Karate w Łodzi

Podobne podstrony
 
Widzisz wiadomości znalezione dla hasła: Karate w Łodzi
Temat: Karate shotokan, a karate tradycyjne
Perminator, pisząc karate tradycyjne własnie miałem na myśli karate jakie uprawiane jest w PZKT /chociaż my należymy do PZK/. Jak widac takie karate można uprawiać nie tylko w PZKT, nikt nie ma monopolu na określone karate...
niektórym osobom z Zarządu PZKT bardzo niepodoba się to co robimy, dlatego nie nazywamy naszego karate karate tradycyjne lecz karate shotokan WSI .
Panowie z Łodzi mają teraz większy problem - problemem tym jest fudokan powstający w Warszawie... może odpczepią sie od nasTemat: Kickboxing Łódź
Cześć. Jestem podobnie jak wielu na tym forum fanem k1. Chciałbym poznać ludzi, którzy chcieliby potrenować w tej formule, tzn kickboxing z low kickiem z walką kolanami itp. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w boksie w klasycznym kickboxingu oraz w kyokushin karate. Jeżeli ktokolwiek z Łodzi byłby zainteresowany wspólnym treningiem (max 8 osób) bo sala nie jest duża to byłoby fajnie. Mam sale(nieduża), troszke sprzetu, worek dużo chęci. Koszt jednego spotkania oceniam na 5zł od osoby co rozłożyłoby się na koszt sali oraz zakupu potrzebnego sprzętu ( mam jedną parę tarcz tajskich, potrzeba jeszcze przynajmniej 4, duze tarcze, bo mam jedną, jeden długi worek itp.). Nie jestem profesjoalnym trenerem dlatego nie interesuje mnie prowadzenie żadnej sekcji. Z doświadczenia (byłem na kilku sekcjach w Łodzi) trudno jest znaleźć konkretną sekcję. Interesuje mnie trening przynajmniej 5x w tygodniu, ale na początku zakładam jedynie treningi 3 x w tygodniu (w związku z moją pracą piątek po południu w sobote rano i w niedziele rano).Chciałbym jeździć z ludźmi na różne seminaria i doskonalić się w Muay Thai i kickboxingu.
Jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany wspólnym treningiem to prosze o przesłanie mi maila na adres sks1@tlen.pl z podaniem doświadzenia w sztukach walki, oczekiwań i wagi ciała.

Temat: Brak kategorii wagowych w karate tradycyjnym,dlaczego??
tiggi to bardzo dobrze świadczy o twoich umiejętnościach instruktorskich/trenerskich, ale rozejrzyj się wokół siebie. Jak jest w większości Waszych klubów /kiedyś powiedziałbym naszych klubów/ ? Niestety nie wygląda to dobrze. Polskie karate tradycyjne ITKF różni się nieco od karate południowo-amerykańskiego /wspomniany tutaj sensei Gomez/ czy karate włoskiego /mój sensei D.Marchni czy sensei C.Restelli/. Masz rację, że wszystko zależy od prowadzącego i te słowa mają w pełni zastosowanie kiedy mówimy o całokształcie karate tradycyjnego w Polsce.

wojtas25 jak zwykle nie zrozumiał tego co napisałem. Ja nie krytykuję karate tradycyjnego ITKF bo to by znaczyło, że krytykuję coś czemu poświęciłem wiele lat swojego życia /zresztą w mojej wypowiedzi krytycznie wypowiadałem się także o pewnych cechach karate WKF.../. Krytykuję natomiast pewne negatywne zjawiska i procesy które od wielu lat zachodzą w polskim karate tradycyjnym za które odpowiedzialne są konkretne osoby. To właśnie działania tych osób doprowadziły do sytuacji w której na Pomorzu /za wyjatkim trójmiasta/ nie ma ani jednego klubu karate tradycyjnego. Zresztą takich białych plam jest w Polsce więcej... a szkoda ! Zawsze mówiłem, że polskie karate tradycyjne to kolos na glinianych nogach. I jeszcze raz powtórzę SZKODA ŻE TAK JEST... Wojtas25 może ci to będzie trudno pojąć ale do dzisiaj mam w Łodzi wielu przyjaciół w karate tradycyjnym:)
Pozdrawiam więc wszystkich !
Oss !Temat: Zebranie przedwyborcze przedst. klubow zrzeszonych w PZK-Sho
Dostalem emila wiec informuje:

***

W związku z Walnym Zjazdem Sprawozdawczo-Wyborczym PZ Karate /26.06.2004r./ z inicjatywy klubów karate shotokan zrzeszonych w :

1. Dolnośląskim Związku Karate we Wrocławiu
2. OZK w Łodzi
3. OZK w Opolu
4. Wielkopolskim Związku Karate
5. Śląskim Związku Karate
6. Pomorskim Związku Karate
7. Kujawsko Pomorskim Związku Karate

posiadających przynależność do PZ Karate i opłaconą składkę członkowska na 2004 rok zapraszamy na zebranie przedwyborcze przedstawicieli / 1 osoba / klubów karate shotokan spełniających kryteria:
- opłacona składka członkowska do PZK na 2004 rok
- upoważnienie zarządu klubu do reprezentowania na zebraniu
- dowód tożsamości

Tematy zebrania:
- propozycje kandydatów na Prezesa PZ Karate i Członków Zarządu
- sprawy różne

Termin zebrania: 19.06.2004r. / sobota/ godz. 14.00
Miejsce zebrania: Instytut Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu, ul. Strzeszyńska 32

Z uwagi tematykę zebrania liczymy na liczne przybycie.

***
--
WashiTemat: Karate shotokan, a karate tradycyjne
Drogi Dan
Jakich argumentów mam użyć, skoro Ty nie widzisz różnicy pomiędzy shotokanem(jako styl i jego organizacjami) a WKF - chodzi mi o różnicę w przepisach sportowych. Zapytam tylko czy widziałeś ostatnie MP shotokanu w Gryfinie i jakieś zawody w formule WKF?? Jeśli tak to odpowiesz sobie sam. Jako doświadczony instruktor/trener wiesz, że system przygotowań do tych dwóch typów zawodów jest zupełnie inny, a co za tym idzie determinuje on metodykę treningu.
Poza tym, powiedz chłopakom z PZK że oni nie uprawiają shotokanu !!! Spojrzą na Ciebie cokolwiek dziwnie.

Nie chciałbym żebyś mnie postrzegał jako człowieka dyskredytującego karate tradycyjne.Znam wielu karateków z tego stylu z Łodzi(jeszcze z czasów gdy był tylko PZK) i mam o nich bardzo dobre zdanie, podobnie jak o karate wogóle(niezależnie czy to tradycyjne,kyokushin, shotokan itp). Niech każdy robi to co lubi i co uważa za stosowne. Oss.Temat: Nishiyama 2007
http://www.karate.pl/magazyn/_files_pl/pliki/Seminarium_Warszawa_inf.pdf

na stronie www.karate.pl są informacje n.t. seminarium z s. Nishiyamą. Wiadomość ważna szczególnie dla tych, którzy myślą o egzaminie na czarny pas w najbliższym roku- jak wiecie, choć może nie pamiętacie- aby przystąpić do takiego egzaminu należy zebrać w poprzedzającym go roku punkty za uczestnictwo w różnych szkoleniach typu gashuku, nishiyama i kurs mistrzowski w Łodzi.
pozdrowienia.
Temat: Mistrzostwa Polski!
Witam!

X Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo odbędą się w Łodzi, a nie w Zgierzu. Zostało to ogłoszone już dawno w harmonogramie na oficjalnej na stronie PUSKK.

Zawody odbędą się w Hali Sportowej Studium Wychowania i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. 6 Sierpnia 71.

Oto link na oficjalną stronę Mistrzostw Polski, stworzoną w uzgodnieniu i przy współpracy z Sensei A. Staniszew.: http://emce2.pl/domeny/emce2.pl/mp_lodz/index.php?op=ut&tid=405

Strona jest w internecie od 2 tygodni, parę drobnych elementów zostanie jeszcze dodanych, m.in. harmonogram dnia i mapki dojazdu. Po zawodach w dziale "galeria" znajdą się zdjęcia i reportaż z imprezy.
Temat: Wołomin i Łódź
Patrze i nie wierze. Racja kazdy ma prawo do wypowiadania swoich mysli, ale od czsu do czasu trzeba ugryzc sie w jezyk i po prostu nic nie mowic. W niektorych przypadkach tak jest lepiej. Wedlug mnie powinnismy zakonczyc te rozdrapywanie starych postow i poprzestac na tym:
- Czy Ludzie trenujacy karate w Warszawie chca jechac na oboz w ine miejsce niz morze?
- CZy ludzie trenujacy karate w Warszawie chca obozu bez WOłomina i Łodzi.

A ty PAtryk nie wywyzszaj sie Yelonkami, bo i tak zawsze Białołęka była lepsza
Temat: watpliwości
trenuje karate kyokushin okazjonalnie jeżdze na seminaria krav magi do Lodzi. ostatnio w moim miescie odbywlala sie budo gala z okazji stazu aikido z yoshiharu hosoda. wystepowaly na pokazie rozne szkoly walki z mojego miasta. zarowno dzieciaki jak i dorosli. ogarnely mnie spore watpliwosci kiedy na pokazie kravki wystepowaly szkraby .... i kopaly lezacego itd.oki na wystepie kalaki tez byly dzieci, karate tez itd. pokazywaly walke. nie uwazam kravki za "morderczy" system w ktorym szkoli sie "Zabojców" ale mam watpliwosci kiedy widze,ze uczy sie maluchy tylko walki.....systemu combat....... brak w kravce tej podbudowy ktora ma karate....... a w przypadku malych dzieciakow chyba jest to wazne..... sam nie wiem. prosze o opinie innych.Temat: Rozłam Związku Karate
Na Pani miejscu zastanowiłbym się i trzeźwo oceniłbym to, co jest na tym forum napisane. Niech Pani nie zapomina o sprawie instruktora z Łodzi, który okazał się być pedofilem, a którego zaciekle bronił Wacław Antoniak, prezes związku karate, do ktorego Pani dziecko należy. Jeżeli chodziłoby o stosunki odbytnicze trenera z Pani córką myślę, że inaczej spogladałaby Pani na reformy w związku karate.
Proszę wziąć pod uwagę, że każda władza, która trwa dłużej niż 2 kadencje traci na swojej skuteczności i jest niezgodna z zasadami demokracji. W jaki sposób chciałaby Pani ustrzec swoje dziecko, jeżeli na górze rządzić będą ludzie, którym przysłania jedynie prywata. Niech się Pani nad tym zastanowi...

Już od czasów Cycerona wiadomo że "każda władza korumpuje, władza absolutna korumpuje absolutnie"..Temat: Apel Shihana

A ja myslalem, ze ta strone kontroluje p.Marucha ktory za wszelka cene chce zostac szefem PZK (olimpijskiego) i reprezentuje skrajny odlam Shotokanu dla ktorego celem jest przejecie wladzy w PZK. Pozatym ten czlowiek oskarzyl niewinnego instruktora z Lodzi o pedofilstwo tylko za to ze instruktor glosowal za dotychczasowym zarzadem, a teraz ma sankcje i siedzi do rozprawy...
Jak to jest, hm?

Liczmistrz nie wiem czy ten czlowiek kieruje ta stroną czy nie...ale można znależć tam takie stwierdzenie: Jednoznacznie stwierdzamy, że żadna z osób, którym przypisuje się kierowanie "rewoltą" nie aspiruje do stanowiska prezesa PZK!

Jezeli chodzi o Łódz i sprawe tego instruktora to dopóki zaangażowane śa organy państwa w te historię tzn prokuratura, totrzeba czekać na zakonczenie sprawy. Jezeli są dowody na popełnienie przestępstwa przez tego cżłowieka to kara zostanie wymierzona. JEzeli takich dowodów nie ma to go oczyszczą z zarzutów i bedzie mógł pozwac p. Maruche za naruszenie jego dóbr.

Przeczytaj o co dokładnie im chodzi i do czego dążą:

http://www.karateinfo.pl/index.php?dzial=okarateinfo&kat=0&temat=6

Poza tym przeczytajcie tez statut PZK. Jest tam napisane, ze związek ten jest przeznaczony dla wszystkich odmian Karate - dlaczego więc tylko Kyokushin IKO 1 i Shotokan mają swoje podkomisje? Dlaczego inne style Karate (nie mowiąc o innych org. stylowych) muszą działać poza PZK? przeciez mają takie samo prawo do korzystania z "dobrodziejstw" pzk jak dotychczasowi beneficjenci...Temat: Bezpłatne czipowanie psów!!
No i mamy pierwszą akcję czipowania w tym roku!

Podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka w Parku na Zdrowiu, organizowanej przez Stowarzyszenie Charytatywne "Słuchaj swego serca" i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w dniu 1 czerwca (niedziela), w godz. od 11.00 do 18.00 odbędzie się darmowe czipowanie psów, porady lekarzy weterynarii, promocja programu "Posprzątaj to nie jest kupa roboty" oraz programu "Zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie miasta Łodzi".
Poza tym, organizatorzy przewidują wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin, m.in.: konkurs "Co wiesz o zwierzętach" organizowany przez pracowników łódzkiego Schroniska dla Zwierząt, pokazy walk - karate, przejażdzki konne, występy artystyczne itd.

Zapraszamy Łodziaków z psiurami

Więcej info na stronie www.czystemiasto.uml.lodz.plTemat: seminarium z Sensei Hidetaka Nishiyama
seminarium z Sensei
Hidetaka Nishiyama
KRAKÓW
DATA
12 maja (piątek) - 14 maja (niedziela) 2006r.
MIEJSCE
Hala Sportowa Klubu Sportowego "BRONOWIANKA"
Kraków, ul. Zarzecze 135

ORGANIZATORZY
Polski Związek Karate Tradycyjnego
Międzyszkolny Klub Sportowy "Spartakus" w Niepołomicach (www.karate.niepolomice.com)

--------------------------------------------------------------------------------

WYDARZENIE
Polska Liga Karate Tradycyjnego 2006 - I turniej

WARUNKI UCZESTNICTWA
Seminarium jest dostępne dla wszystkich stopni.
Uczestnicy zobowiązani są posiadać aktualne badania lekarskie.
KOSZT
Koszt seminarium - 100 zł
PROMOCJA: 5 + 1 bezpłatnie
(na każde 5 osób z jednego klubu, szósta osoba bezpłatnie)

REJESTRACJA I WPŁATY ZA UDZIAŁ W TRENINGACH
Do dnia 10 maja (środa) w biurze PZKT w Łodzi, ul. Moniuszki 4a, w godz. 14.45 – 17.45.
W dniach:

12 maja (piątek) w biurze seminarium, w godz. 18.00 – 20.00
13 maja (sobota) w biurze seminarium, w godz. 8.00 – 10.00
Biuro seminarium:
Hala Sportowa Klubu Sportowego "BRONOWIANKA"
Kraków, ul. Zarzecze 135
Temat: Język Japoński a Karate
Dojo - sala do ćwiczenia sztuk walki. Tradycyjnie Dojo było budowane przez ćwiczących. W ten sposób powstało min. Dojo, które wybudowali w tajemnicy uczniowie senseia Funakoshiego i nazwali je "Shotokan" (tak brzmiał literacki pseudonim Funakoshiego), a następnie przekazali je swojemu mistrzowi.
Jedno z pierwszych Dojo, a raczej miejc wykorzystywanych jako Dojo utworzył Jigoro Kano wraz ze swoimi uczniami przekształcając w nie krużganek buddyjskiej świątyni Ejishoji kładąc na podłodze 12 tatami.

Ostatnio w Polsce powstaje coraz więcej sal treningowych przeznaczonych wyłącznie do uprawiania sztuk walki. Takie sale istnieją już w Łodzi, Lublinie i Warszawie. W Radomiu nietety jeszcze nie
W pażdzierniku tego roku planowane jest oddanie do użytku największej w Polsce (i Europie) sali treningowej i całego zaplecza w Starej Wsi. Projekt i postępy w pracach można obejrzeć
http://www.karate.pl/inwestycja_dojo_stara_wies.php
Temat: Sporty

Gram w koszykówkę, pływam. Od niedawna z kolegami jeździmy co tydzień na treningi Le Parkour. To nie jest takie trudne, jak wygląda. Niewiele narazie umiem, ale wystarczająco, żeby zaimponować
A w telewizji lubię oglądać K1, jakiś meczyk piłki nożnej i czasem oglądam z bratem meczyki piłki ręcznej(mój brat jest wielkim fanem piłki ręcznej)

Zainteresowanym Le Parkour: 23 kwietnia w Łodzi odbędą się pokazy. Zapewne tam będę(jako kibic oczywiście )

[EDIT] Co to jest Karate Oyama i czym się różni od innych styles?[EDIT]


Karate oyama to jest taki styl Karate zbliżony bardzo do kickboxingu z tym że po ryju bić nie mozna.

Co to jest to Le Parkour i urban freelow :?Temat: Sztuki walki

QuantumSoul napisał/-a:Zdecydowana wiekszosc styli jakie się trenuje aktualnie w Polsce jest to karate sportowe (np. kyokushin, shotokan). Ja np. trenuję bojowe (shorin-ryu)

Szkoda że nie jesteście z Łodzi to by sie ustawiło na jakiś sparring :Dchciałbym zobaczyc walke VT vs Karate;) hehe juz sparowałem z jednym karateka:) akcja działa sie do momentu obalenia;)) dzwignia na noge za pierwszym klepaniem a za drugim znowu obalenie pozycja boczna nieudana próba Kimury :/// zajście za plecy i Mata Leo:)) to było piekne;)) ale nie chodzi tu o zadne przechwałki ani inne takie pierdoły:)

Uwazam ze Kyokushin to najlepsza odmiana Karate;) polecam obejrzec film pt Fighter in The Wind on najlepiej oddaje ducha tego stylu:)

druga sprawa uwazam ze teraz nie liczy sie sama stójka a de facto stójka+parter:) to jest najlepszy mix;)

a 3 hmm gdzie mozna pobrac nauki walki nożem?:) z tego co wiem to trzeba mieć dojścia:) nom i że to kosztuje sporo moze ma ktos jakies nagrania ze szkółkami or some likes that?Temat: Ośrodek Japońskich Sztuk Walki - REWELACJA!!!
Witam,
przeczytałem właśnie w dodatku sportowym Gazety Wyborczej, że 100 km od Łodzi powstaje pierwszy w Europie Ośrodek Szkoleniowy Japońskich Sztuk Walki. Na 46 hektarach koło Przedborza powstanie miasteczko sportowe, dzięki staraniom Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Dla mnie to po prostu fenomenalna sprawa, cieszę się, że ci dzielni ludzie realizują tak wspaniałą wizję. Kiedy czytałem ten artykuł bylem autentycznie poruszony, ponieważ kiedyś chodziła mi po głowie podobna wizja.
Link do artykułu: http://www1.gazeta.pl/lodz/1,35137,1495876.html
Silvio Pod WrażeniemTemat: uprawnienia instruktorskie karate
Hejka. pilnie poszukuję kursu dającego uprawnienia instruktorskie (ogólne), wraz ze specjalnością karate. Wiadomo mi, że takowe można zdobyć w Warszawie i Krakowie. Szukam jednak czegoś bliżej Łodzi. Najlepiej to piszcie wszystkie informacje jakie macie na ten, włącznie z nazwą organizacji, która robi takie szkolenia, kosztem, czasem trwania itp.

PS. jedyne co udało mi się znaleźć w Łodzi, to szkolenie na instruktora rekreacji ruchowej w Akademi Zdrowia na Gdańskiej, ale nie chce tego robić, bo potem musiałbym dodatkowo płacić za specjalność i szukac gdzieś indziej jeszcze.

PS2. - topik kierowany głównie do osób, które posiadają uprawnienia instruktorskie, bądź trenerskie. OSSTemat: BJJ w Ozorkowie k/Łodzi
Witam..
Zapraszamy do nowej sekcji początkującej United Gym ( pod patronatem Ozorkowskiego Klubu Karate )w Ozorkowie. Zajęcia będą odbywać się w trybie weekendowym, czyli w soboty i niedziele.. W późniejszym czasie będą też treningi w tygodniu.

Miejsce: Ozorków, Budynek Przedszkola Miejskiego nr 3 przy ul. Zgierskiej
na salę wchodzimy od ul.Sienkiewicza ( sala karate Ozorkowskiego Klubu Karate)

czas: sobota, niedziela godz: 12.00 - 13.30

prowadzący: Radosław Olczyk tel.516 048 747Temat: style tradycyjne w Krakowie

OK, odpuszczam, ale ja go polecam bo go znam od zawsze... i on osobiście nie chwali się że trenował KK, ale tak było. Poprostu to wiem. 25 lat temu nie był w Radomiu nic innego jak tylko Kyokushin z sensei Burzyńskim na czele. Do KT trafił jak się przeniósł do Krakowa.

A to moje karate to ani KK ani KT. Zwyczajnie uczestnicze w treningach KK, bo jest fajnie, ale kata "katuję" z KT. Teraz chyba traktuję karate torchę jak yoge w ruchu. Połączenie przyjemnego z pożytecznym, chcę coś robić ze swoim body, żeby sie dobrze w nim czuć, a dla mnie to jest najlepsza metoda...

Burzynski to kontrowersyjna postac, jedno mnie dziwi dlaczego pan Irek po przeniesieniu sie do zrodla KK zaczal tradycyjne karate trenowac, jak sadze u Lalito, ktory mial wowczas 1dana ?
nie rozumiem tego, jakby z Radomia przeniosl sie do Lodzi to bym zrozumial
osuTemat: Karate Shidokan Łódź
Zapraszamy na treningi Shidokan Karate/MMA, thai boxingu, boksu i bjj w łodzi, sala gimnastyczna SP Nr 145 przy Pogotowiu Opiekuńczym ul. Krokusowa 15/17. Terminy zajęć:
Thai- boxing pon, wt, czw 17-18.30
Shidokan/MMA pon, wt, czw 18.30-20.00
Box śr 18-19.30
Bjj śr 19.30-21
w razie potrzeby: kontakt 501849673 lub mail shidokangr@o2.plTemat: K-1 World GP 2009 in Poland - Łódź, 23.05.2009


Gwiazdy K-1 w Polsce!!!
Dnia 23 maja, godz. 18.00 Hala Sportowa w Łodzi

K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND – EUROPE GP FINAL

Dnia 23 maja 2009r. (sobota), na Hali Sportowej w Łodzi ul. ks. Skorupki 21 o godz. 18.00 odbędzie się międzynarodowa gala K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND – EUROPE GP FINAL, podczas którego miłośnicy sztuk walki będą mieli okazję ujrzeć w ringu renomowanych polskich i zagranicznych zawodników. Najlepsi zawodnicy K-1 wagi ciężkiej zmierzą się w światowym Grand Prix, którego zwycięzca weźmie udział w organizowanej przez japońską organizację gali K-1 World GP Final 16, która odbędzie się 26 września w Seulu.

K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND – EUROPE GP to pierwszy oficjalny międzynarodowy turniej z cyklu K-1 GP (w kategorii ciężkiej) w Polsce, podczas którego zmierzy się ośmiu najbardziej utytułowanych zawodników europejskich. Każdy z nich jest posiadaczem najwyższych światowych tytułów w kickboxingu, Muay Thai czy karate. Niestety, w trakcie wieczoru, tylko jeden z nich wywalczy sobie prawo do udziału w finałowej eliminacji K-1 World GP Final 16 – japońskiej gali, która ostatecznie wyłoni najlepszą światową ósemkę najlepszych zawodników, którzy walczyć będą o tytuł MISTRZA ŚWIATA K-1 2009.

Źródło: www.k-1fights.pl

Ja osobiście na tygodniu będę miał bilety i jestem 100%'owoTemat: udział w zawodach poza PZK
Tak sie niefortunnie składa ze ludzie mający wizje dobrych działań na rzecz krajowego karate są przez pana prezesa Antoniaka traktowani jako wrogowie. Ok, zdażyliśmy sie przyzwyczaić do tego, że poglądy tych dwóch stron mocno sie róznią, ale metody jakich uzywa prezes do osiągnięcia swoich celów są lekko mówiąc mało wyszukane. Juz niedługo moze stać sie tak, ze kalendarz PZK zawierać będzie tylko imprezy rangi Mistrzostw Polski. Aby poziom tych zawodów był na wysokim poziomie powinni je zasilac dobrze przygotowani zawodnicy... Trudno mówić o takowej zaprawie w przypadku ,gdy prezes Antoniak oficjalnie zabrania startu w imprezach sprawdzonych i powszechnie przez środowisko akceptowanych. Juz niedługo imprezy we Wrocławiu,Łodzi, Legnicy... Jeśli na każdą z nich prezes zamierza wystosowywać odrębny komunikat to dalej tkwić bedziemy w marazmie,mało tego -jeszcze go powiększymy. Nie tędy droga panie prezesie, dobrze by było żeby walczył pan fair. Osobiście życze polskiemu karate jak najlepiej, zycze tego karatekom którzy chcą sie rozwijać,chcą czynić to na wielu imprezach i nie chcą mieszać sie w polityke!! Co mnie obchodzi, ze prezes nie lubi ludzi "opozycji"!! A niech sobie nie lubi, ale czemu ja mam przez to miec ograniczoną możliwość startu w zawodach!!! Bezczelne mieszanie ludzi chcących pozostać z boku w polityke! Ciekawi mnie jakie pan prezes zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec tych co pojadą... Szczerze wątpie czy będzie miał do tego prawną podstawę!Temat: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
K. Neugebauer to zawodnik wielkiej klasy i chociaż reprezentuje Polski Związke Karate Tradycyjnego a my z kolei Polski Związek Karate byłoby z naszej strony nikczemne gdybyśmy tego nie przyznali. Nie wiem jak walczono na Pucharze Świata ponieważ na nim nie byłem. Nie wiem kto startował poza Neugebauerem itp. Zdobycie tzw. Pucharu Świata to zdobycie pierwszego miejsca na zawodach w których walczy ograniczona liczba zawodników z jednej federacji wg. określonych przepisów. Tak więc jak wygląda walka zależy m.in. od powyższych czynników. Poza tym nie wiem czy powinieneś sobie żartować z umiejętności tego zawodnika jeżeli z nim nie walczyłeś.
Ja z nim walczyłem na treningach w Łodzi i powiem krótko: znakomitej klasy fighter, szybki, bardzo silny, walczący kombinacjami, o wielkim sercu do walki... Cieszę się, że kiedyś był moim Kolegą.
Niestety obrazowość walki w ITKF-ie jest raczej mała, ale to juz wina przepisów. Dla laików nie rozumiejących tych przepisów poziom walki może się rzeczywiście wydawać kiepski i tylko to usprawiedliwia treść Twojego postu...
Pozdrawiam
danTemat: Sporty Walki Łódź
Czy ktoś z forumowiczów zna albo chodzi do jakiegoś dobrego klubu sportów walki w Łodzi? Najbardziej zależy mi na czymś blisko Andrzejowa/Janowa/Olechowa tych okolic, najbardziej interesują mnie sporty walki związane z parterem - zapasy, wrestling, ale Muay Thai, Boks też chętnie. Obiecałem sobie poprostu że w styczniu 2008 zacznę coś ostro trenować i nie przerwę ( bo miałem już przygody z Karate, Kick-Boxingiem, Kendo). Dzięki z góry.[/u]Temat: style tradycyjne w Krakowie

Burzynski to kontrowersyjna postac, jedno mnie dziwi dlaczego pan Irek po przeniesieniu sie do zrodla KK zaczal tradycyjne karate trenowac, jak sadze u Lalito, ktory mial wowczas 1dana ?
nie rozumiem tego, jakby z Radomia przeniosl sie do Lodzi to bym zrozumial
osu

Tak dość kontrowersyjna. Zreszta przez swoją kontrowersyjność został wykluczony z K-kai. Ale 3 DAN miał i na niejednych zawodach powalczył. Niestety już nie zyje.

Co do Irka, to jego przygoda z karate to historia jego zycia, a forum publiczne to nie miejsce na takie opowieści, szczególnie jesli nie opowiada tego sam zaiteresowany. W każdym razie wszyscy którzy znają go dłużej wiedzą jak to było.Temat: zdarte łapy - pytanie
Dla mnie nie ma znaczenia czy jesteś z Łodzi czy z Koziej Wólki. Sam mam przyjaciół w Łodzi. Nie gadaj, że jesteśmy uprzedzeni do ludzi z poza Wawy, (sam nie mieszkam w Wwie). W temacie powitań zostałeś ciepło przyjęty musisz to przyznać. Ale kwasisz trochę człowieku, a co zrobić, ludzi to śmieszy. Co innego gdybyś miał 12 - 15 lat. Ale.... no sam rozumiesz. Sam święty nie jestem, lecz.... nie wiem jak to ująć, rozwaliłeś mi konstrukcję pytaniem o maści. Przede wszystkim "chwalenie się" urazami po karate świadczy o tym, że nie umiesz ćwiczyć. A już na pewno nie powinieneś psuć tak cudownego przyrządu jak makiwara.
Temat: Strefa Walki Łódź
Tak w ogóle to kibice Widzewa tam ćwiczą ...
Musze przyznać, że chyba to jest najlepszy jak na razie klub BJJ w Łodzi.

Fight Club na Widzewie tez jest okey, ale teraz mają przerwę wakacyjną.

Gracie Barra ćwiczą w jakiejś piwnicy przy Piotrkowskiej, warunki skandaliczne IMHO,
no ale atmosfera okey, tez kibice Widzewa

Berserkerzy wszystko okey, ale ta mata do karate i zbyt małe pomieszczenie ...

Generalnie to muszę przyznać, że jak ktoś chce poćwiczyć, to w każdym z tych klubów znajdzie kompetentnych ludzi i wszędzie jest z kim posparować. Atmosfera w porządku bez zbędnej napinki, co prawda bez tatuażu trochę się wyróżniałem, ale kiedyś trzeba będzie zrobić ten krok i kropnąć "Prawdziwi Łodzianie" na pół plecówTemat: Ninjitsu - pytanie

W stojce wykorzystujemy kopniecia [mae-, mawashi-, ushiro-, hiza-geri, kopniecia 'stopujace' /ale zapomnialam nazwy -.^`/][nie na glowe], ciosy [nie w twarz -.^].
Czy dobrze siedomyslama, że bez ochraniaczy walczycie?


Moze zaznacze, ze w Ninjitsu ciosy sa inaczej wyprowadzane niz np. w Karate i jest dziewiec mozliwosci ulozenia dloni do ciosu [Ken Juroppo], zalezne od tego gdzie uderzamy i co chcemy zrobic przeciwnikowi -.^.

inaczej znaczy jak? W karate teżjest sporo tych możliwości uderzeń(w tej chwili naliczylam 10, ale to pewnie nei wszystko )


ze sekcja Ninjitsu jest akurat w Łodzi

Czy dwa lata temo to nie było ludzi z tej sekcji na MP Jujitsu w Kobyłce?Temat: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Dan napisał:

"Nasze działanie i rozwój nie było i nie jest skierowne przeciwko
komuś lub czemuś. Zorganizowaliśmy się. Wykonujemy wspaniała robotę
w karate, mamy z tego radość i satysfakcję, poziom naszego karate
idzie do góry więc nie martwy sie tym, że komuś to się nie podoba... "

Jeśli mogę coś wtrącić, to koledzy z Łodzi przyjęli to jako cios w samo serce. Zrozumieli, że urosła im dość mocna konkurencja i zgodnie z polską mentalnością zamiast pogratulować kolegom z Wałcza świetnej imprezy zgrzytają zębami. Zamiast zdopingować ich to do jeszcze większego wysiłku wysyłają pisma do "dziadka" i stresując go.
I nie potrzebnie. Bo przecież ma on swój wiek i problemy.
pozdr.Temat: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Wojtas25
http://www.karate.pl/magazyn/komunikaty/index.php?page=282
nie trudno zgadnąć, że niemal wszyscy główni instuktorzy klubowi tam będą MUSIELI się pojawić więc ... ?
Tak na marginesie - skoro nie musisz być w Łodzi w tym samym terminie to może przyjedziesz do nas poćwiczyć ze słynnymi instruktorami należacymi do ITKF-u ?
Zapraszam - może się czegoś nauczysz...
Pozdrawiam
danTemat: Gdzie naprawde byl Drewniak
Nie będą cię "Gościu" cytował TWOJE "BZDURY" bo o to tobie chodzi.
Nie muszę też pokazywać innym strony internetowe historii powstania karate w Polsce, bo wszyscy znają to i nie wypisują takich bzdur jak wyżej.
Byli inni wcześniej prekursorami karate w Polsce w tym i KYOKUSHINKAI niż wspomniany Andrzej Drewniak.
On był tylko jednym z nich i to znacznie później.
A NIEKTÓRZY Z TYCH CO WYMIENIŁEŚ między innymi, WŁAŚNIE MARUCHA I MURAT byli członkami założycielemi PZK pod wodzą redaktora gazety SPORTOWIEC- Janusza Świerczyńskiego, który został pierwszym prezesem PZK
O wielu innych zapomniałeś niezguło.O tych z Poznania, Warszawy, Szczecina, Gdańska, Gdyni, Łodzi.
O braciach Brudny zapomniałeś -oni byli przed drewniakiem!!!!!!

Przed drewniakiem - KYOKUSHINKAI ćwiczyła na Śląsku (KATOWICE) grupa prowadzona przez ROMANA SACHERA ( 1DAN), którego drewniak wyrolował i nie zaprosił na pierwsze spotkania w 1974 r z Loekiem Holandrem. Bo to byłby KONKURENT.I jeszcze na tych pierwszych treningach mógłby nakopać twojemu idolowi.
Pewnie dziś to on ROMAN SACHER byłby wodzem KYOKUSHIN.
TO ZDARZENIE TO BYŁ PIERWSZY PRZEKRĘT W KYOKUSHIN!!!
Jak ktoś raz zrobi swiństwo to potem....................................
Najgorsi to są jednak wazeliniarze, za wszelką cenę chcą uzyskać wyższy stopień.Jak zajdą zmiany w PZK tych stopni nikt później nie uzna!!!!!
WERYFIKACJATemat: Profesjonalna sekcja Thai Kick Boxing Łódź, Zapraszamy!!!
Witam, też Cię pozdrawiam Przemku. Czasem mam wrażenie, że na forum wypowiadają się w 85% dzieciaki 14-15 lat, ale cóż, forum jest dla wszystkich. Co do naszego klubu, to jesteśmy zrzeszeni przede wszystkim w Polskiej Federacji Shidokan Karate, czego konsekwencjąjest to, że możemy swobodnie startować w zawodach różnych związków i federacji. Np. w niedzielę nasi zawonicy biorą udział w Lidze Muay-Thai w Warszawie, kilkakrotnie walczyliśmy w zawodach organizowanych przez PZKB, sam miałem niewątpliwy honor walczyć na gali we Wrocławiu z R.Petertilem w 2005r. Mój szef M.R. przewodniczy komisji Muay-Thai w PZKB, więc co do profesjonalizmu naszego klubu wątpliwości rozwiałem. Oczywiście moim największym osiągnięciem trenerskim był występ pierwszej Polki nagali Bushido MMA, Madzi Jareckiej, na Łotwie w 2005r. Oczywiście, w Łodzi jest jeszcze parę dobrych klubów thaja, ale w tym poście Matysshido chciał zareklamować nasz klub a nie wejść w przepychanki słowne z Sirocco. Osobiście się znamy z szefem tego klubu i dażymy dużym szacunkiem, zawodnicy nasi parokrotnie mieli okazję skrzyżować rękawice i też mają do siebie wielki szacunek. Czasem wygrywali moi, czasem nie, to po prostu taki sport i tylko cieszyć się można że Przemek i ja potrafimy się dogadywać. Nieczęsto tak się sprawy mają w polskim światku sztuk walki. Pozdrawiam, OSU!Temat: Gala sztuk walki / 04.12.2005 Łódź
do Janusz----> prymityw z ciebie niesłychany. nie spinaj się tak bo ci żyłka pęknie albo cukier skoczy. weź sobie relanium, albo walnij się w ten durny chamski łeb bo bluzgi to sobie uskuteczniaj ale nie na forum. a jak masz jakieś wątpliwości co do poziomu dziewczyn z OL i innych zawodniczek MT (powtarzam MT a nie jakiś cudów z PZKB tudzież innych organizacji) to wpadnij do Kalisza 20.01 i zobaczysz nie na "suchy pysk" co sobą reprezentują. a czemu ich nie było w Łodzi? a czemu nie było żadnego klubu MT? jeśli choć trochę myślisz (w co wątpię) to sam sobie odpowiesz na to pytanie.

nie pozdrawiam

ps. OGŁOSZENIE: spoko organizuje walkę o mistrzostwo wszechgalaktyk w MT na zasadach jedynej uznawanej na świecie i znanej niebywale organizacji ASMTWSKBJBKJJSFHKVSPŁKwJ
(All Style MuaiThai WU-SHU Kick Boxing Judo Box Karate Jiu Jiutsu Street Fight Hooligan Krav Maga Sztachetą Przez Łeb Kopa w Jaja)
zgłoszenia na forum. ilość miejsc ograniczona. w przypadku dużego zainteresowania, walczących wyłoni się w drodze losowania.
more info: ask spokoTemat: Znany trener ze Szczecina zatrzymany...
Zawsze znajdą się popaprańcy, w każdym środowisku. Ale temat trenera karate molestującego dzieci jest dla mediów szczególnie pociągający, już widzę TVN w akcji. Jest to o tyle zrozumiałe, że karate niesie za sobą szczególną estymę, szczególny sposób zachowania, a to, że ktoś z tego środowiska się okazał pedofilem od razu stanie się dobrą pożywką medialną. Z resztą w ciągu ostatniego roku mamy dość dużo atrakcji związanych z mediami, prawda? Że4 wspomnę o wypadku w moim mieście Łodzi, czy mordercę ze Śląska. Trafia człowieka szlag, ale nie dajmy się zaszczuć, przecież większość z nas to normalni, odpowiedzialni ludzie. Pozdrawiam.Temat: Sztuki walki w szkolach?

...uniwersytet ...w Łodzi ...

Minowicie w szerokiej ofercie zajeć WF [joga, silownia, fitness itd], sa także sporty walki.

nie sadze aby Lodz byla jedynym miastem... chocby na UW jest karate, judo, chyba jj, aikido, nie wiem czy nie capoeira...
na PW jest chyba kickboxing...

a tak poza tym te osoby co maja zalozmy X-18lat tez sie zapisuja do sekcji bo chca.. i nie sa przymuszane (pomijam przypadki kiedy ojciec chce robic "mezczyzne" z syna ) temat jest chyba bardziej a propos tego zeby w szkole jako WF byly SW.
wydaje mi sie to raczej nie mozliwe do zrealizowania.. chyba ze jako rodzaj SKS.
pzdrTemat: Karate a stan zdrowia.
Racja, racja z tą poradnia sportowo- rehabilitacyjna. A przynajmniej idź do jakiegoś uznanego ortopedy, który będzie wiedział co ijak. Sam miałem taki niestety przypadek, że po zawodach poszedł mi bark, pojechałem na pogotowie, a tam doktor, który na pieczątce "chirurg-ortopeda, specjalista medycyny sportowej" zrobił mi zdjęcie RTG. Jak się okazało po 1,5 miesiąca( oczywiście bark bolał przez ten czas), uznany w Łodzi doktor (za wizytę 80zł), stwierdził, że zdjęcie było wykonane ze złej strony i nie dawało w żaden sposób obrazu kontuzji. Po serii badań USG, rehabilitacji, laserów itp, itd. zacząłem odczuwać poprawę i po kolejnych 2 miesiącach bark wyleczyłem. Ile jednak przez konowała czasu bark mnie bolał, a ile kasy zmarnowałem, szkoda gadać. Co do bólów kręgosłupa, to oprócz karate powinieneś spróbować trochę bjj lub innej "kulanki". Takie ćwiczenia doskonale wpływają na elastyczność kręgosłupa. No i dodatkowo trochę siłowni, ale pod okiem wykwalifikowanego instruktora.
Życzę powrotu do zdrowia.Temat: Harasuto Cup 2008
W dniach 1-2.03.2008 w Łodzi odbył się IV PUCHAR EUROPY HARASUTO w KARATE WKF.

W zawodach wzięło udział 40 klubów z Polski, Czech, Anglii, Słowacji, Belgii, Rosji, Ukrainy.Nasze klub reprezentowało tylko, 8 zawodników. którzy wywalczyli 6 medali:
1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe

W konkurencjach indywidualnych

Złote medale:

Piotr Szumiło senior kumite -80kg Bodaikan Szczecin

Srebrny medal

Szymon Grzywacz senior kumite -65kg Bodaikan Szczecin

Brązowe medale:

Dariusz Panasiuk senior kumite OPEN Bodaikan Szczecin
Oliwia Popielarz senior kata Bodaikan Szczecin
Marcin Antol kata seniorów Bodaikan Szczecin
Sebastian Gruszecki kata seniorów Bodaikan Szczecin

W konkurencjach drużynowych

III miejsce Bodaikan Szczecin w kumite Seniorów

Nasz klub wypadł najlepiej z klubów reprezentujących nasze województwo.
A medal w drużynie został wywalczony w starciu z wieloma dobrymi . Kategoria kumite Seniorów była bardzo mocno obsadzona.

GRATULACJE!Temat: Brąz dla Łomżyniaka
Dominik Seroka kapitan drużyny i zawodnik klubu Dragon Łomża wraz z 3 innymi kolegami z reprezentacji Polski zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal w kumite drużynowym. Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan odbyły się w zeszły weekend w Łodzi i wzięło w nich udział ok 2000 zawodników z 60 państw.

W kata indywidualnym Dominik zajął 5 miejsce w jednej z najsilniej obsadzonych konkurencji Mistrzostw Świata. Trenerami Seroka są Grzegorzem Fafiszewskim, Zbigniewem Urbańskim i Piotrem Stachelkiem.Temat: Wiatmy
No cóż... W czerwcu skończę 16 latów.
Prawdziwie mam na imię Marta, i bardzo swojego imienia nie lubię.
Wszyscy mówią do mnie "kakashi" i baaardzo dobrze.
Miszkam w Łodzi
Marzę o tym, żeby być mangaką i cały czas (od kąd skończyłam 10 lat) ćwiczę sztukę rysunku
Od 10 lat trenuję karate, w domu mam kilka katan różnych rodzajów i wielkości. Całkiem nieźle nimi władam.
Posiadam w domu młodszą siostrę i starszego brata, oraz od czasu do czasu brata młodszego ciotecznego (Kakashi9300)
Oprócz tego mam 4 koty, węża zbożowego i psa. (Wyjaśniam że mam naprawdę duży dom)
Całkiem spora menażeria ;D
Oczywiście witam wszystkich !
Temat: chce isc do jakiejs jednostki specjalnej

Tym razem proponuje za p. Andrzejem Mleczko "... usiasc sobie cichutko w
kaciku i poczekac az ci przejdzie". Tak po za tym jak nie trenujesz
sportow walki (boks, karate, judo itp) jestes wysoki i szczuply (watly
??!) nie potrafisz przebiec 3 km z plecakiem okolo 10 kg ponizej 12
minut to sie nie nadajesz. Bardzo prosta definicja. Poza tym jak nie
umiesz plywac to rowniez nie masz za bardzo czego szukac w spec pulku.
Faktem rowniez jest ze po zawodowce nie dostaniesz sie ani do policji
(brygady antyterrorystyczne) ani do SCh. Niestety trzeba miec
przynajmniej mature. Jesli jestes wysoki to moze nie wezma cie do
czolgow i lodzi podwodnych. Jak na WKU powiesz ze chcesz koniecznie isc
do wojska to zgodnie z sugestiami kolegow dostanie kat.D i kopa do domu.
Browar
P.S. Juz nie pisz wiecej ze chcesz do MON-u bo ktos z listy cie
zlinczuje (to nie jest zart.

Temat: Przedstawmy sie - klubowi instruktorzy
Zasadnicza ścieżka która ja znam jest taka:

Krzysztof Gajewski był uczniem Chiyomaro Shimody, przynajmniej zetknął się z nim
ale nie pamiętam przez jak długi okres.
Shimoda był studentem japońskim (3 dan) który studiował w Łodzi i na jakiś czas zawitał do Gdańska. Od niego wywodzą działalność kluby łódzkie.
Słyszałem że niedawno był zaproszony przez Polski Związek Karate Tradycyjnego i trochę był zdziwiony rolą jaką odegrał.

Po jego wyjeździe radzono sobie samemu. Kontakty z różnymi instruktorami.Temat: Wasze osiagniecia w sporcie
to ja się pochwale

rok 1999 brązowy medal w kumite na mistrzostwach polski WKF ( world karate federation ) w kategorii kadetów do 60 kg ( przy okazji pozdrawiam Cybula )

rok 2001 Licealiada finał wojewódzki srebro w sztafecie 10x50m w pływaniu

rok 2002 Liga lekkoatletyczna finał województwa 1 miejsce na 100 m

rok 2005 i 2007 złoto w sztafecie 4x100m na akademickich mistrzostwach polski w kategorii politechnik

tegoroczny otwarty mistrz łodzi na 100m.. są lepsi ale nie przyjechali

obecnie posiadam I klasę sportową na 100m - 10:86 i II na 200m - 21:96

tadam oto ja ;PTemat: Dokument z ministerstwa

Kochani, mamy przeciek z Ministerstwa Sportu, ze wyjsnienia Zarzadu PZK zostaly przyjete i zaakceptowane. Mamy tez dokument dotyczacy prawdomownosci Zarzadu PZK podpisany przez sekretarza stanu Jerzego Ciszewskiego. Gratulujemy prezesowi Waclawowi Antoniakowi i zyczymy Mu dalszych owocnych dzialan w karate sportowym jak i tym, ktore tysiace ludzi trenuje dla rekreacji.

Jeszcze raz gratulujemy. Pozdrawiamy autorow karateinfo - karatecy z miasta Łodzi

Szczawiński spójrz w lustro i zastanów się czy starczy ci tej kasy na operację plastyczną?
Służyłes kiedys kwiecińskiemu ,a teraz sprzedajesz się ? Pinokio ? Rada dziennikarska się toba niebawem zajmie!Temat: Serial "Skorumpowani"
FEDERACJA KSW użyczyła kilkunastu ujęć z gali KSW oraz hymn FEDERACJI do czołówki nowego serialu, który Jacek Samojłowicz oraz FILM MEDIA wyprodukowała na rynek Polski. Serial "Skorumpowani" będziemy mogli już niebawem oglądać w kinach oraz na antenie Polsatu.

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Z Rosji przez Polskę do Anglii odbywa się przerzut narkotyków. W niewielkiej miejscowości pod Łodzi dochodzi do przechwycenia towaru przez byłego oficera KGB. Ludzie gangstera mordują tymczasem syna szanowanego biznesmena, mecenasa sportu, Burzyńskiego. Siostra zabitego postanawia na własną rękę odszukać zabójców brata. Burzyński prosi o pomoc oficera CBŚ oraz dwóch sponsorowanych przez siebie mistrzów świata w karate

reżyseria: Jarosław Żamojda
scenariusz: Krzysztof Węglarz, Jacek Samojłowicz
obsada: Artur Łodyga, Olga Bołądź Więcej >>
szczegóły: sensacyjny, Polska, 2008, 95 min
premiera, dystrybutor: kino (Polska): 18.04.2008, Forum Film

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=29822

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

ciekawe co to za film bedzie :DTemat: K-1 GP POLSKA dziś w Eurosport
Dnia 23 maja 2009r. (sobota), na Hali Sportowej w Łodzi ul. ks. Skorupki 21 o godz. 18.00 odbędzie się międzynarodowa gala K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND – EUROPE GP FINAL, podczas którego miłośnicy sztuk walki będą mieli okazję ujrzeć w ringu renomowanych polskich i zagranicznych zawodników.
Najlepsi zawodnicy K-1 wagi ciężkiej zmierzą się w światowym Grand Prix, którego zwycięzca weźmie udział w organizowanej przez japońską organizację K-1 gali K-1 World GP Final 16, która odbędzie się 26 września w Seulu.

K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND – EUROPE GP - to pierwszy oficjalny międzynarodowy turniej z cyklu K-1 GP (w kategorii ciężkiej) w Polsce, podczas którego zmierzy się ośmiu najbardziej utytułowanych zawodników europejskich. Każdy z nich jest posiadaczem najwyższych światowych tytułów w kickboxingu, Muay Thai czy karate. Niestety, w trakcie wieczoru, tylko jeden z nich wywalczy sobie prawo do udziału w finałowej eliminacji K-1 World GP Final 16 – japońskiej gali, która ostatecznie wyłoni najlepszą światową ósemkę najlepszych zawodników, którzy walczyć będą o tytuł MISTRZA ŚWIATA K-1 2009.

k1fights.plTemat: agresja
nie tylko Ciebie "boli" moja osoba i moje posty. Pinokio od dawna próbuje mnie zlokalizować - podejrzewał o to nawet Piotra B. z Wrocławia. Ale trafił kulą w płot. Szczawiński - niedorzecznik - również, a siedział na wyciągnięcie reki w Łodzi. Skoro uważasz, że trzeba zerwać z anonimowością czekam na pierwszy krok z Twojej strony. Takich doświadczonych na forum było już kilku, a w momencie "gry w jasno" wymiękli. Chce dodać, że i pod moim nickiem próbowano funkcjonować, a najlepiej zrobił to Szczawiński na swoim organie ( przepraszam: forum ) w poscie, który miał wkurzyć kolegów z KK.
Jaki zamiar Tobie przyświeca i Twojej kamaryli jest jasne: ustalić ludzi ze środowiska, żeby Twoi faworyci mogli ich dyskredytować, opluwać i fabrykować fałszywe informacje. Jakie to czyste, jak koresponduje z filozofią karate?! Wstydź sięTemat: My name is... Czyli powiedz coś o sobie ^^
No to ja młoda jestem Mam 13 lat, mieszkam w Łodzi. Interesuję się nurkowaniem, fantastyką, jazdą na snowboardzie, karate itd. Lubię czytać książki oraz pisać opowiadania, scenariusze i książki. Z ,,Wampiratami" spotkałam się pierwszy raz jakieś dwa lata temu. Jestem zwariowana, szalona i lubię marzyć tak, że zapominam o wszystkim, co się wokół mnie dzieje.Temat: Dokument z ministerstwa
Kochani, mamy przeciek z Ministerstwa Sportu, ze wyjsnienia Zarzadu PZK zostaly przyjete i zaakceptowane. Mamy tez dokument dotyczacy prawdomownosci Zarzadu PZK podpisany przez sekretarza stanu Jerzego Ciszewskiego. Gratulujemy prezesowi Waclawowi Antoniakowi i zyczymy Mu dalszych owocnych dzialan w karate sportowym jak i tym, ktore tysiace ludzi trenuje dla rekreacji.

Jeszcze raz gratulujemy. Pozdrawiamy autorow karateinfo - karatecy z miasta ŁodziTemat: Propozycja unicestwienia
Jestem oszolomiony niektorymi madrosciami i analizami. Szczegolnie kibica 2 i Goscia. Coz to za tegie umysly! Chyle czolo przed wami, panowie. Proponuje tez, zeby unicestwic tego szatana wcielonego Antoniaka i Drewniaka. Innej rady nie widze. Trzeba wyrwac chwasty. Niechaj archaniol Marucha trzepnie ich mieczem. Bedzie spokoj. Zrobmy dzihad przeciw malwersantom z zarzadu. Po co tu ujadac miedzy soba, skoro ci ludzie - jak to piszecie - nie maja honoru i klamia ciagle i mieszaja, by prawda do glosu dostac sie nie mogla. O wielcy i czysci! Bylem dotad slepy, bladzilem, lecz wyscie mi oczy otworzyli na prawde, bo prawda ta jest tylko w was!!! Wy jestescie prawda! Wy nie patrzycie na kase tak jak malwersancie. Wasze intencje sa nieskalane jak placz dziecka z pielucha miedzy nogami. Wyrwac chwasty!!! Niech zapanuja wasze konkrety, od ktorych tutaj az sie roi. Niech potege przejmie wasza logika, ktora tutaj zachlannie czytam.

Proponuje najac R. Murata. On zna swietne karate o nazwie tsunami i ma juz 10. dan, wiec latwo Drewniaka i Antoniaka pokona, bo oni maja tylko siedem belek na paskach. Skoro macie kontakt z R. Muratem to naslijcie go na ten szatanski zarzad. Niech diabelskie nasienie ukorzy sie wreszcie przed wasza madroscia!!! O niebiosa, blogoslawcie naszych reformatorow, ktorzy daza do prawdy!!! Niech nam panuja po wsze czasy.

Zalosc w mym sercu sie odzywa. Gdybym w Łodzi mogl dotknac chociaz krawata pana Maruchy, bylbym juz teraz uzdrowiony i znal prawde, ktora w nim jest, podobnie jak w kibicu 2 i w Gosciu.Temat: [11.06] G-punkt.pl LIFTING Party @ mleczarnia / wro
Miejsce: Mleczarnia, Włodkowica 5, Wrocław
Czas: 11.06.2008, godz. 19:00
Wstęp: 15zł/10zł

http://gpkt.wordpress.com/2008/06/01/525/

Program:

19.00 Pokaz młodej polskiej animacji z PWSFTviT w Łodzi, UDK w Berlinie oraz studia SE-MA-FOR, organizowany przez MovieWro

20.30 Koncert premierowy KARATE JAZZ składu tworzonego przez muzyków najgorętszych młodych zespołów jazzowych: Tomasz Matusiak (ex Matplaneta), Adam Pindur (ex-Robotobibok), Piotr Łyszkiewicz (Ziemia Planeta Ludzi), Paweł Urowski (ex Contemporary Noise Quintet, Extasy Project) zrealizowany przez współtwórcę cyklu Żywe Kultury Muzyczne

22.30 Afterparty z Półpasiec Ensemble, rezydentów Cafe Kamfora oraz Chillout Club, jeden z modniejszych wrocławskich kolektywów DJ-skich. (mixtape można pobrać na stronie www.myspace.com/polpasiec)

[/img]Temat: agresja

Tak się składa, że w programie TVN "UWAGA" zaprezentowany materiał w dużej części to materiał z dużą bo dwuletnią brodą. Lwia jego część pochodzi z okresu gorącej obrony pedofila przez członków zarządu PZK.
Do Łodzi przyjechała wtedy ekipa TVN, która nakręciła co chciała - stąd takie laurki pod adresem pedofila. Jednak ważniejsze zadanie jakie mieli do wykonania to wyciągnięcie od opozycji stosownych informacji (w tym dostępu do świadków)
Zadanie było zlecone przez pośrednio przez towarzysza Andrzeja z Krakowa.
Oczywiście w elokwentnej wypowiedzi jak padalec wije się pan Wiesław z nieodłączną spiskową terią dziejów. Gotów pociąć się by przypadkiem ktoś inny nie wyprzedził go w zajęciu uprzywilejowanej pozycji.
Informacja o gorliwej pracy komisji dyscyplinarnej to kompletna bzdura.


Powiedzmy sobie szczerze, czy instruktor (rekreacji) karate,który bodaj nie ukończył nawet szkoły piekarniczej, pozostawił za sobą pasmo dziecięcych tragedii i nieszczęść, ma prawo do kredytu w postaci tytułu wychowawcy wielu mistrzów. Kto dopuszcza do tak bzdurnych informacji o człowieku, za którym ciągnie się peleton ścigających się zaległości płatniczych i nadużyć wszelkiej postaci.
Tak panowie WG i WA dalej promujcie pedofilię.Tak trzymać.Temat: Adam Goncerz sukcesy, błędy i wypaczenia
Podziwiam górnolotność określeń shihana Andrzeja. Ale co tu odnawiać, jaki renesans, sytuacja bardziej przypomina reanimację. A obaj szefowie próbują pacjenta dobić rzucając pomówienia i pracując "u podstaw" aby usadzić niepokornych ( tylko pavulonu tu jeszcze brakuje - i to żaden przytyk do Łodzi, a wskazanie na "troskliwość" mecenasów polskiego karate ).
P.S. Odwoływanie się do wartości moralno-etycznych w zestawieniu z praktycznymi działaniami obu panów komentarza nie wymaga.Temat: Zawał Drewniaka
Drogi internauto z naszej kochanej Łodzi;

- nie uszczęśliwiam na siłę innych osób swoją obecnością,
- banner, kóry wcześniej był na stronie startowej został zdjęty bo ma tam zaistnieć logotyp TVP1 ( MS), który jak wiesz został kupiony przez moją firmę VICTORY. Zostanie on udostępniony (podobnie jak Forum na KARATEINFO)
wszystkim chętnym. Nieodpłatnie będą kręcone filmy reklamowe o klubach karate ich trenerach i prezesach. Emisje rozpoczynamy już w styczniu. O kolejności realizacji materiału decyduje kolejność zgłoszeń. Proszę nie marnuj czasu i czym prędzej prześlij na dane i siadaj do pisania scenariusza.Temat: Sporty
Gram w koszykówkę, pływam. Od niedawna z kolegami jeździmy co tydzień na treningi Le Parkour. To nie jest takie trudne, jak wygląda. Niewiele narazie umiem, ale wystarczająco, żeby zaimponować
A w telewizji lubię oglądać K1, jakiś meczyk piłki nożnej i czasem oglądam z bratem meczyki piłki ręcznej(mój brat jest wielkim fanem piłki ręcznej)

Zainteresowanym Le Parkour: 23 kwietnia w Łodzi odbędą się pokazy. Zapewne tam będę(jako kibic oczywiście )

[EDIT] Co to jest Karate Oyama i czym się różni od innych styles?[EDIT]Temat: Święto młodości
Cytat: Sprawy się mają tak: W dniu 3 czerwca tj. środa Zespół Szkół Zawodowych
nr 1 w Zduńskiej Woli organizuje na boisku szkolnym festyn pod hasłem
"Święto Młodości" w którym odbędą się pokazy różnych grup od pokazu
tańca brek dance, karate, pokaz mody wybór miss, itp. Wcześniej
natomiast ulicami miasta przejdzie parada młodości. Na festyn
chcielibyśmy zaprosić i bractwo rycerskie by młodzieży przybliżyć
historię. (może pojedynek tu inwencja jest dowolna a czas to ok. 10 - 30
min.) nr gg do Pomścibora (który nie przebywa obecnie za kompem) i
namiary na bractwo uzyskałem od pani dyr. Anny Rychlewskiej z Domu
kultury Lokator ze Zd-Woli. Przyznam się że nie wiedząc o istnieniu
waszego bractwa i grupy Zduńskowolskiej kontaktowałem się już
telefonicznie w tej sprawie z p. Wojtkiem Jakubowskim z Uniejowa,
Łęczycy czy też Łodzi, jeszcze nie potwierdził mi udziału a to wiąże się
z kosztami choćby transportu bo to ok. 50km w jedną stronę. Proszę o
informacje czy bylibyście zainteresowani to zorganizować, I
najważniejsze mamy kłopoty finansowe proszę rozważyć formę "gratis"
będzie to super promocja bractwa wśród młodzieży.
mój nr tel. 600298384 i gg 10758611
pozdrawiam.

I my jesteśmy tam zaproszeni, chociaż co by się rozbić i posiedzieć, każda inna nasza inicjatywa będzie bardzo mile widziana. od 10 do 18 bodajże ma się dziać.
Kto jest chętny? Poinformowałem już mniej więcej rycerzy radkowych, we wtorek od 18:30 wpadamy do nich na trening do hufca i potem ok 20 przyjdzie organizator festynu i możemy z nim ustalić co i jak.
Jak wy to widzicie?Temat: hellou. ;D
Mam na imię Karina, mam 13 lat, po wakacjach idę do wymarzonego gimnazjum :). Mam chłopaka ,15-latek ^^ . Mieszkam w Łodzi. Tańczę (pomieszany:flow, hip-hop, popping-locking, street dance, nowoczesny), ćwiczę gimnastykę i karate. I co by to na początek wiedzieć ? Pytajcie w danym temacie jak chcecie, lub tu ! :)Temat: Prawidłowe zenkutsu
Ale im bardziej do przodu jej palce tym lepiej To błąd jest

Trudno zrobic, ale czemu blad? Bardziej efektywnie wykorzystujesz staw skokowy majac palce do przodu niz stopa bokiem. Patrz takze: jak startuja sprinterzy z blokow.

3. W tradycyjnym karate noga tylna w miare mozliwosci prosta nawet przy otwieraniu bioder. To też błąd
U mnie w Lodzi sie tak nie robi (ze noga tylna musi caly czas prosta byc). Ale teraz cwicze u tradycyjnych i zapewniam Cie, ze nie 1 a 3 instruktorow (kazdy z 5 danem) tak kaze mi robic. A pytajacy (spawacz) jest tradycyjny z tego co pamietam, wiec odpowiadam zgodnie z Jego stylem. Na co dzien duuzo inaczej mam tylna noge...

Udo prostopadle do ziemi?!?! To niemozliwe (przynajmniej bez oderwania piety). To akurat możliwe No niech bedzie ze mozliwe, ale w duzo za krotkiej pozycji (nie nazwiesz tego zenkutsu).

Dobrze, ze piszesz, ze chodzi o kata, bo na dluzsza mete to nie jest za wygodna pozycja. To pozycja szkoleniowa, do walki przejdziesz na inna. I to jest błąd. Do walki i kata powinno być tak samo. Jasne, koniecznie tez cofaj reke przed do hikite przed kazda technika. Garda? Zabronione!Temat: Różnice między Kickboxingiem a Muathai
Kickfan tajowie wysokie kopnięcia kopią golenia. TKD to nie jest organizacja, która organizowała zawody w Łodzi wtedy gdy wydażyl się ten wypadek. TKD to jest jeden z wiodących styli koreańskich specjalizujący się w kopnięciach. Oni kopnięcia niskie też kopią stopą podobnie jak w karate. Podobnie jest z kolanami i łokciami. Występują we wszystkich SW. W MT być może są bardziej niż gdzieś indziej uwypuklone. Tylko tyle, bez rzadnych podtekstów.
Czy tradycja według Ciebie to rzecz zła? Według mnie nie. Tradycja to jest to czym poszczególne style się różnią od siebie. Na zawodach sportowych wszystko jest podobne do siebie bo takie są w wiekszości przepisy. Tradycja właśnie nas odróżnia. I nie odróżniamy się na siłę. Ja nie musze się dowartościować robiąc wai kru, poprostu jest to jeden z elementów tradycji MT. Robie go ponieważ doceniam to. Jeżeli nie będziemy propagowali tradycji to za kilka lat wszystkie sztuki walk bedą podobne do siebie, bo zostana sprowadzone do prostych uderzeń, kilku kopnięć. Bedzie to juz tylko sport a nie sztuka walki.
Dla mnie nie ma znaczenia czy bedzie jeden czy kilka organizacji ogólnopolskich mających w swojej nazwie MT. I dobrze ze tak bedzie. Niech ta sztuka walki się rozwija. Niech sa organizowane zawody, niech przyjeżdząją tacy ludzie jak pułkownik. Chwała PZKB za to ze zorganizował te semianarium. Moi chłopcy pojechali i byli bardzo zadowoleni. Prosze o nastepne.

PozdrawiamTemat: marcin954, Don Zen ,pare pytan
Witam szanownych panów.
Zauważyłem że mocno udzielacie się na forum miecza.
Wnioskuje że znacie sie na rzeczy a zatem trenujecie juz kilka lat.
Czy moge wiedziec, co i ile trenujecie.
Chetnie odwiedzie wasze kluby w celu poglebienia swojej wiedzy,
i nauczenia sie czegos nowego.
U jakich mistrzów trenujecie ?
Czy wasze kluby maja stryny w intrenecie?, jeżeli nie to
gdzie i w jakich godzinach macie treningi ?

Iaido w Mushinkan Iaido Dojo Szczecin, samo iaido trenuję dośc krótko, raptem od 1999 r., ale intensywnie , w 1999 r.,powstała sekcja iaido i kendo w Szczecinie. Dodatkowo jeszcze teenowałem i czasami jeszcze trenuję tradycyjne jiu-jitsu (6 lat), kendo (2 lata), karate (1 rok) i aikido (trochę). Teraz mam pierwsze kyu w iaido.

Info masz tutaj www.mushinkan.net jak chce ci się z Wawy jechać to proszę. Moim nauczycielem, oprócz prowadzącego treningi Daniela Demkiewicza, jest Krzysztof Górnicki w Opola (4 dan iaido) - jak się uda to będzie w styczniu w Szczecinie, wtedy przyjedź oraz Vim van Mourik, Hubert Schmitz, hakou Sagawa - ucze sie od każdego kto ma cos ciekawego do powiedzenia. Treeningi są w poniedziałki i czwartki na 21 : 00. na poczatku jak zaczynaliśmy przygodę z mieczem to przyjeżdżali do nas nauczyciele z Łodzi (Andrzej Kustosz) i Poznania (Jarosław Wolny) - to były czasy, leciało się na trening, a każdo zapamiętane kata (gdzie ręką gdzie noga) było uznawane za takie co się umie !!! Jeszcze jak dzis pamietam te gadki, "znam cztery kata", he !Temat: Shidokan
Uwazam, ze nawyki z kyokushinkai nie beda przeszkadzaly w shidokanie. Formula walki bare knuckle z shidokanu to rozwinieta m.in. o mozliwosc chwytania za kimono, rzuty, obalenia i walke w parterze forma knockdownu z kyokushinu. (...)

Bare knuckle w shidokan, to sama stójka, bez wycięć, rzutów.

Nie moge sie z tym zgodzic. I Ty chyba tez. W dniu 18.03.2005 r. widzialem walki Krzysztofa Brzostowskiego i Grzegorza Chalubinskiego (4x2 minuty bare knuckle i 2 x 2 minuty thai boxing) oraz Magdaleny Jareckiej i Magdaleny Kundzicz (4 x 2 minuty bare knuckle). W rundach ktore odbywaly sie w formule bare knuckle bylo duzo chwytania za karatege, rzutow, dzwigni oraz innych technik zapasniczych. Wielokrotnie walka byla prowadzona w parterze. Sensei Chalubinskiego i sempai Jarecka na pewno znasz jezeli jestes z Lodzi i nie musze Ci ich przedstawiac. Krzysztof Brzostowski to finalista pucharu swiata w karate shidokan a Magdalena Kundzicz to zdobywczyni pucharu swiata z 2005 roku. Raczej nie podejrzewam aby zawodnicy tej klasy lamali przepisy sportowe i stosowali w walce techniki zabronione przepisami.

Pozdrawiam Kwiat.Temat: Enter the Dragon - ciekawostki
Nie wiem co jeszcze wam napisać - kurmna jak zaraz się wkurze i wezme książki do ręki to szybko sie nie skończy
- Gość grający Parsonsa (ten co dostał nauczkę od Bruce'a na łodzi) naprawdę o mało się nie utopił w tej tonącej łódce. Nazywa się Peter Archer i był mistrzem zawodów karate w Australii. Ale już ktoś z was o tym pisał.
- Panie z tatuażami na twarzach były na prawdę prostytutkami ale najśmieszniejsze jest to, że dostawały więcej kasy od ekipy filmowej za nie wykonywanie swojej pracy niż gdyby miały ją wykonywać )
- Bruce starannie schoreografował wszystkie walki w filmie. Nawet tą ze swoją filmową siostrą - Angelą Mao (wtedy gwiazdka filmów kung fu nazywana Lady Kung Fu!). Fakt jednak jest taki, że znaczną moim zdaniem robotę zrobił przy "Way of the Dragon". Miał też lepszych ludzi.
- Gość grający Braithwait'a (dziadek z wywiadu na początku filmu) zmarł wkrótce po nakręceniu tego filmu (tak jak z resztą sam Lee) (Temat: Sklep
Witam, chciałbym zaprosic wszystkich do sklepu ze strojami i akcesoriami do sztuk walki. Sklep mieści się w Łodzi, przy ulicy Wodnej 17. Czynny od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 8 do 17, a w Soboty od 8 do 13. W asortymencie posiadamy kimona do karate, judo ju-jitsu, ochraniacze, tarcze i łapy, rushguardy oraz ubrania Manto i Moro.

Wszystkich serdecznie zapraszamTemat: Plusy i minusy Krav Magi
witajcie,

ja musze na początku zauwazyc, ze nie jestem żadnym expertem, nie cwiczę w tej chwili i swoje doświadczenia opieram na 3-mcach teningu (tyle, że nie z poz zero, a jakby ciut wyzej...) i swoich nieprzyjemnych doznaniach ulicznych...

(przestałem trenować KM ->brak czasu i kasy ->1 rok studiów i sie nie wyrabiam, nie mam tez czasu, by zarobić kasę )

na treningi uczęszczałem do sekcji p. Toneva w Łodzi - uważam, ze przy jej podejściu i regularnym chodzeniu można w ciągu roku zdobyć umiejętności pozwalające na realna obronę (sic! nie zaś walkę..) na ulicy, i to nawet przed bandytą z nożem...

dla mnie plusem jest oswojenie się w przeciwnikiem, który uderzy na treningu - pani trener strasznie opieprza za "przepraszanie i mizianie się" ze sparing partnerem po tym, jak ci wejdzie coś np na oko
w podstawówce trenowałem karate tradycyjne i tam czegos takiego ani widu...

minusem, jaki dostrzegam jest założenie, że rozwiazuje się konflikt szybko, sprawne i się ucieka... moje doświadczenia ostatniego czasu wskazują, że czasem nie ma gdzie uciec i wtedy jest kicha...

podejrzewam, że gdybym dłużej trenował poznałbym jakies techniki kończące, ale z drugiej strony - od poczatku były elementy trudnej walki z kilkoma, "dość brutalnych" wyjść z duszeń i obchwytów... to czemu nie mogło byc elementów kończących ??

znajomy trenujacy aiki - jitsu twierdzi, że u nich elementy zakończeń walki pojawiły sie jusz po dwóch miesiącach treningów - a to przecież sztuka, a nie system "realny"...

ahh i kravka nie uczy imho WALCZYĆ, ale OBRONIĆ SIĘ i spier....ć jak najszybciej...

pozdrawiam serdecznie
ptysiuTemat: ATARI !!!

Gry:
1. Boulder Dash


w/g mnie exequo z Preliminary Monty


2. River Raid


of course !!!
absolute Welt klasse !


3. Road Race (The Great American Across Country R.R., czy jakos tak ...)


wgrywała się jakieś 15 minut
- 15 minut na wdechu (żeby się tylko wgrała...)


4. Kennedy Aproach


pokrewna dusza czy jak .... ?


5. NATO Commander


a tego to nie znam


6. Symulator lodzi podwodnej z okresu 2 w.s., basen M.Sródziemnego,
zapomniałem nazwy ! (:-||


Submarine Commander  !!! - jedna z moich ulubionych
ale potem i tak przesiadłem się na Silent Service
.....ach te parogodzinne oczekiwania na przepływające konwoje
Japońców...

Co jeszcze ?

od siebie dodam ( i do dziś polecam)
1. International Karate
2. Ninja
3. Laser Gates
4. Super Cobra
5. Misja
6. Swat Patrol

NIE TRZEBA PODKRĘCAĆ PROCKA !!!
NIE WYMAGAJĄ 3DFX'a !!!
DAJĄ WIELE RADOŚCI !!!
IDEALNE NA DŁUGIE ZIMOWE WIECZORY !!!

Pozdrawiam !

Opieka  (były użytkownik Atari 65XE + XC12 z modułem Turbo2000)
---===<<<| ===---

Temat: zdarte łapy - pytanie
Temat: Drewno na EKU jest jak najbardziej wporzo....
Może się zbytnio czepiam, mam taką złośliwą naturę i koniec kropka.
Kiedyś może się to zmieni. Jak na razie widzę postępy choćby w kwestii wspólnego dogadania się z Jerzym. Nie zawsze dobrze żeśmy ze sobą żyli, ale przyznaję, to przez moją nieugiętą naturę. Jak już sobie coś postanowię to koniec.

Nie myśl sobie 0 że się na Ciebie uwziąłem, ale po rozmowie prywatnej z innymi osobami również z tymi z Łodzi wygląda na to, że ludzie nie traktują Cię poważnie. I teraz będzie zdziwko. Otóż mam też taką naturę, że wstawiam się za osobą najsłabszą. Przykład: osławiony Tomasz vel Tofik z obozu karate. To, że on mnie olał ciepłym moczem kiedy wyciągałem do niego rękę, to już osobna kwestia.

Nie myśl także, że uważam Cię za debila, bo w 100% pokazujesz, że nim nie jesteś. Napewno posiadasz unikalne cechy, które są tylko Twoją domeną

Tylko dziwnie wygląda to forum, na którym pisze się o maściach i siniakach. Wydaje mi się, że to temat na forum Koła Gospodyń Wiejskich lub farmaceutów i anestezjologów.

Postaram się więcej nie wtrącać w podobne sprawy, bo oczywiście liczy się większość. Popełniłem błąd wyrażając moje prywatne zdanie.
Temat: Colosseum III - rozpiska, wyniki, relacje, video, fotki
Jacek Buczko to przede wszystkim bardzo dobry zapasnik. O ile dobrze pamiętam v-ce mistrz Polski z 2002 w stylu wolnym. Twardy i silny, podejmuje wyzwanie z przeciwnikami większymi i cięższymi, więc szacunek. Radek Kieliszkiewicz to też tur jakich mało, chłopaki z Łodzi właśnie jego typuja na faworyta, również zapaśnik, ale ponoć nieźle uderza. Z kolei Bagi twierdzi, że to Daniel Rudziński przyjedzie i "pozamiata", jak wiadomo Berserkers Team ma raczej mocną ekipę, więc zobaczymy. Sławek Zakrzewski bił się na turniejach w Moskwie, ponoć niezły. Emil Waszak to prawdopodobnie również "uderzacz", reprezentuje Seitedo Karate. Bardzo odważny i zadziorny, kiedy nie bardzo chciałem dopuścić go do turnieju, z powodu niewysokiej wagi, powiedział mi, ze skoro sie go obawiamy, to trudno. Taki argument przekonał mnie ostatecznie. Chciałem zrobić takie mini wywiady z chłopakami, ale odniosłem wrażenie, ze nikogo to za bardzo nie interesuje. Ale jak chcecie, to się zrobi przez weekend, tylko podsuńcie mi pytania, jakie mam zadać.Temat: jak postrzegane jest bjj?
Co do tkd nie mozna uogolniac bo przeciez sa dwie federcje to raz dwa sa trenarzy i trenerzy mialem na mysli wszystkich tych ludzi z TKD ktorzy stwaija glonie na nogi a w jednej federacji tak jest zawsze chyba WTF.

W kwestii formalnej, federacji taekwondo (tych wiekszych) jest co
najmniej kilka, a pomniejszych kilkadziesiat, jak nie lepiej. W ramach
kazdej z nich istnieja rozmaite kierunki i obecnie mowienie, ze ktos
cwiczy taekwondo, to tak, jakby powiedziec o kims, ze cwiczy karate -
niby jakas wiadomosc to juz jest, ale warto by jeszcze wiedziec, w
jakiej federacji i u kogo. Nawet bowiem w tym sportowym WTF ludzie z
Poznania, Lodzi, Szczecinka i powiedzmy Pulaw albo Swidnika to na
dobra sprawe kilka roznych stylow

Co do reszty - niestety zgadzam sie, ze w wielu klubach TKD formy
przewazaja nad walka, a niektorzy sa ciagle na etapie opowiesci o
starozytnych wojownikach. Ale sa i tacy, co uzupelniaja treningi
boksem albo np. startuja w sanda czy jiu-jutsu POJ (jak
lodziacy z Sirocco). Tak wiec zgadzam sie, ze sa trenerzy i
trenerzy... jak rowniez zgadzam sie, ze bjj jest pieknym i diablo
skutecznym systemem...

No ale juz nie przeszkadzam i czekam na dalszy rozwoj Waszej bardzo
interesujacej dyskusji...

Pozdrowka - GizmoTemat: Zabić jednym ciosem!
co do weryfikacji - nawet gdy mieszkańcy Okinawy buntowali sie przeciwko Japończykom - mówie oczywiście o buntach po wprowadzeniu przez władze okupacyjne zakazu posiadania broni przez mieszkańców Okinawy (II poł. XVIw), zakaz ten doprowadzil do powstania to-te i tworzenia broni improwizowanej jak nunczaku, sai, czy bo - to chyba niezbyt im te weryfikacje wychodziły, bo Japończycy jednak na Okinawie pozostali

To tyle jeżeli chodzi o walkę na smierć i życie, czy przeciwko uzbrojonym przeciwnikom Chyba nie myslales, ze prosci ludzie cwiczacy samoobrone z wykorzystaniem wyposazenia lodzi rybackiej albo korby do mielenia ryzu, stana do walki z regularnym wojskiem japonskiego feudala? Karate sluzylo do samoobrony w przypadku bandyckiej napasci i nauczane bylo w waskich kregach ludzi wtajemniczonych.Temat: Wasze pierwsze walki
hmm teraz nic nie ćwicze kiedyś troszke karate shotokan ale mi uszkodzili na treningu kolano i sie skończyła zabawa
I starcie podstawówka
koleś do mnie doleciał trzasnał w łeb to ja go też potem sie złapaliśmy troche "posiłowaliśmy po czym odepchnałem go i w szczene nieszcześliwy traf wyłożył sie na kaloryfer i łeb do szycia
II starcie zasadka
dostałem plecakiem w łeb potem złapaliśmy sie kolanem w łeb go i kop na klejnoty
hmm a tak ogólnie to próbuje unikać walki i jak to tylko możliwe to próbuje to rozwiązać rozmową a jak nie to belzebub udało sie kilka razy zagadać gościa
mam zamiar trenować coś ale za bardzo nie wiem co. Coś co sie przyda w starciach na ulicy jestem z aleksa koło łodzi wiem że na teofilowie jest jeet kund do ( czy jak to sie pisze) albo treningi w aleksandrowie u Radka Olczyka samoobrone chyba że ktoś coś innego poleci w miare bliskoTemat: [b]kARATE W K-1[/b]
Serdecznie zapraszamy wszystkich wojowników do udziału w Eliminacjach do GRAND PRIX POLAND (pod patronatem klubu CHINUK jedynego przedstawiciela turniejów K-1 na Europę Wschodnią!!!).
W walce wieczoru wystąpią gościnnie MŚ Kick Boxingu Cezary Podraza oraz MŚ w Muay Thai Maciej Skupiński.
WSZYSTKICH chętnych do udziału w profesjonalnym turnieju zapraszamy do Łodzi 5 czerwca 2004. Startowe wynosi 20zł dla osób zrzeszonych w ogólnopolskich związkach sportowych,50 zł dla wszystkich pozostałych.Walki w kat -75kg,+75kg.
Więcej informacji www.k-1.acarya.lh.pl ,E-mail k-1@acarya.lh.pl.
Pozdrawiam w imieniu organizatorów turnieju.Temat: stereotypy
Ot i przyszedł mi do głowy kolejny przykład, związany z wałkowanym wyżej stereotypem macho. Gdy studiowałem w Łodzi, miały miejsce jakieś rozgrywki w piłce nożnej. Dwóch moich kumpli z roku dyskutowało o nich zawzięcie, a ja milczałem, nudząc się z lekka. W końcu jeden z kumpli zapytał: ,,A ty, widzę, nie interesujesz się piłką?" ,,Nie" - odparłem, zgodnie z prawdą. ,,Dziwne, każdy facet się interesuje" - usłyszałem. Hm, a mnie naprawdę nudzi siedzenie przed TV i patrzenie jak 22 dorosłych facetów ugania się za kawałkiem skóry. Do tego usypiające teksty sprawozdawcy i takież zawodzenie tłumu.
Zresztą wolę sam uprawiać spory nawet bardzo po amatorsku niż patrzeć jak robią to nawet najlepsi zawodowcy. Zwolennik stereotypu macho mógłby zarzucić, ze są to sporty, w których unikam konkurencji. Pływać można wszak samemu, jeździć na rowerze też. Prawda, lecz nie do końca. Gdy na karate mamy kumite, staram się jak najwięcej ciosów zadać ,,przeciwnikowi" i jak najwięcej jego ciosów zablokować. Podsumowując, jakoś nie czuję potrzeby zmuszania się do zainteresowania piłką nożną, tylko z tego powodu, że jakiś idiota uzna mnie wówczas za lepszego faceta.Temat: Przedstaw się^^
Coś o sobie, tak?
Mam bardzo nietypowe imię, którego nie lubię - Miłosława (ale wszyscy mówią na mnie Miłka - taki skrót, ne). Mieszkam w Łodzi, kończę gimn., niedługo obchodzę 16 urodziny. Lubię historię, chemię i matematykę. Jestem dobra z polskiego i wyżej wymienionych. Często używam skrótowców. Lubię czytać i pisać (również białe wiersze), słuchać muzyki (ostatnio mania na j-rocka)... Ternowałam w podstawówce karate, ale ze względu na słaby wzrok muziałam przerwać naukę. Jestem dość wysoką rudoblond złośliwą chłopczycą... Łączę w sobie romantyzm, melancholię z racjonalizmem. Potrafię sprowadzić człowieka na ziemię... Niestety nie jestem zbyt cierpliwa, lae prawdziwym przyjaciołom nigdy nie zrobię krzywdy.
Temat: Sport.
Bez sensu ten mecz Lecha ze szwabami na 100 lecie Ostrovii. Rozumiem, że to fc Kolejorza, a Lech jest w O-wie popularny ale bez przesady. To 100 lat Lecha czy Ovii czy drużyny Bundesligi w końcu???
Rozumiem gdyby zrobili mecz Ovii z Lechem czy ze szkopami ale tak to trochę śmieszne jakby solenizantka nie miała swej własnej drużyny piłkarskiej

A z ciekawostek:


Dnia 23 maja 2009r. (sobota), na Hali Sportowej w Łodzi ul. ks. Skorupki 21 o godz. 18.00 odbędzie się międzynarodowa gala K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND – EUROPE GP FINAL, podczas którego miłośnicy sztuk walki będą mieli okazję ujrzeć w ringu renomowanych polskich i zagranicznych zawodników. Najlepsi zawodnicy K-1 wagi ciężkiej zmierzą się w światowym Grand Prix, którego zwycięzca weźmie udział w organizowanej przez japońską organizację K-1 gali K-1 World GP Final 16, która odbędzie się
26 września w Seulu.

K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND – EUROPE GP - to pierwszy oficjalny międzynarodowy turniej z cyklu K-1 GP (w kategorii ciężkiej) w Polsce, podczas którego zmierzy się ośmiu najbardziej utytułowanych zawodników europejskich. Każdy z nich jest posiadaczem najwyższych światowych tytułów w kickboxingu, Muay Thai czy karate. Niestety, w trakcie wieczoru, tylko jeden z nich wywalczy sobie prawo do udziału w finałowej eliminacji K-1 World GP Final 16 – japońskiej gali, która ostatecznie wyłoni najlepszą światową ósemkę najlepszych zawodników, którzy walczyć będą o tytuł MISTRZA ŚWIATA K-1 2009.

więcej na: http://www.k-1fights.pl/
Temat: G_PUNKT.PL LIFTING PARTY
Miejsce i termin: 11 czerwca 2008 w Klubokawiarni Mleczarnia (ul. Włodkowica 5).

Wstęp: 15zł/10zł

http://gpkt.wordpress.com/2008/06/01/525/

w programie:
19.00 Pokaz młodej polskiej animacji z PWSFTviT w Łodzi, UDK w Berlinie oraz studia SE-MA-FOR, organizowany przez MovieWro

20.30 Koncert premierowy KARATE JAZZ składu tworzonego przez muzyków najgorętszych młodych zespołów jazzowych: Tomasz Matusiak (ex Matplaneta), Adam Pindur (ex-Robotobibok), Piotr Łyszkiewicz (Ziemia Planeta Ludzi), Paweł Urowski (ex Contemporary Noise Quintet, Extasy Project) zrealizowany przez współtwórcę cyklu Żywe Kultury Muzyczne

22.30 Afterparty z Półpasiec Ensemble, rezydentów Cafe Kamfora oraz Chillout Club, jeden z modniejszych wrocławskich kolektywów DJ-skich. (mixtape można pobrać na stronie www.myspace.com/polpasiec )Temat: Ninjitsu - pytanie

yumemori napisała:
Mamy tez walki w stojce i w parterze.

Mogłabyś coś bliżej? Jak to wygląda?


W stojce wykorzystujemy kopniecia [mae-, mawashi-, ushiro-, hiza-geri, kopniecia 'stopujace' /ale zapomnialam nazwy -.^`/][nie na glowe], ciosy [nie w twarz -.^]. Moze zaznacze, ze w Ninjitsu ciosy sa inaczej wyprowadzane niz np. w Karate i jest dziewiec mozliwosci ulozenia dloni do ciosu [Ken Juroppo], zalezne od tego gdzie uderzamy i co chcemy zrobic przeciwnikowi -.^.
Mozemy tez wykorzystywac rzuty [ogoshi, obi-goshi, goshi-guruma, i te z Kihon Happo]czy podciecia.
A w parterze - duszenia, trzymania, dzwignie. Najczesciej stosowane sa roznorakie duszenia, najszybciej zmuszaja do odklepania -.^ no i chodzi nam przeciez o 'pacyfikacje' przeciwnika -.^.
Czasem sensei kaze tylko sprowadzic ze stojki do parteru lub wytracic z rownowagi.
Wszystkie techniki oczywiscie stosowane sa w miare umiejetnosci ^.^
Mam nadzieje Anduino, ze troche Ci to przyblizylam, gdybym miala wieksze kompetencje pewnie byloby lepiej -.^
A co do mozliwosci trenowania, to rzeczywiscie mam niesamowite szczescie, ze sekcja Ninjitsu jest akurat w ŁodziTemat: Nowi Ludzie - "Poznajmy sie blizej"
Mam na imie Norbert mam 14 lat mieszkam w łodzi
uwielbiam anime moge ją oglądać bez przerwy.
Uprawiam karate i siatkówke. Kiedyś próbowałem sportów jeździeckich ze skutkiem nie zadobrym. Tagże lubie ływać, długo powietrze potrafie wstrzymac powietrze oraz z jakiegoś powodu lubie piosenki japońskie mają coś w sobie co mnie przyciąga, jak ktoś chce zemną pogadać numer dostępnyTemat: PZMT - status?
Artur mądralo jak na razie duzo gadasz, zacznij cos robić. Rafał Szlachta musi odejść tylko tyle powtarzasz. A gdzie on ma iść jak robi u siebie. Załóż organizację przyciągnij do niej kluby, pokaż że coś umiesz. a co do ustawek Może gdzies wystartujesz z zaowdnikami. Ustawki:) Zrób imprezę zapłac zawodniką, wtedy pogadamy. A jak nie masz kasy to przyjedź na którys z turniejów i zabierz więcej niz jednego zawodnika. Bo jak na razie to osttnio lipa jak ciągle powtarzasz.

Sally. Bez komentarza. Oczywiście, ktoś podaje na internecie że jest za darmo i już go reklamujesz. Jest to napewno profesjonalny wybór. W łodzi mieliśmy już jedną imprezę jakieś dziwnej organizacji i wiecie jak sie skończyła. Życzę powodznia. Pojechac na imprezę w MT do osób o których sie nic nie wie. MT czy K1 to nie karate bezkontaktowe, tam kiepski sedzia i juz może ktoś komuś zrobic krzywdę.Temat: Ciekawe linki
http://e-chlopak.pl/subkultura_mlodziezowa.html
krynica wiedzy

Cechuje ich antyklerykalizm i bezkompromisowy rasizm. Dlatego "prawdziwy" skin musi być silny, Odważny, dumny i gotowy do walki, a przede wszystkim - odporny na cierpienia. Często podczas "akcji" zakładają na twarz kominiarki. W odróżnieniu od wielu innych subkultur nie upijają się i nie narkotyzują. Ich ulubionym trunkiem jest piwo. . Początkowo prawie trzy czwarte skinów rekrutowało się z młodzieży robotniczej. Od roku 1993 jest wśród nich coraz więcej młodzieży z renomowanych szkół średnich, dzieci oficerów wojska i policji. Ich liczbę szacuję się w Polsce na 20-25 tysięcy osób, najliczniejsze grupy działają w Gdańsku, Łodzi, na Śląsku i w Warszawie. Skini nienawidzą narkotyków, narkomanów i fanów disco-polo. Ich odwiecznym wrogiem są punkowcy, metalowcy, depeszowcy i wszystkie odłamy "odlotowej młodzieży". Bardzo dbają o kondycje fizyczną ćwicząc w siłowniach, klubach karate, uczestnicząc w obozach przetrwania. Coraz częściej zapowiadają "czyszczenie miast" a ich ofiarami mają być bezdomni, kalecy i kolorowi...
Temat: Tu się podziel swoim codziennym szczęściem!
Paulincia bez takich numerów proszę
A co mnie dziś miłego spotkało... hmmm no chyba to, że będąc w Łodzi uciekł mi Bus, później czekalam 2 godziny na nastepnego, kolejene mile zdarzenie to stanie 2 godziny w Busie masakra ( 1 godzine jechal dluzej niz powinien )- achhh te nasze wspaniale, polskie, zasypane drogi...
I to, ze nie zdarzylam przez Busa na egzaminy z karate na wyzszy pas
I to, ze teraz nie moge sie odmrozić, bo zamarzlam

Ale ogólnie jest spoko Zaraz wypije gorącą herbatkę i biorę sie za nauke

I wogole jest cudownie, a wiecie co... wogole sie tym jakos nie przejelam
Wrecz przeciwnie Jest mi cudownie
A... i jeszcze jedno milego mnie dzisiaj spotkalo, pewna osoba mnie zranila w serducho . To bylo smutne ale probuje sie tym jakos nie przejmowac... Mam wasTemat: Serial Telewizyjny
Ja zapożyczę parę od Fausta:
Drużyna A - BA Baracus do dziś śni mi się po nocach
MacGyver - miałem nawet taki scyzoryk jak on!
Zorro - boski serial
Renegat
Strażnik Texasu - Czak wymiatał, wybitny był odcinek, w którym śmigłowiec zestrzelił jego pickupa, a Walker ostatkiem sił wyciągnął z bagażnika Bazookę i rozpieprzył w pył ten helikopter
"komedia sensacyjna z tym grubym chińczykiem co znał karate" - nie pamiętam tytułu, niestety
Grom - serial z o super łodzi z Hulkiem Hoganem w roli głównej


Fajne swego czasu były też "Opowieści z krypty".
Widziałem niestety tylko jeden odcinek, bo nie miałem u siebie w domu kanału, na którym był emitowany.
Ale za to na RTL7 oglądałem coś na wzór "Opowieści" - grupa nastolatków zbierała się raz na tydzień dookoła ogniska i opowiadała sobie straszne historie. Tytuł to coś w stylu "Opowieści z mrocznego kręgu"Temat: Techniki samoobrony z u?yciem no?a.
Tak jak koledzy powyzej, pomysl 2 razy, potem usiadz i pomyls jeszce 2 razy zanim zaczniesz cos robic.
Jak chcesz tylko dla sportu to polecam karate-do lub judo jak juz musisz sie wyzyc.
jedno i 2 stosuje sa to sporty obronne.
Jak juz koniecznie chcesz bardzo sie byc do w lodzi jest bardzo dobra sekcja kravmaga tylko ze to nie jest sport ani sztukaTemat: 20 czerwca 2004 - SPOTKANIE W ŁASKU - str. 5
Cześć!

2 tarcze już gotowe stoją oparte o ścianę w garażu i czekają.
Trzecia zostanie zrobiona z mojego kulochwytu poprzez wywiercenie w dnie otworu na podstawkę, którą mam już naostrzoną z jednego końca.
Dzisiaj pobawiłem sie przez godzinkę szlifierką, fleksem i wiertareczką.
Efekt zobaczycie sami.
Mam nadzieję, że nie będzie sie to zbytnio obracało przy trafieniu troszkę zboku osi tarczy.

P.S. Wy tak z kobitek to nie żartujcie za bardzo, bo jedna nam już pokazała co potrafi - nie? :lol:
A ja wczoraj zobaczyłem w Strykowie co dziewczyny wyczyniały na turnieju karate, gdzie byłem widzem. To aż zdębiałem

Pozdrawiam i do zobaczenia w czwartek
będę około 10:00

Bartek z ŁodziTemat: przyszlosc naszych dzieci
czy macie jakies pomysly na przyszlosc swoich dzieci? czy chcecie je w jakis sposob ukierunkowac, zeby im bylo latwiej w przyszlosci?
czy planujecie zapisac je na wszystkie mozliwe zajecia pozaszkolne (fortepian, skrzypce, jazda konna, karate i 5 jezykow)?
czy w jakis sposob myslicie juz o zabezpieczeniu ich przyszlosci - polisy posagowe itp?

ja mam taki plan, zeby mlody jezyka angielskiego uczyl sie od przedszkola, czyli od 3 roku zycia (ciotka MalaJu bedzie pilnowac lobuza, zeby sie uczyl), a z roznych ogolnorozwojowych zajec pozaszkolnych wybral sobie takie, ktore mu sie najbardziej spodoba - wszystko mi jedno, czy bedzie to boks czy jazda konna, to jemu ma sie podobac no i nie ma wyjscia - wyzsze studia w mojej rodzinie to absolutna koniecznosc. potem niech soie robi co chce, ale papierek dla mamusi musi byc!
zostanie rowniez "zmuszony" do zrobienia prawa jazdy jak tylko bedzie to mozliwe, zeby sobie sam do Lodzi dojezdzal, a o samochodzie sie pomysli jak bedzie grzeczny.
na przyszlosc jest zabezpieczony o tyle, ze na 21 urodziny dostanie mieszkanie, w zwiazku z tym polisy posagowej mu na razie nie zakladamy, niech sobie na reszte sam zapracuje.

oczywiscie chcialabym, zeby byl lekarzem, albo genialnym inzynierem, ale jak bedzie szczesliwym kucharzem, to tez jakos to przezyje no bo w sumie najwazniejsze to i tak jest to, zeby byl szczesliwym, madrym i porzadnym facetem...........Temat: Gdzie można ćwiczyć Karate?
W Lodzi jest szkola Oyama Karate prowadzona przez sensei P.Przybysza.Temat: Gdzie można ćwiczyć Karate?
Witam

Czy w Lodzi mozna pocwiczyc Kyoko-Kan, albo chociaz zwykle KK , oraz czy są w tym mieście jakieś inne warte odwiedzenia szkoły karate, (z preferencja na style bez uderzen rekami w głowę)Temat: Gdzie ćwiczyć jujutsu lub judo w Łodzi lub Piotrkowie ?
Jestem z Tomaszowa Maz. w woj. łódzkim. Trenuję karate, ale chciałbym też poćwiczyć jujutsu lub judo. Czy możecie polecić mi kluby, w których mógłby poćwiczyć sprawny 30-stolatek? Może być Łódź, Piotrków i inne w promieniu 50 km od Tomaszowa.
Strona 1 z 2 • Wyszukano 116 wypowiedzi • 1, 2
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates