php?t=574

PeteTemat: Szczecińska GB
Ponieważ nie umiem umieszczać zdjęć na forum, a na pewno niektórzy (np Kledzik) chcieliby mnie w końcu zobaczyć to podaje opis jak znależć mnie na zdjęciach na stronach mojej szkoły.

w 4 grupie zdjęć
3 i 4 zdjęcie na górze od lewej
ja to ten typ 4 od prawej :)

widac mnie jeszcze na schodach w Pradze, i koło Kamieńczyka (wodospad w szklarskiej)

na innych juz będzie łatwiej wam znależć, polecam zobaczcie, są piękne widoki z Karpacza, Szklarskiej i Pragi!!
Temat: gdzie w maju w gory ??
trzeba wejsc obowiąkowo na Śnieżkę, zoaczyc swiatynie Wang w Karpaczu i wodospad Kamieńczyka, plus wjechać na Szrenice wyciągiem w Szklarskiej Porębie.
Miłego wyjazduTemat: Pogaduchy

Karkonosze-Karpacz z zabytkowym Kosciolkiem Wang, Sniezka (1602 m.n.p.m.).Szklarska Poreba z wodospadem Kamienczyk i masywem Szrenica.Kowary, Jelenia Gora.
Temat: FOTOGRAFIA
Machnaś, śliczne fotki, jakieś bardzo znajome tereny, czyżby Karkonosze, okolice Karpacza (czy sie mylę? :), Skalne miasto w Czechach między innymi Wielki Wodospad? :)Temat: Zwątpienie (?)

ale blisko od Szklarskiej

No ja jak bylem w Samotni rok z groszami temu, to jednego dnia zeszlismy pod wang, autobusem do szklarskiej i na sniezne kotly, zejscie kolo wodospadu szklarki - wieczorkiem bylismy spowrotem w karpaczu :Temat: karkonosze
Witam,

baza w Karkonoszach - proponuję Szklarską Porębę; zdecydowanie jest ładniej połozona od Karpacza; do Karpacza zawsze można sobie podjechać i zrobić jakiś szlak;

szlaki - ze Szklarskiej:

- na Szrenicę przez Wodospad Kamieńczyk, powrót np Mokrą Drogą od Trzech Świnek (na Hali Szrenickiej na prawo od schroniska, bajeczna łączka nad potokiem)

- Śnieżne Kotły przez schronisko pod Łabskim Szczytem, dalej obejscie Szyszaka i nad Śnieżne Stawy na dół, powrót do schroniska i do Szklarskiej obok Kukułczych Skał,

- Łabska Buda (albo jeszcze dalej - Łabskie Kotły w zalezności kondycji) - wjazd lub wejście na Szrenicę, Drogą Przyjaźni do Twarożnika, przeście gran., źródło Laby, łabska Buda, można wrócic na polską stronę do Snieżnych Kotłów i stamtąd do Szklarskiej (można też w ten sposób dojść do Szpindlerowego Młyna i wrócić inna drogą - wyrypa),

- Wodospad Szklarka - koniecznie szlakiem nie droga jezdną,

- Wysoki Kamień - i dalej grzbietem Izerów do kopalni Stanisław, powrót skrajem Izerów,

- stare sztolnie kopalni pirytu - od Zakrętu Śmierci czarnym szlakiem w dół jakieś 500m (nie ma tam tablicy ani drogowskazu-na niektórych mapach są zaznaczone, koniecznie latarki),

- Krucze Skały - przy wylocie na Jakuszyce.

z Karpacza :

- na Śnieżkę - przez Kocioł Łomniczki, na szczyt, dalej do Śląskiego Domu, powrót przez Strzeche Akademicką, Samotnię (!!!) do Świątyni Wang (Bierutowice),

- od P-czy Okraj przez Śniezkę i dalej Drogą Przyjaźni obchodząc górą stawy do Karpacza,

- zamek Chojnik - Sobieszów - obowiazkowo,

Proponuje tez wyskoczyć na dzień do Czech do Szpindlerowego Młyna, stamtąd wjechać wyciągiem na Medvedin (widoki!), albo do Harrahova nad Mumlawski Wodospad; kup koniecznie dobrą mapę;

miejsc jest mnóstwo, jak chcesz jakieś info - dorai@poczta.onet.pl

pozdrowienia

iga
Temat: Rajd 2007


Wyjazd w Karkonosze jest najkorzystniejszy w 4 wariantach miejscowości:
Karpacz, Szklarska Poręba, Pec pod Snezkou, Spindleruv Mlyn (z punktu
widzenia wychodzenia w góry)
Do zalet Szklarskiej i Karpacza zalicza się to iż w obu miejscowościach
są wyciągi krzesełkowe na grań główną. Jak to w Polsce - mnogość sklepów,knajpek itp.
Po stronie czeskiej - też są wyciągi (z Pecu - na samą Śnieżkę), Spindleruv
jest nieco mniej obfitujący w atrakcje.

Wybór miejscowości - zależy od ogólnych preferencji.

rejon Karpacza (+Pec pod Snezkou).
Szybkie wejścia - czarny szlak lub niebieski (z drugiej strony od Kościoła
Wang) do Strzechy Akademickiej i chyba najcudowniejszego Schronu w
Karkonoszach - Samotni.
Trzeba rezerwować dużo wcześniej, ale jest to cudne miejsce.
W tym rejonie - możliwość wejścia na Śnieżkę, obejście Małego Wielkiego
Kotła i przepiękne trasy po grzbiecie głównym (ekstra nota bene na biegówki)
rejon Szklarskiej
topowy obiekt - Szrenica (możliwość wjazdu wyciągiem) - liczne trasy
narciarskie) Można nocować na Szrenicy, ale też w Schronisku Pod Łabskim
Szczytem. Rejon ten jest popularny wśród narciarzy zjazdowych. Przejście graniczne umożliwia dotarcie do sąsiadów - do Schroniska - hotelu Labska Bouda i zobaczenie źródeł rzeki Łaby (tej, która płynie potem przez całe Niemcy). W okolicy Szrenicy i Łabskiego szczytu są słynne Śnieżne Kotły - zimą lawiniaste, ale przepiękne o każdej porze roku. Jeśli bazą wypadową byłaby Szklarska -wszystkie trasy można zamknąć w 1 dzień. Na poziomie doliny Szklarki -znajdziecie Wodospad Szklarki (topowy)a także wodospad Kamieńczyka. Ze Szklarskiej można też uderzyć w Góry Izerskie (tyż pine ze względu na widoki)
Dla hardcorowców (choć bez przesady - to nie są Tatry) można zorganizować przejście od Śnieżki do Szrenicy - (2-3 dni) z noclegami w Strzesze Akademickiej/Samotni, dalej pod Łabskim Szczytem (2 noclegi) - zejście do miasteczka i libacja...

Sugerowałbym ściągnięcie wszystkich do Samotni - dojść się da na różne sposoby (schronisko dowiezie plecaki), kaleki wjadą wyciągiem i kawałek przejdą po grzbiecie do schroniska. Klimat Samotni jest autentyczny - (tak jak Morskiego Oka w Tatrach). Ponadto jest tam nawet ściana wspinaczkowa.
Temat: Pamiętnik znaleziony w Karkonoszach
2009-06-12 godzina 11.30 – No i wreszcie wyruszyliśmy, po półtoragodzinnych zmaganiach z pogodą i rowerami. Najpierw pojedziemy w kierunku Borowic. Używać będziemy dróg, które będą nadawały się do jazdy rowerem. Tutaj zdaję się na mojego kolegę i jego bogatą wiedzę o okolicznych terenach wokół Przesieki.
Jedziemy ostro w dół z Warszawianki w kierunku Marii, pod górę aż do Poznanianki, do Mimozy i skręt w prawo, 200-300 metrów prosto ulicą Przeskok i znowu w prawo w ulicę Droga do Wodospadu. W miejscu gdzie Myja wpada do Podgórnej skręcamy w lewo na szlak zielony i czarny. Podążamy nimi aż do rozwidlenia się tych szlaków. Czarny skręca w kierunku drogi asfaltowej do Borowic, a my jeszcze kawałek pojedziemy zielonym. Też chcemy skręcić w kierunku tej asfaltowej drogi, jednakże wybieramy następne odbicie w lewo od szlaku zielonego. Po dojechaniu do drogi asfaltowej skręt w prawo, a przed samymi Borowicami w lewo zgodnie ze znakiem na Sosnówkę. W ten sposób spotykamy po kilkudziesięciu metrach szlak niebieski, który od tej pory będzie nas przez pewien czas prowadził. A jak się później okaże, szlak niebieski spotka się z drogą rowerową ER-2, którą to radośnie będziemy jechać sobie aż do samego Karpacza. Tam o 12:47 zrobiliśmy pierwszy, dłuższy, dwudziestominutowy postój. Trasa jest w miarę spokojna, poza dwoma momentami, kiery to musieliśmy zsiąść z rowerów. Raz po to by podprowadzić je pod stromą górkę, a raz po to by z innej stromej górki zjechać bez szwanku. Pogoda, co ważne, aż do samego Karpacza dopisywała. Zdjęć żadnych nie zrobiłem aż do postoju w tym mieście, a szkoda. Najwidoczniej byłem zbyt „zajęty” podjazdami Tchu brakowało nie raz, a wody pitnej w butelce ubywało wraz ze wzrostem wysokości, na której się znajdowaliśmy. Punktem kulminacyjnym był Karpacz, półtoralitrowa butelka wody właśnie tam mi się skończyła. Musiałem zakupić następnąTemat: Turystyczna majówka
Taaaaaaaaaaaaak (uznaję to za sukces )

Oto przebieg:

Trasę odkryłem i przeszedłem po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych wakacji i korzystając z długiego weekendu chciałem powtórzyć jej część.
Wystrtowaliśmy koło 8.00 spod wyciągu w Karpaczu (Rozdroże Łomnickie). Po jakimś czasie (~2h) doszliśmy czarnym szlakiem do Śląskiego Domu. Nie szedłem tamtędy chyba 3 lata i... nie wiem dlaczego tak rzadko szlak jest świetny. Po drobnym postoju uderzyliśmy na Czechy. Niebieskim szlakiem zeszliśmy do Obri'ego dul'u (świente widoki na Śnieżkę, która wygląda jak z Tatr Wysokich, oraz na Upską jamę - strome skały + kilka wodospadów w oddali) i po kilkudziesięciu minutach skręciliśmy na rzułty szlak (tam mała atrakcja - niewielka polanka z torfowiskiem; szlak prowadzi drewnanym pomostem) aby dotrzeć do Studnicni Boudy ( 100m wcześniej, w lesie po lewej od szlaku jest 2m wodospad). Moim zdaniem rewelacjyjne miejsce - mała kotlinka z chatkami rodem z Alp, porośnięta trawą wykaszaną jakąś czeską owcą; nad wszstkim wisi Studnicni hora i (wetdy jeszcze ośnieżona) Modra stran. Po postoju wpadamy na czerwony i Żelezną stezką idziemy aż do szlaku zielonego. Ten odcinek jest trochę nużący - dosyć duże nachylenie, sfaltowa droga i kiepskie widoki (nie polecam tego odcinka w sierpniu, przy 30 stopniach i plecaku 75l). Na szczęście pod koniec docieramy do Vyrovki i tam rozpościera się doskonały panorama na Pd-Wsch Pasma Karonoszy. Kolejny odcinek, to szlak czerwony i asfalt, jednak nie było nudno bo po kilkuset metrach (wcześniej świetny punkt widokowy na Pd-Zach Karkonoszy, łacznie ze Śnieznymi Kotłami) trafiliśmy na czapę śnieżną! Cała trasa to śladowe ilości śniegu, a tu nagle ściana 3-4m (!) na szczęście szlak był ubity ratrakami. Na końcu wzniesienia między Lucni a Studnicni hora kilkadziesiąt metrów gołego asfaltu (wiatr 100/h i temp -1000000) i znowu śnieg z lodem aż do Lucni bouda. Potem już standardowo: żółtym na przejście graniczne, Strzecha Akademicka i potem na czarnym do Karpacza (auto na parkingu).

Trasę gorąco polecam: świetne widoki, czasowo w sam raz na 1 dzień.Temat: Rajd 2007
W zimie i bez tego pojedziemy na deskę ... tzn. Ty mi wystarczą narazie narty
Co do rajdu ...
Pewnie nikt mi nie odpisze, ale i tak przedstawię propozycję.
Jest kilka wariantów.
Pierwszy:
- robimy dwie grupy.
Grupa nr 1 jedzie w same Góry stołowe- 2 noclegi, 3 dni.
Reszta:
Czyli grupa nr 2.

Dzień pierwszy:
Wyjazd autobusem z Krakowa do Karpacza (ok. 400km).

Wariant 1
Kilometraż i czas przejścia:
1. Karpacz, Biały Jar 0 km 0 min
2. Dolna stacja wyciągu 1 km 20 min
3. Schronisko "Nad Łomniczką" 5 km 1 g 25 min
4. Wodospad Łomniczki 6,5 km 1 g 50 min
5. Przełęcz "Pod Śnieżką" 7,5 km 2 g 25 min
6. Śnieżka 9 km 3 g

Dojście: 3h
Odległość: 9 km
Opis trasy:
Bardzo atrakcyjna i urokliwa krajobrazowo trasa na najwyższy szczyt Karkonoszy, prowadzi przez głęboko wcięty w wierzchowinę polodowcowy Kocioł Łomniczki. Trasa składa się z dwóch różnych odcinków:
1. odcinek - do schr. "Nad Łomniczką" - wygodna, chętnie przemierzaną trasą spacerową;
2.odcinek –trudniejsza, niezwykle interesująca widokowo.

Wariant 2 – dla osób leniwych
Opis trasy:
1.Wyjazd kolejką na Kopę, czas przejazdu: 17 min, Odległość: 3,3 km
2. Przeł. Pod Śnieżką, do schr. "Pod Śnieżką" (1 km; 20 min).
3. Śnieżka.

Zejście na nocleg do Strzechy Akademickiej i Samotni.

Możliwość w tym samym dniu przejścia przez granicę do schroniska na Równi pod Śnieżką po stronie czeskiej.

Dzień drugi.
Wyjście ze Strzechy Akademickiej i Samotni niebieskim szlakiem do Domu Śląskiego pod Śnieżką.
Stąd:
- 120 min szlakiem czerwonym przez schronisko Odrodzenie do Przełęczy Karkonoskiej,
- od Przełęczy Karkonoskiej 2h50 szlakiem czerwonym na Szrenicę,
- od Schroniska na Hali Szrenickiej 1h15 zejście do Szklarskiej Poręby.
Nocleg w Szklarskiej Porębie.

Dzień trzeci:
Wyjazd w godzinach porannych (8.00) dołączenie do grupy znajdującej się w Górach Stołowych. Przejście na Szczeliniec itp.
Meta.
Powrót do Krakowa (280km) w godzinach nocnych.Temat: Karkonosze
Karkonosze otwierają się na inwalidów. Rząd wesprze finansowo pionierski projekt

Rząd uruchomi w Karkonoszach program udostępniania górskich szlaków niepełnosprawnym. To pierwszy taki projekt w Polsce. Jeśli się uda, będzie realizowany w innych regionach kraju.
Jarosław Duda, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, obiecał w Jeleniej Górze rządowe pieniądze na przystosowanie drogi z Małej Kopy do Domu Śląskiego w Karpaczu tak, by mogli korzystać z niej turyści na wózkach inwalidzkich. Przebudowane zostanie też schronisko.

Jego zdaniem 5,5 mld zł, którymi dysponuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, powinny służyć przede wszystkim przedsięwzięciom, które aktywizują duże grupy inwalidów.
- Trzeba zrobić wszystko, by wyciągnąć ich z domów i wyrwać z marazmu niepełnosprawności - uważa minister Duda.

Wyrównywanie nawierzchni szlaku Karkonoski Park Narodowy zacznie w tym roku. W Domu Śląskim przebudowane zostaną toalety, wybudowany taras widokowy oraz winda. Dla potrzeb niepełnosprawnych dostosowanych zostanie też kilka pokoi.
- Przedłużenie szlaku dostępnego dla osób niepełnosprawnych byłoby w Czechach. Turyści na wózkach mogliby dojeżdżać nim do schroniska Lučni Bouda - mówi Jerzy Pokój, przewodniczący sejmiku dolnośląskiego.

Niepełnosprawni turyści coraz częściej przyjeżdżają w Karkonosze. Jednak większa część gór pozostaje dla nich niedostępna. Szlaki są wyboiste i trudne do pokonania.
Inwalidzi najczęściej korzystają z kolejek. Między innymi tej prowadzącej na szczyt Małej Kopy.
Samochodem dojeżdżają pod sam wyciąg, którego pracownicy pomagają im we wsiadaniu i wysiadaniu.

Na wózku do wodospadu

Obecnie w Karkonoszach jest tylko jeden szlak przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Prowadzi on do wodospadu Szklarka w rejonie Szklarskiej Poręby. Rozpoczyna się przy parkingu i kioskach z pamiątkami, a kończy przy schronisku Kochanówka platformą widokową.
Ułatwienia dla niepełnosprawnych zbudowano też w schronisku. Pod tym względem jest ono wyjątkiem w górach.

Rafał Święcki - POLSKA Gazeta WrocławskaTemat: Zlot FKC 2009
O Pany! i O Panie!
sprawa nie cierpiąca zwłoki!

Dzwoniłem do Miłkowa! a tu zooonk! nagle się okazało że nie ma już pokoi z łazienkami!
ogólnie brak miejsc w pensjonatach w okolicach!
wraz ze Spidanem zaczęliśmy akcje szukania!
wykonałem z 20 telefonów
szukałem miejsc w okolicy i znalazłem!

Karpacz!

cena: 40zł za osobę / doba lub 50zł za osobę ze śniadaniem!

pensjonat dwugwiazdkowy! wraz z łazienkami!
tylko że pokoje 4 osobowe!
szczegóły w ofercie:

""""""""""""""""""

Pensjonat ARKA usytuowany jest na wysokości 800 m n.p.m. na stoku z pięknym widokiem na panoramę Karkonoszy i Śnieżkę.
Posiadamy pokoje 1,2,3,4-osobowe z łazienkami, TV, radiem, czajnikiem i sztućcami.

PROPONUJEMY:

*

kawiarnię i bar
*

świetlicę z TV-SAT i Video
*

miejsce na ognisko - grill
*

plac zabaw dla dzieci z huśtawkami
*

parking przy pensjonacie
ZAPRASZAMY NA:

*

wczasy rodzinne
*

wypoczynek grupowy (do 60 osób)
*

przyjęcia okolicznościowe
*

zimowiska, kolonie letnie, zielone szkoły (do 60 osób) - aktualna karta kwalifikacyjna obiektu
*

wycieczki autokarowe
*

ogniska i kuligi
*

wycieczki po okolicy oraz do Czech i Niemiec (Praga, Drezno, Skalne Miasto i inne)

ATRAKCJE:

*

obok pensjonatu wyciąg narciarski orczykowy dł. 400m,
*

blisko basen kryty i odkryty, lodowisko, wyciągi narciarskie
*

blisko sauna, solarium, masaż, sklep, kiosk, bar, pub i wiele innych atrakcji
*

niedaleko w Czechach (15km) tanie wyciągi narciarskie oraz atrakcyjne zakupy (zabierz paszport)

WARTO ZOBACZYĆ:

*

Obserwatorium na Śnieżce, Schronisko Samotnię
*

Kościółek Ewangelicki - "Świątynia Wang" z XIII w. - zabytek klasy "0"
*

Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Lalek
*

"Chojnik" - warowny zamek na skałach
*

Muzeum Ptaków i Park Zdrojowy w Cieplicach
*

Szklarska Poręba - wodospad "Szklarka" i "Kamieńczyk", zakręt śmierci
*

Kowary - zwiedzanie sztolni (1 godz.) po byłej kopalni uranu
*

Safari i Skalne Miasto w Czechach

************** foty oraz oferta pensjonatu **************

proszę o szybkie tak lub nie bo trzeba robić rezerwacje!

zaliczka 30% wpłaty całości!Temat: Gmina Podgórzyn - jaka jest?
1.Z tego co mi wiadomo wypożyczalni nie ma, miejsca na pozostawienie roweru do tego bezpieczne w Polsce hahah nie no żarcik wydaje mi sie ze każdy stawia gdzie sie da szlaków jest sporo nawet powiedziałbym że dużo a turystyka rowerowa szkoda, że nie będzie w tym roku bike maratonu ( chyba ze sie coś zmieniło???) stoii na bardzo wysokim poziomie i cały czas się rozwija..
2.Hmm Przesieka jedna wyrwirączka w sumie nic ciekawego nawet jak dla początkujących ale dobrze że chodź to jest no i Borowice niezła trasa w obu ośrodkach możliwe jest wypożyczenie sprzętu..
3.Zależy większość parkingów znajduje sie na terenie ośrodków wczasowych.. jest parę wyznaczonych ale generalnie parkujemy gdzie chcemy...:) z tego co ja kojarzę to jest tylko stacja ORLEN w Podgórzynie..
4.Szlaki oznaczenie genialne no może żółty troszkę odbiega na nie korzyść zwłaszcza od Borowic w stronę Polany ale problem kończy się już na Rówieńce.. koszy niestety brakuje ale razem z ławkami pojawia się ich coraz więcej..:)
5.Do każdego miejsca w naszej gminie prócz ścięgien i Miłkowa gdzie dojeżdża PKS możemy dojechać autobusami linii miejskiej częstotliwość zależy od miejscowości.. ale da sie dojechać wcześnie rano i wrócić wieczorem..:)
6.Bankomatów, banków itd. brak, a płacić kartą nie wiem może na wspomnianej stacji benzynowej i w niektórych lokalach i hotelach ale tego nie wiem na sto procent
7.Są czynne w weekendy... zaopatrzenie jak na ich małe gabaryty stoi na wysokim poziomie..
8. kafejki sie pojawiają chyba nawet ośrodek Karolinka ma własną ale mam nadzieje że poprawi mnie ktoś jak się mylę..
9. Jest w budynku gminy w Podgórzynie, ulotki o atrakcjach imprezach itd. Nie wiem czy trudno tam dojechać nie zwracałem na to nigdy uwagi.. ale wydaje mi sie ze dość łatwo..
10.ilość żenada i coraz mniej tego niestety jeśli chodzi o Gitarę i Pióro to na to pyt. najlepiej odp. Docent
11. Bez komentarza.. ale jak się zrobi aferę jak z wodospadem to gmina zwróci na nas (społeczność i jej interesy) uwagę.. Pozdrawiam przy okazji:)
12.Przeważnie kwatery prywatne i pensjonaty ceny wydaje mi sie że atrakcyjne zwłaszcza dla gminy Karpacz. Co do natężenia kiedyś było trochę większe ale teraz rośnie okres największej stagnacji mamy juz za sobą.. Co do profilu przeważnie ludzie dojrzali szukający spokoju i młodzież np. z zielonych szkół..
13.Sa około kilkunastu barów smażalni... dyskoteki chyba nie ma..
14. Tak proszę wszystkich odwiedzających o nie wpadanie na głupie pomysły postawienia sobie małego domku i innego badziewia jednym słowem Proszę o nie robienie z naszej gminy osiedla dla JGTemat: Kowary 2009
Jak na razie znalazłem kilka obiektów, które warto by zobaczyć.

WODOSPADY

Wodospad Kamieńczyca: na szlaku ze Szklarskiej Poręby na Szczernicę
Wodospad Szklarki: w miejscowości Piechowice
Wodospad Zaskalnik: na szlaku ze Szczawnicy na Przehybę
Kaskada Myi: na południ od miejscowości Przesieka
Wodospad Podgórnej; na szlaku Przesieka - Sosnówki
Wodospad Wilczki: w pobliżu szlaku Międzygórz - Igliczna
Wodospad Lomniczki: na szlaku z Karpacza na Śnieżkę
Wodospad Pośny: na szlaku Radkowo - Pasterka, niedaleko Karłówka
Wodospad Piszczaka: w Uroczysku
Poiwo na Wodopoju: mały wodospad w Dolinie Kwisy

Wodospad Łaby: z przejścia granicznego w Szrenicy szlakiem zielonym
Wodospad Panczawy: z Wodospadu Łaby szlakiem czerwonym

KOPALNIE UDOSTĘPNIONE DO ZWIEDZANIA

Sztolnie Kowary od 10 do 16, co godzinę
Kopalnia "Złota" w Złotym Stoku, od 9 do 16 UWAGA, DODATKOWA TRASA
Kopalnia "Aurelia" w Złotoryi, w zimie nieczynna (?), czynne Muzeum Złota
Kopalnia "Silberloch" kopalnia srebra w górze Wielka Sowa, blisko Szczawna
Kopalnia uranu Kletno, przy drodze Kletno - Sienna, od 9 do 17
Kopalnia "Nowa Ruda" kopalnia węgla w Nowej Rudzie, od 9 do 16
Zabytkowa Lisia Sztolnia zejście szybem Sobótka przy ul.Wysockiego 28,Wałbrzych

Zabytkowa kopalnia srebra Tarnowskie Góry, ul. Szczęść Boże 81
Sztolnia "Czarnego Pstrąga" Tarnowskie Góry, Park Repecki, tylko weekendy, 11-15
Zabytkowa kopalnia "Ignacy-Hoym" - Rybnik

Kompleks Sztolni Walimskich (Kompleks RIESE):
Sztolnie w Reczce
Sztolnie w Osówce
Sztolnie we Włodarzu

INNE, ALE FAJNE

Tunel kolejowy Jedlina - Wałbrzych, 1600m, podobno już nieużywany
Twierdza Srebrna Góra (to już pewnie Wieczoor ma w planach)
Średniowieczne podziemia, Bystrzyca Kłodzka, ul. Międzyleśna
Elektrownia wodna "Młoty", Góry Bystrzyckie (nieukończona el. wodna)
Sztolnia Rycerska, Boguszów
Sztolnia na ul. Nowotki, Boguszów
Zamek "Książ"i podziemne tunele, koło Wałbrzycha, wtorek-piątek, 10-15

DODATKOWA TRASA W KOPALNI ZŁOTA

Zwiedzanie Ekstremalne odbywa się w niedostępnych dla ruchu turystycznego chodnikach kopalnianych.

Wariant I
Sztolnia Emanuel - Kopalnia odwadniająca o dł. ok. 1 km. Rozpoczynamy zwiedzanie zjazdem na linie w 15 m. wysokości szybem. Każda osoba ma możliwość własnej regulacji prędkości zjazdu oprócz tego jest asekurowana przez instruktora. W Kopalni poruszamy się w wodzie, w tym wypadku uczestnicy muszą się zaopatrzyć w odpowiednią odzież ochronną.
Czas zwiedzania ok. 3 godz.

Wariant II
Sztolnia Gertruda - przejście chodnikami częściowo zalanymi o łącznej długości 1,5 km. Pierwszym etapem tej wyprawy jest płynięcie łodzią na odcinku 500 m. Podczas zwiedzania napotykamy ślady ciekawej, unikatowej flory i fauny. Czas zwiedzania ok. 3 godz.

Wymagana rezerwacja przynajmniej na 10 dni przed planowanym terminem zwiedzania. Zapewniamy profesjonalny sprzęt alpinistyczny, opiekę instruktorską, kaski, w razie potrzeby oświetlenie.

(jak dla mnie, WYMIATA!)

Daję to wcześniej, żeby można było wszystko zgrać z trasami Vieczora.
Może jakieś propozycje?
Czasu coraz mniej.Temat: WYJAZD ZIMOWY - Wycieczka w Karkonosze
W chwili obecnej przygotowuje program wyjazdu więc tez trudno jest mi powiedzieć dokładnie jaki będzie całkowity koszt - na pewno zmieścimy się w przedziale 175-230 zł . Transport - auta nasze, a koszty paliwa mogę obliczyć kiedy będę miał kompletna liczbę osób.
No ale co by nie pisac za dużo spróbuję poniżej pokazać Wam takie bardzo wstępne obliczenia:

OPCJA A - KARPACZ - SZKLARSKA PORĘBA

TRANSPORT -Wyjazd nad ranem w piątek powrót w niedzielę w nocy:
NOCLEG - Schroniska - Strzecha Akademicka lub Hala Szrenicka

1. Nocleg - 30 zł/os/24h x 2 = 60 zł ( pokój wieloosobowy bez łazienki)
2. Wyżywienie - 15 zł/os/24 ( obiadokolacja) x 3 = 45 zł
śniadania i kolacje robimy wspólnie
3. Koszty paliwa - 55-65 zł/osoba
4. Opłata klimatyczna - 6zł/osoba
5. Ubezpieczenie NNW - 5 zł/osoba

W programie ogólnie :
1. Zwiedzanie Karpacza i Szklarskiej Poręby, turystyka piesza - Śnieżka, Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarki, Kotły Śnieżne, Trzy Świnki, Hala Szrenicka,Kościół Wang, Szrenica. Miły i bezpieczny wypoczynek, integracja szeroko rozumiana.

Koszt wstępnie: 175 zł/ osoba

OPCJA B - KARPACZ - SZKLARSKA PORĘBA - PRAHA

TRANSPORT -Wyjazd nad ranem w piątek powrót w niedzielę w nocy:
NOCLEG - Schroniska - Strzecha Akademicka lub Hala Szrenicka

1. Nocleg - 30 zł/os/24h x 2 = 60 zł ( pokój wieloosobowy bez łazienki)
2. Wyżywienie - 15 zł/os/24 ( obiadokolacja) x 3 = 45 zł
śniadania i kolacje robimy wspólnie
3. Koszty paliwa - 55-65 zł/osoba
4. Opłata klimatyczna - 6zł/osoba
5. Ubezpieczenie NNW - 5 zł/osoba

W programie ogólnie :
1. Zwiedzanie Karpacza i Szklarskiej Poręby, turystyka piesza - Śnieżka, Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarki, Kotły Śnieżne, Trzy Świnki, Hala Szrenicka,Kościół Wang, Szrenica. Miły i bezpieczny wypoczynek, integracja szeroko rozumiana.
2. Zwiedzanie czeskiej Pragi - Praga nocą - Spacer po najstarszych, najbardziej znanych, zabytkowych dzielnicach Pragi: Pohorzelec, Nowy Świat, Loreta Praska, Hradczany, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka (bez wstępu), Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj, Nowe Miasto, Waclawskie Namesti – czas wolny, ok. 2 godzin.

Koszt wstępnie: 175 zł ( Praga 40-50 zł) / osoba = 230 zł osoba

OPCJA C - KARPACZ - SZKLARSKA PORĘBA - SKALNE MIASTO

TRANSPORT -Wyjazd nad ranem w piątek powrót w niedzielę w nocy:
NOCLEG - Schroniska - Strzecha Akademicka lub Hala Szrenicka

1. Nocleg - 30 zł/os/24h x 2 = 60 zł ( pokój wieloosobowy bez łazienki)
2. Wyżywienie - 15 zł/os/24 ( obiadokolacja) x 3 = 45 zł
śniadania i kolacje robimy wspólnie
3. Koszty paliwa - 55-65 zł/osoba
4. Opłata klimatyczna - 6zł/osoba
5. Ubezpieczenie NNW - 5 zł/osoba

W programie ogólnie :
1. Zwiedzanie Karpacza i Szklarskiej Poręby, turystyka piesza - Śnieżka, Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarki, Kotły Śnieżne, Trzy Świnki, Hala Szrenicka,Kościół Wang, Szrenica. Miły i bezpieczny wypoczynek, integracja szeroko rozumiana.

2. TEPLICKO-ADRSPASKIE SKALNE MIASTO z kulminacją Cap (786 m) to największe w Czechach skalne miasto o pow. ok. 1800 ha,złożone z ogromnej ilości skał o fantastycznie ukształtowanych formach. Skalny wąwóz Wilczy Jar rozcina je na część północną o nazwie Adrspaskie Skalne Miasto i część południową - Teplickie Skalne Miasto. W obu znajduje się po kilkaset skał, przeważnie posiadających własne nazwy związane z ich kształtami. Obok typowych dla Gór Stołowych skalnych murów, czy drobnych form skalnych, występują tu olbrzymie wolnostojące baszty skalne osiągające blisko 100 m wysokości. Pobyt w Skalnym Mieście to wędrówka po bajkowym świecie fantastycznych form skalnych, wśród piaskowcowych wież, ścian i tworów o oryginalnych kształtach. Są to m.in. Kochankowie, Starosta i Starościna, Głowa Cukru, Skalny Zamek, Jeż na Żabie, Bliźnięta w Beciku i wiele innych. Na uczestników czekają też atrakcje wodne: Mały i Wielki Wodospad czy też śródskalne Adrspasskie Jezirko.

Koszt wstępnie: 175 zł ( Praga 30-50 zł) / osoba = 230 zł osoba

No i to tyle jeśli chodzi o wstępną faze planowania - oczywiście możemy zrobić zamiast zwiedzania Pragi opcja B - np. - wyjazd do Skalnego Miasta - opcja C- w Czechach, wiele punktów programu uzależnione jest równiez od pogody i warunków na szlakach czy drogach. Ale o tym możemy jeszcze dyskutować.
Temat: [Karpacz] Zimowy spot 29.12.2008r
Wstępna data spota: 13-14 grudnia.

Proszę o ponowne zapisanie wraz z podaniem ilości osób jak i preferowanej daty spota.

Spot Szklarska v0.01a:

- Wodospad Kamieńczyk - najwyższy wodospad w Sudetach. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Wąwóz Kamieńczyka ma ok. 100 m długości , jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości, a szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza 4 metrów.
Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, po części wykuta sztucznie przez Walończyków, jaskinia – tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Przy wodospadzie znajduje się schronisko „Kamieńczyk” i „Szałas Sielanka"

- Wodospad Szklarki - malowniczo położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego obejmującej przepiękny przełomowy odcinek potoku Szklarka tzw. Wąwóz Szklarki. W środkowej części Wąwozu, na skalnym progu na wysokości 520 m npm. znajduje się Wodospad Szklarki, spadający kaskadą zwężającą się u dołu i skręcającą spiralnie strumień wody o wysokości 13,3 m.
Przy wodospadzie schronisko „Kochanówka”.

- Zakręt Śmierci - na Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój, na wysokości 775m npm. znajduje się bardzo ostry i niebezpieczny zakręt (droga zatacza łuk prawie 180' ). Wspaniały punkt widokowy z panoramą Karkonoszy oraz Kotliny Jeleniogórskiej. Zakręt Śmierci swoją nazwę zawdzięcza licznym wypadkom samochodowym spowodowanym przez, nie zachowujących należnej ostrożności, kierowców. Poniżej Zakrętu Śmierci przy szlaku na Zbójeckie Skały znajduje się sztolnia starej kopalni pirytu.

- Muzeum Ziemi "JUNA" i Muzeum Mineralogiczne eksponują duże zbiory minerałów, kamieni ozdobnych i szlachetnych.

- Leśna Huta - istnieje od 1998 r. i została udostępniona turystom. Obecnie nadal prowadzona jest produkcja którą mogą obejrzeć odwiedzający Hutę turyści. Wszystko wykonywane jest ręcznie przez hutników, a także za pomocą specjalnych 120 letnich pras hutniczych, które po odrestaurowaniu nadal służą do formowania szkła. W 2003 roku na terenie Leśnej Huty otwarto sklep – muzeum w którym dla upamiętnienia pobytu można dokonać drobnych zakupów wytwarzanych wyrobów oraz zobaczyć stare piszczele hutnicze i poznać historię regionu i hutnictwa.

- Stara Chata Walońska - siedziba Sudeckiego Bractwa walońskiego. To właśnie tutaj można spotkać Wielkiego Mistrza Walońskiego, wysłuchać podań walońskich lub wziąć udział w tajemniczych obrzędach walońskich w Garze Mocy. Wizytę należy poprzedzić zapowiedzią telefoniczną w myśl zasady "Gość zapowiedziany - mile widziany". Dojście do Starej Chaty Walońskiej szlakiem czarnym.
- Wypad do Jakuszyc/Harrahow Skocznia narciarska.

- Ew. wypad na Śnieżne Kotły - dwa najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w Karkonoszach. Są one rozdzielone wąską skalną grzędą i wciśnięte w północne zbocza głównego grzbietu Karkonoszy między Łabskim Szczytem, a Wielkim Szyszakiem. Pionowe ściany skalne dochodzą do około 200 m wysokości, górna krawędź Dużego Kotła położona jest na wysokości 1490 m npm. W Wielkim Kotle znajdują się dwa małe Śnieżne Stawki.
Duży Kocioł (Wschodni ) ma 800 m długości i 600 m szerokości łącznie z Małym Kotłem (Zachodnim) stanowią ścisły rezerwat przyrody. Nad Śnieżnymi Kotłami skałki Czarcia Ambona - punkt widokowy na dno kotłów, obok budynek stacji przekaźnikowej RTV.

- Zwiedzanie Miasta

Ewentualnie dodatkowo:

Świeradów Zdrój:

- Czarci Młyn - stary (z ok. 1890r.), pracujący do dziś młyn, który posiada oryginalne wyposażenie z okresu jego budowy. We młynie można zjeść chleb wypiekany sposobem naszych dziadków.

- Chaty Sudeckie - stare sudeckie domy przysłupowe położone na peryferiach Świeradowa. Pochodzą przeważnie z XIX wieku.

- Zwiedzanie Miasta

Naturalnie wszystko jest do dogrania i oczywiście częściowo uzależnione będzie od warunków atmosferycznych.

NAKAZ POSIADANIA OPON ZIMOWYCH!!Temat: Rajd 2007
TERMIN: 3 - 5 MAJ 2007
Wyjazd w godzinach nocnych, tak aby przyjechać na 9 rano na miejsce.
Powrót z 5/6 maja.
TRASA I
SZKLARSKA PORĘBA – SZRENICA DZIEŃ PIERWSZY
Ciekawe obiekty przy szlaku czerwonym Szklarska Poręba - Hala Szrenicka i dalej wzdłuż grzbietu Karkonoszy:

Wodospad Kamieńczyka - po obniżeniu się Wilczki najwyższy wodospad Sudetów; tworzy go szereg kaskad, których łączna wysokość wynosi 27 metrów; dojście do niego (wyłącznie w kaskach) przez stromy, stumetrowej długości i wiecznie mroczny wąwóz powstały w wyniku cofania się progu wodospadu; za środkową kaskadą znajduje się kilkumetrowa nisza pogłębiona przez szukających kamieni szlachetnych Walończyków.
Słonecznik - skała o charakterystycznym kształcie, który niektórym przypomina łabędzia; nazwę swoją zawdzięcza funkcji, jaką spełniał dla mieszkańców Borowic i okolicznych wiosek - stanowił swoisty zegar słoneczny, nad którym Słońce znajdowało się w samo południe (stąd jego starsze nazwy: Mittagstein, Poledni Kamen, Południowy Kamień).
Hala Szrenicka - zwana niegdyś "Graniczną Łąką"; polana z roślinnością łąki górskiej (którą przecież jest) rozciąga się na wysokości około 1200 m ; pierwotnie trafiali tu poszukiwacze skarbów, ponieważ na Hali znajdowano duże kryształy kwarcu (zwłaszcza fioletowych ametystów) ale szybko została doceniona i przez turystów.

Końskie Łby - bardzo charakterystyczne skałki przypominające - jak sama nazwa wskazuje - końskie głowy.

Szrenica(1362 m) - szczyt górujący nad Szklarską Porębą; na szczycie schronisko, do którego można się dostać krzesełkową kolejką linową.
NOCLEG-SZRENICA 32 MIEJSCA, HALA SZRENICKA 43 MIEJSCA

SZRENICA-STRZECHA AKADEMICKA, SAMOTNIA DZIEŃ DRUGI
Trzy Świnki - skałki w pobliżu Szrenicy jedne z najbardziej znanych w Karkonoszach.

Łabski Szczyt(1471 m) - nazwę swoją wywodzi od "świętej" rzeki Czechów - Łaby, której źródła leżą na południowym stoku góry.

Hala Pod Łabskim Szczytem - powstała przez wykarczowanie lasu i wypas zwierząt hodowlanych; w wyższych partiach przechodzi w łąki subalpejskie z torfowiskami stokowymi (torfowiska wiszące powstają w miejscach nieustającego wysięku wody, kolejne warstwy roślinności torfowej narastają tworząc całkiem sporej grubości "kożuch" na litej skale.

Śnieżne Kotły - to dwa polodowcowe kotły, wcinające się w szeroką, płaską wierzchowinę grzbietu Karkonoszy, między Wielkim Szyszakiem a Łabskim Szczytem; na zachodniej ścianie Małego Kotła łatwa do zauważenia żyła bazaltowa z endemitem (gatunkiem występującym wyłącznie w tym miejscu) skalnicą bazaltową.

Pielgrzymy - położone na krawędzi grzbietu Karkonoszy stanowią świetny punkt widokowy (doceniony już zresztą przez pierwszych na tych terenach turystów) i orientacyjny.

Kotły Małego i Wielkiego Stawu - polodowcowe kary podcinające od północy zręb Karkonoszy na wysokości Równi Pod Śnieżką. Ściany mające wysokość do 200 m otaczają stawy o powierzchniach 8,3 i 2,9 ha i głębokościach 24 i 7 m. Na stokach otaczających Stawy można odnaleźć kilka reliktów z epoki lodowcowej, endemitów i innych ciekawostek florystycznych.
NOCLEG STRZECHA AKADEMICKA

STRZECHA AKADEMICKA – ŚNIEŻKA –KARPACZ DZIEŃ TRZECI

Śnieżka (1602) - najwyższy szczyt Sudetów zbudowany z bardzo twardych i odpornych na niszczenie hornfelsów. Stoki podcięte przez kotły polodowcowe Łomniczki i Upskiej jamy pokrywają gołoborza. Na szczycie znajduje się stacja meteorologiczna i schronisko o charakterystycznym kształcie talerzy, kaplica z XVII w. i stacja czeskiego wyciągu krzesełkowego.

Cmentarz Ofiar Gór - położony na urwistych stokach Kotła Łomniczki; założony w 1986 roku upamiętnia nazwiska osób, które zginęły w Karkonoszach, oraz związanych z Karkonoszami, które poniosły śmierć w innych częściach świata; jak pisze Marek Staffa: "robi wrażenie swoją prostotą, a równocześnie monumentalizmem i siłą wyrazu".

META – KARPACZ

TRASA II
KARPACZ-ŚNIEŻKA DZIEŃ PIERWSZY
NOCLEG:STRZECHA AKADEMICKA

SAMOTNIA, STRZECHA AKADEMICKA - SZRENICA DZIEŃ DRUGI
NOCLEG: SZRENICA

SZRENICA-SZKLARSKA PORĘBA-PRZEJAZD AUTOBUSEM DO KARPACZA
META DZIEŃ TRZECI

http://www.sudety.pulsar.net.pl/przewodnik/karkonos.html

Koszt Rajdu 75 zł
rodzaj transportu: autokar
Zapisy:Zofia Bieniewska
Medyczna 9 s 1/14 19.01.07 od 14.30 do 16.00
inne terminy podam na bieżąco
poza tym Akademik C pokój 702
przy zapisie należy podać PESEL!!!!!!
Zastanówcie się nad wyborem trasy, gdzie chcecie mieć noclegi.
Zapisy będą prowadzone do wyczerpania miejsc. Łącznie wszystkich jest 150.

MAPATemat: Hotele Spa
Nowa SANDRA SPA w Karpaczu

Już w 2009 r. zapraszamy do nowoczesnego kompleksu SANDRA SPA w samym centrum Karpacza na terenie o powierzchni 3,00 ha. Ten nowoczesny kompleks stanowić będą: obiekt hotelowy na 550 miejsc w 260 komfortowych pokojach, Centrum Odnowy Biologicznej, Baza zabiegów rehabilitacyjnych, Kompleks basenowo-rekreacyjny z sześcioma basenami i zjeżdżalniami.

ODNOWA BIOLOGICZNA, a w niej:

* Sauna fińska sucha ze światłoterapią
* Sauna rosyjska (bania)
* Sauna parowa
* Sauna aromatyczna
* Grota solna
* Grota śnieżna
* Studnia lodowa
* Grota natrysków - natryski doznań z mgłą polarną i deszczem tropikalnym
* Caldarium (podgrzewane siedziska, aromaterapia, muzyka relaksująca, tlenoterapia)
* Łaźnia błotna
* Łaźnia parowa z aromaterapią
* Słoneczna łąka ze stanowiskami do opalania (bez klasycznych łóżek typowych dla zwykłego solarium)
* Solarium stojące
* Wypoczywalnia z ciepłymi ławami i siedziskami kamiennymi
* Łóżka do masażu i do peelingu
* Inhalacja solna
* Gabinety kosmetyczny

BAZA REHABILITACYJNA:

* Komora do krioterapii
* Masaże
* Wanny do hydromasaży i masaży podwodnego
* Lecznicza fizykoterapia
* Balneoterapia
* Laseroterapia
* Kinezyterapię adresowaną głównie do osób ze schorzeniami narządu ruchu oraz układu oddechowego i krążenia
* Zabiegi oczyszczające organizm oraz relaksujące
* Medycyna naturalna
* Fluidoterapia

BASENY KRYTE (łączna powierzchnia lustra wody wyniesie 1000 mkw.):

* Solankowy
* Pływacki do ćwiczeń (aerobik wodny, rehabilitacja wodna) ze stanowiskami do masażu brzucha i barku oraz ścieżką do masażu całego ciała
* Basen z gorącą wodą (ze stanowiskami do masażu jacuzzi) 36-38C
* Wodna ścieżka do masażu stóp
* Stanowiska siedziące do masażu stóp
* Basen z zimną wodą (16C) z wodospadem
* Basen pływacki o wym. 10 m x 25 m ze sztuczną falą
* Basen dla dzieci 3-poziomowy o głębokości 20 cm, 40 cm i 80 cm z wodnymi zabawkami (foki, słonie tryskające wodą) z piaskiem morskim na plaży
o I 100 m długości z efektami akustycznymi
o II 60 m dł. Zjeżdżalnia Turbo
o III 76 m dł. Zjeżdżalnia na pontonach
o IV zjeżdżalnia Wirujący Bąk
o wodna dżungla
* Zjeżdżalnie
* BASEN ODKRYTY o wym. 10 m x 16 m z podgrzewaną wodą

Poza tym:

* Sala do ćwiczeń (aerobic)
* Siłownia
* Squash
* Symulator gry w golfa
* Ogród zdrojowy
* Parkingi podziemne

Nazwa nowego obiektu to SANDRA SPA z dopiskiem Karpacz.
Główną ideą są pobyty kuracyjne i odnowy biologicznej oraz pobyty z programami kosmetycznymi. Nowy obiekt przyjmie 260 pokoi ok. 500-550 Gości. Standard będzie na poziomie 4 gwiazdek. 2 jadalnie, 3 sale konferencyjne, kawiarnia, PUB, 6-torowa kręgielnia, salon gier. Dla amatorów białego szaleństwa - w najbliższym sąsiedztwie 2 wyciągi, wypożyczalnia nart.

Samo Centrum Karpacza. Tarasy do opalania z widokiem na panoramę Śnieżki z pięknym ogrodem. Centrum zabiegowe łącznie w całym kompleksie oferować będzie ponad 50 różnych zabiegów wraz z komorą do krioterapii. Pasaż handlowo-usługowy. Parkingi dozorowane na 200 aut.

http://www.sandra.karpacz.pl/
Strona 1 z 2 • Wyszukano 69 wypowiedzi • 1, 2
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates